مرکز فروش جاجیم

مرکز فروش جاجیم

جاجیم نامی است که به قالیچه تخت بافته شده ای گفته می شود که به طور سنتی در ترکیه (آناتولی و تراکیا)، شمال آفریقا، بالکان، ایران، افغانستان، پاکستان، آسیای مرکزی و چین ساخته می شود. نقوش جاجیم از درهم تنیدگی پودها و تارهای رنگارنگ ایجاد می‌شود و به این ترتیب چیزی را ایجاد می‌کند که به آن بافت پهن می‌گویند، بافت مسطح فرشی را توصیف می کند که به جای گره (با دست، یک گره) بر روی ماشین بافندگی بافته می شود.

مرکز فروش جاجیم 

مواد مورد استفاده جاجیم

اکثریت قریب به اتفاق جاجیم ها از 100% پشم ساخته شده اند در برخی موارد، تار حاوی پنبه نیز خواهد بود. پشم یک انتخاب عالی برای قالیچه جاجیمی است. این به طور گسترده ای در دسترس است، به راحتی قابل حمل است و رنگ های گیاهی آن را کاملاً جذب می کند، هزاران سال است که جاجیم برای اهداف سودمند بافته شده است، مانند کفپوش چادرها، روکش چادرها، نوارهای چادر، گهواره های کودک برای کیف و زیرانداز و چندین کارکرد دیگر. از آن جایی که اتاق اصلی در یک خانه کوچک، مبلمان کمی دارد.

میزبان و مهمان روی زمین می‌نشستند و روی کوسن‌های جاجیمی رختخواب تکیه می‌دادند. تولید و مرکز فروش جاجیم در شهرهای ایران نیز سبب شده تا در گذشته جاجیم جزء جهیزیه عروس جوان بوده و مبادله ثروت بین خانواده ها از طریق قالی، جواهرات، حیوانات و پول انجام می شده است. از این رو جاجیم بافی مهارت مهمی است که باید توسط یک فرد تسلط می یابد.

جمع آوری جاجیم توسط غربی ها یک علاقه اخیر است و بافت جاجیم های جدید برای مقاصد تجاری در حال حاضر صنعتی استوار شده است. آن ها بسیار محبوب شده اند و تنوع زیادی در کیفیت وجود دارد که از نمونه های ارزان قیمت روزمره بافته شده از رنگ طبیعی، پشم های تابیده شده با دست، در طرح های سنتی که همچنان به روش اصیل ساخته می شود.

بیشتر بدانید

حراج بالش در تهران

خريد عمده بالش پر

خريد عمده بالش پنبه ای

قیمت بالش پنبه ای

نکات خرید کاور رختخواب جاجیم

 

طرح و رنگ های مختلف جاجیم

مرکز فروش جاجیم، شما می توانید جاجیم ها را در رنگ های بسیار مختلف پیدا کنید و معمولاً این رنگ ها روشن و جسور هستند. آن ها برای تزریق رنگ به فضا یا برای داشتن کمی سرگرمی مناسب هستند! سبک زندگی عشایری و روستایی مردمان کشورهای مسطح بافی در طول قرن ها تغییر چندانی نکرده است و در حالی که مراکز شهری از نظر هنری و فرهنگی توسعه یافته اند، بافندگان عشایری و روستایی به طبیعت نزدیک مانده اند.

برای عشایر جاجیم بافی دارایی اندک است و میراث آن ها را چادرها، حیوانات، دیگ‌های آشپزی، لباس‌ها و قالیچه‌ها و نیز سنت‌ها، اعتقادات و خرافات قبیله‌ای‌شان نشان می‌دهد که تا همین اواخر صدها سال به همین شکل باقی مانده است، جاجیم ها مانند سایر فرش ها و منسوجات نیاز به مراقبت و توجه دارد، اما اگر به درستی از آن مراقبت شود تا سال ها ماندگار خواهد بود، ماندگاری جاجیم به مواد مورد استفاده، سفتی بافت و قدمت آن بستگی دارد. 

کلمه جاجیم به چه معناست

جاجیم قالیچه ای بدون پرز و ملیله بافته یا پوشش دیگری که در مناطق مختلف خاورمیانه، اروپای شرقی و ترکستان ساخته می شود. 

تولید و فروش جاجیم

تارهای جاجیم که دارای طرح و رنگ قابل مشاهده هستند، تقریباً همیشه پشمی هستند و گاهی پشم و موی بز را مخلوط می‌کنند. در حالی که رشته‌های تار پنهان می‌توانند پشمی یا پنبه‌ای باشند. این حاشیه معمولاً به صورت دسته‌ای بسته می‌شود تا از شل شدن یا باز شدن بافت اطمینان حاصل شود. رنگ از عصاره‌های گیاهی طبیعی ساخته شده است که فرش جاجیمی را کاملاً سازگار با محیط زیست و پوست می‌کند. بدون رنگ‌های شیمیایی، مواد اکریلیک یا پشم مصنوعی. از این رو فرش جاجیم به دلیل این که با استفاده از الیاف و رنگ های طبیعی ساخته می شود، ماندگاری بیشتری نسبت به انواع سنتی یا مصنوعی دارند.

 

 چرا جاجیم ها سبک متفاوتی دارند

جاجیم ها هم از نظر رنگ و هم در طرح تنوع بسیار زیادی دارند یکی از دلایل این تنوع زیاد  تفاوت بین قالی های مختلف این است که برخی از گروه های عشایری با توجه به فصول و نیاز حیوانات خود در حال جابجایی دائمی بودند. بنابراین می توان در اطراف آن ها مناظر متنوع و رنگ های مختلف در طبیعت را دید و همچنین گیاهان مختلف را برای استخراج رنگ های طبیعی برای هنر خود پیدا کرد، شرکت های مختلف از جمله ویرا سفر مرکز فروش جاجیم بسیار زیادی در کشورمان دارد که شما می توانید خرید خود را انجام دهید.

مرکز فروش جاجیم
مرکز فروش جاجیم

نکات مناسب خرید جاجیم

اندازه و وزن محصول خود را در نظر بگیرید، کیف‌های جاجیمی کوچک با قیمت مناسبی توسط شرکت ویرا سفر به مرکز فروش جاجیم در سراسر کشور توزیع و فروخته می شود تا افراد مطابق با نیازهای خود کیف ها را در انواع سایز خریداری کنند، داشتن چند سایز از یک محصول باعث می شود محصولات مختلف با کیفیت تکمیلی خود را داشته باشند، و در موقعیت های مناسب کارایی داشته باشند.

استحکام و دوام نیز به انواع محصولات جاجیمی کمک می کند تا مطابق با نیاز هر فرد باشند، انواع محصولات جاجیمی از جمله زیرانداز، کیف و قالیچه  بسیار محکم تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند، شرکت می تواند مطابق با قیمت محصول از مواد درجه یک یا دو استفاده کند و محصول را با هر وزنی پشتیبانی کند، شرکت ویرا سفر تمامی تولیداتی که به مرکز فروش جاجیم ارائه می دهد باکیفیت و محکم هستند.

نتیجه

قالیچه های دستباف جاجیمی پرزدار و بدون بافت، کیسه های جاجیم با گره زدن رشته های جداگانه به رنگ های مختلف بر روی تارها ایجاد می شود، سپس تارها با فشار دادن پودها به یکدیگر محکم می شوند. تعدادی از قالیچه های جاجیمی از پشم خالص درست می شوند، اما در برخی موارد از پنبه نیز استفاده می کنند.

پشم انتخاب قابل توجهی برای قالیچه های جاجیمی است، زیرا به طور گسترده در دسترس است. قالیچه های جاجیمی در مرکز فروش جاجیم با انواع کیفیت و مواد مختلف در دسترس افراد هستند . هر مشتری بسته به بودجه و انتخاب خود بهترین گزینه را انتخاب و خریداری می کنند، محصولات جاجیمی در میان افراد بسیار محبوب هستند.

 

 

بیشتر بخوانید
خرید جاجیم ماشینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *