لیست لوازم سفر با کودک

لیست لوازم سفر با کودک

لیست لوازم سفر با کودک

سفر با کودکان چالش برانگیز و کمی سخت تر از سفرهای یک نفره یا گروهی است. اما اگر شما  کمی پیش بینی کنید و لوازم سفر با کودک را همراه خود بردارید می توانید به خودتان کمک کنید که سفر را برای همه اعضای خانواده تان لذت بخش سازید. اگر فرزند شما به اندازه کافی بزرگ شده باشد، باید برنامه ریزی کنید تا به درستی هزینه ها را مدیریت کنید.

مطمئن شوید که به اندازه کافی فعالیت های کودک برای سرگرمی آن ها در تعطیلات در برنامه سفر گنجانده شده باشد. تا کودک در حین سفر سرگرم باشد و خوش بگذراند دراین صورت والدین هم سفری خوش دارند و از سفر خود لذت می برند. چند نکته مهم را حین سفر با کودک در نظر داشته باشید که کودکان کم سن و سال خیلی زود خسته می شوند و اگر قصد سفر با ماشین را دارید وسایل سرگرمی کودکان را فراهم کنید.

سفرهای پیچیده مثل سفرهای توریستی، برنامه های سفر برای بازدید از جاذبه های مخصوص بزرگسالان مانند موزه ها و یا کتابخانه ها نیاز دارند و برای سفر با کودک فایده ای ندارد، چرا که می توانند برای کودکان سخت و طاقت فرسا باشند و کودکان را خسته کنند در این حالت اذیت کودک نیز برای والدین آزاردهنده می شود.

نکات کلی برای آسان کردن سفر با کودکان را حتما رعایت کنید. قبل از آغاز سفر لیست لوازم سفر با کودک را بنویسید و طبق لیست وسایل سفر با کودک خود را آماده کنید تا در طی سفرکودک خسته نشود در نتیجه والدین خود را اذیت نکند، و سفر شاد و مفرحی برای همه اعضای خانواده فراهم شود.

وسایل لازم برای کودک در سفر

درسفر خود اقلام و لوازم کودک مانند صندلی مسافرتی کودک، کالسکه، تشک مسافرتی کودک،  میز مسافرتی کودک را برداریدتا کودک در سفر راحت باشد واز آنها بهرمند گردد.

یک منبع از پوشک و دستمال خوب یک بار مصرف تهیه کرده و همراه خود داشته باشید.

هنگام بازدید از جاذبه‌ها سفر خود، با کودکان بزرگ‌تر، روش «معادل» را امتحان کنید . به عنوان مثال، با کودک حرف بزنید و بگویدبازدید مکان هاو فعالیت‌هایی برای بزرگسالان در سفر در صبح می باشد و فعالیت‌های کودکان بازی آنها بعد از ناهارانجام  می‌شود.

به یاد داشته باشید که قیمت “کلوپ و شهر بازی کودکان” در برخی از اقامتگاه ها دارای هزینه می باشد .بچه های بزرگتر دوست دارند دوربین (یکبار مصرف) و دفتر خاطرات تعطیلات خود را داشته باشند تا عکس های خود را ثبت کنند.

بیشتر بدانید

بوی بد بالش را چگونه از بین ببریم؟

لوازم سفر چند روزه

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

وسایل سفر و کوهنوردی

لوازم آشپزی برای سفر جاده ای

سرگرم کردن فرزندتان در سفر

تعدادی از اسباب بازی های کودک خود را بسته بندی کنید.سعی کنید عروسک یا اسباب بازی محبوب کودک تان را بردارید.اگر با اتومبیل سفر میکنید درحین حرکت اتومبیل یکی از اسباب بازی ها را اختیار او بگذارید تا بازی کندو سرگرم باشد  وقتی کودک نشانه‌هایی از کسالت را نشان داد، هر اسباب‌بازی را با یک اسباب‌بازی تازه جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به شهر بم

قبل از حرکت برای سفر خوراکی در اختیار داشته و در هنگام حرکت اتومبیل به کودک خود داده تا گرسنه نشود. برای بچه های بزرگتر، قبل ازشروع حرکت برای سفر  نقشه ای از مناطقی که میخواهید به آنجا سفر کنید نشان دهیدو مناطق دیدنی آن را متذکر شوید و در حین رفتن به نقاط دیدنی به آن ها اشاره کنید.

لیست لوازم سفر با کودک
لیست لوازم سفر با کودک

همراه داشتن مواد غذایی

کودکان نوپا و خردسالان یک تا دوساله اغلب تازه شروع به غذا خوردن کردند سفر به مکان‌های ناآشنا با غذاهای جدید و برنامه‌های غذایی متفاوت می‌تواند عادات غذایی کودک شما را مختل کند.و آنها غذا هارا نخورند.ما به شما پیشنهاد میکنیم آرام باشید و به یاد داشته باشید که یک کودک سالم هرگز به طور داوطلبانه خود را  گرسنگی نمی دهد. به آنها اعتماد کنید کودک وقتی گرسنه شود خوددرخواست غذا میکندو میخورد.

سعی کنید مقداری از برنامه غذایی آشنا را یادتان باشد ، مانند صرف صبحانه به روش معمول واگر کودک غذا نخورد صبحانه را که همیشه درمنزل درست می‌کردید ، درست کنید و به کودک بدهید تصور نکنید که همیشه چیزی را در منوی رستوران پیدا خواهید کرد. هنگام گشت و گذار در اطراف، تنقلات و نوشیدنی های مورد علاقه آنها را به مقدار زیاد همراه داشته باشید.زنگ بزنید و ببینید آیا رستورانی ومکانی  که قصد بازدید از آن را دارید منوی کودکان دارد یا خیر.

مسائل ایمنی هنگام سفر با کودکان

نکات ایمنی عمومی عبارتند از:

کرم ضد آفتاب برای پوست کودک بسیار مفید است باعث میشود پوست کودک تیره و پوست پوست نشود ، کلاه و دافع حشرات را بسته بندی و پشه بند کودک را همراه خود داشته باشید .

هنگام سفر با کودکان دوتا سه سال هیچ وقت درمکان های نا آشنا کودک را تنها نگذارید به خصوص در مورد خطرات احتمالی مکان های ، مانند استخرهای شنا یا بالکن های بدون حصار مراقب باشید.اگر کودکتان از بطری تغذیه می کند، تمام وسایل استریل کننده را با خود بردارید.

برای کاهش خطر گزش از حشرات مانند زنبور ها اجتناب کنید.

در خودرو همیشه از مهارهای مناسب مانند کمربند ایمنی یا صندلی خودرو استفاده کنید. وسایل را روی لبه عقب ماشین یا روی فرمان نچسبانید، چرا که اگر مجبور شدید ناگهانی ترمز کنید، این وسایل پرت نشود، برای جلوگیری از تابش نور خورشید به صورت کودک از پارچه های سایه دار استفاده کنید.تا نور خورشید پوست کودک را نسوزاند.

اگربا اتوبوس یا قطار تمایل دارید سفر کنید در صورت وجود از کمربند ایمنی استفاده کنید.و به کودکتان اجازه ندهید در حین حرکت وسیله نقلیه بلند شودیا راه برود چرا که ممکن است هنگام ترمز وسیله نقلیه بیافتد.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به سنندج

اطمینان حاصل کنید که کیف دستی شما هر وسیله ای را که کودک شما در طول سفر به آن نیاز دارد را در خود جای می دهد.

لوازم شخصی سفر با کودک

لباس کودک

کودکان در آب و هوای متفاوت می‌توانند آسیب پذیر باشند؛ آن‌ها در هوای سرد در خطر سرما خوردگی قرار می‌گیرند و اگر هوا گرم باشدگرما زده و کلافه میشوند و والدین خودرا نیز اذیت می کنند بنابراین یکی از نکات ضروری و مهم برای سفر با کودک ، برداشتن لباس‌های متناسب با آب و هوای  جایی است که تمایل دارید به آنجا سفرکنید.

در تمام سفر ها والدین باید  سعی کنند در ساک مسافرتی کودک لباس‌های گرم برای مقابله با سرما و لباس‌های نخی و خنک برای آرامش کودک در هوای گرم، قرار دهندو بهتر است که همیشه لباس اضافه برای کودک عزیزتان به همراه داشته باشید. ممکن است که درحین بازی و غذا خوردن ،لباس کودک شما کثیف شود. بنابراین برای مقابله با چنین اتفاقاتی همیشه لباس اضافه همراه خود داشته باشیدتا مشکلی ایجاد نشود.

تشک تعویض کن 

این تشک ها یکی دیگر از لوازم کودک می باشد هنگامی که میخواهید پوشک کودک را تعویض کنید این تشک هارا زیر کودک قراردهید تا به راحتی بتوانید پوشک کودک دلبند تان را تعویض کنید ومشکلی نداشته باشید.

پوشک

برای کودک یه بسته پوشک تهیه کنید و همراه خود داشته باشید.نیازی نیست پوشک اضافه بردارید هنگامی که پوشک کودک تان رو به اتمام بود می توانید پوشک را از فروشگاه خریداری کنید.

دستمال مرطوب نوزاد

این دستمال هابسیار کاربردی بوده چرا که هنگامی که می خواهید پوشک کودک تان را تعویض کنید برای این که کودک نسوزد می توانید با این دستمال مرطوب تمیز کنید .

کرم های پوشک

زمانی که کودک دیر به دیر تعویض شده باشد و پوشکش  مرطوب باشد اداری سوختگی ایجاد میشود که باعث میشود کودک بی قراری کند بهتر است هنگام سفر کرم های پوشک یا پودر ها سوختگی ،پوستی را همراه داشته باشد تا کودک هنگام سفر اذیت نشود.

بطری های شیر

تنقلات مورد علاقه، مانند پنیر یا بیسکویت

نوشیدنی ها :مانند بطری آب، واب میوه های طبیعی

 هر دارویی که به طور منظم نیاز دارند

اسباب بازی ها محبوب کودک

لیست لوازم سفر با کودک
لیست لوازم سفر با کودک

وسایل لازم برای والدین

سفر با خانواده وسایل و لوازم دیگر را نیز لازم دارد تا در سفر به شما خوش بگذرد که این وسایل واقلام عبارت اند از:

چمدان : چمدان شما هرچه بزرگ تر باشد وسایل و لباس بیشتری را درخور جای میدهد وشما میتوانید وسایل ضروری سفر را بدون اینکه نگران فضای آن باشید بردارید.

فرش ،زیر انداز : زیرانداز های در سفر بسیار مهم می باشد به خصوص هنگام سفر با خانواده و کودکان چرا که اگر همراه ما نباشد خانواده یا کودکان که نمی توانند استراحت کنند واین در سفر کمی مشکل است اگر فرش ،زیرانداز نداشته باشیم.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

صندلی مسافرتی :

صندلی مسافرتی نیز یکی از اقلام مهم سفر می باشد .اگرشماهم میخواهید درسفر به شما خوش بگذرد سعی کنید در سفرهای که به شمال کشور مانند کنار دریاها وساحل دارید صندلی مسافرتی را نیز همراه خود ببرید تا از سفر خود لذت ببرید .

میز مسافرتی :میز مسافرتی را نیز باید همراه صندلی مسافرتی باخود همراه کنید چراکه شما اگر میز نداشته باشید نمیتوانید وسایل مورد نیاز و خوراکی را استفاده کنید میز های مسافرتی سبک ،با وزن کم وقابل حمل بوده و فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند .

تشک مسافرتی : اگر خواب راحت بیرون از منزل میخواهید تشک های مسافرتی را به شما توصیه میکنیم همراه خود بردارید این تشک های مسافرتی را میتوانید برای تمای اعضای خانواده بردارید .وزن کمی دارند و سبک وقابل حمل ،نقل می باشد و همچنین هنگام سفرباکودکان بسیارکاربردی بوده و کودک با خوابیدن روی تشک خواب خوبی دارد..

پوشاک : هنگام سفر شما باید متناسب با جای که قصد سفر را به آنجا دارید لباس انتخاب کرده و بردارید بهتر است در فصل تابستان لباس نخی وروشن بردارید تا کمتر نور به خودجذب کرده وگرمازده نشوید ودرفصل زمستان لباس های تیره و زمستانی بردارید تا بیمارنشوید..کفش و کیف وسایل را سعی کنید متناسب با مانتو یا پالتو خود انتخاب کنید .هنگام انتخاب لباس به فکر لباس راحتی هم باشید تا در هنگام خواب لباس های خود را تعویض کرده و با آرامش بخوابید.

وسایل شخصی : هنگام سفر هرفردی نیازدارد تا از وسایل شخصی خود بهرمند شود اگراین وسایل را برداریم نیازی نیست تا دوباره درطی سفرآنها تهیه کنیم،ونیازی به هزینه اضافی نیست این وسایل عبارت انداز: «مسواک ،خمیردندان ،وسایل آرایشی ،شامپو ونرم کننده متناسب با موهای هرفرد ،لیف و صابون ،شانه ،کلاه ،عینک آفتابی »

جعبه کمک های اولیه

جعبه یا کیفی حاوی تدارکات و تجهیزاتی می باشد .قبل از این که سفر خود را آغاز کنید جعبه کمک های اولیه را چک کنید تا وسایل مورد نیاز داخل آن کامل باشد. جعبه کمک‌های اولیه مورد استفاده در اتومبیل شخصی از نظر نوع وسایل و ملزومات با دیگر جعبه های کمک اولیه متفاوت است این جعبه ها از نظر حجم و تنوع وسایل داخل جعبه متفاوت بوده وبرای زمانی که شما با کودکان وخانواده به سفر می روید کاربردی است

نتیجه گیری : دراین مقاله ما تمام نیاز سفر را بیان کردیم .چک لیستی تهیه کردیم تابا لوازم سفر با کودک آشنا بشوید و درمواقع سفر با خاطری آسوده سفرکنید اگر احساس می کنید برای لوازم سفر با کودک این موارد کافی نیست  نظر خود را بیان کرده تا بتوانیم مواردی دیگری به لوازم سفر اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *