وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما 

موارد متعددی وجود دارد، که هنگام سفر باید به همراه داشته باشید. البته، وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما بسیار متفاوت تر از وسایل مورد نیاز با سفر های جاده ای است. سفر با هواپیما راحت و لذت بخش است، همچنین زمان کمتری نسبت به مسیرهای جاده ای در راه هستید. بسیاری از افراد ممکن است، برای اولین بار بخواهند، با هواپیما سفر کنند. اما نمی دانند وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما چه وسایلی هستند. در سفرهای هوایی نیز مانند سفرهای دیگر باید یکسری از وسایل خاص را به همراه داشته باشید. اما این وسایل چه مواردی هستند؟ نگران نباشید، در اینجا ویرا سفر لیستی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما برای شما تهیه کرده است، تا به راحتی بتوانید وسایل ضروری خود را  در دسترس داشته باشید. تا آخر همراه ما باشید .

لیست وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

 1. یک هودی راحت

هواپیماها اغلب خیلی گرم یا خیلی سرد به نظر می رسند. یک هودی می‌تواند، شما را زمانی که هواپیمای به‌طور نامناسبی خنک است، گرم نگه دارد.

 1. گوش گیر

هیچ چیز بدتر از این نیست، که بخواهید در طول پرواز چرت بزنید. اما متوجه صداهای بسیار در هواپیما می شوید. زمانی که بخواهید، به آرامشی برسید، باید از گوش گیر استفاده کنید.

 1. چشم بند

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما چشم بند می باشد. چه بخواهید کمی بخوابید، یا فقط بخواهید بدون مزاحمت استراحت کنید، چشم بندها به شما کمک می کند. با وجود چشم بندهای می توانید، خوابی آرام داشته باشید.

 1. کتاب

چه یک کتاب فیزیکی به همراه داشته باشید و چه در یک کتابخوان الکترونیکی مطالعه کنید، بهتر است هنگام سفر مقداری مطالب خواندنی همراه خود داشته باشید. به هر حال ممکن است، قبل از برخاستن از هواپیما، مجله‌های داخل پرواز را مطالعه کنید، یا ممکن است فیلم‌های پیشنهادی برای شما جذاب نباشند. بعلاوه، تحقیقات نشان داده است که خواندن یک کتاب سه بعدی به کاهش استرس کمک می‌کند و ممکن است با بی‌خوابی مقابله کند، بنابراین برای چرت زدن نیز خوب است.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز سفر در کرونا

وسایل مورد نیاز سفر به ترکیه

وسایل مورد نیاز سفر به دریا

وسایل مورد نیازسفر ساحلی

بدون بالش خوابیدن

 

 1. پاوربانک

در حالی که این روزها تعداد بیشتری از هواپیماها دارای سوکت برق هستند، اما همیشه بهتر است یک شارژر قابل حمل برای هر موردی همراه داشته باشید. با وجود پاوربانک ها دیگه نیازی نیست، نگران شارژ گوشی یا تبلت خود باشید. به هر اندازه که با موبایل خود کار کنید، به راحتی می توانید، دوباره آن را شارژ کنید.

 1. مسواک و خمیر دندان

مسواک مسافرتی و خمیردندان یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما است. با خوردن غذا و میان وعده در هواپیما مطمئناً دندان و دهانتان کثیف می شود. این امر آزار دهنده است، به خصوص اگر قرار باشد بعد از فرود مستقیماً به قراری مهم بروید. زمانی که مسواک و خمیر دندان داشته باشید، به راحتی می توانید، دهان خود را تمیز کنید. 

 1. رسانه دانلود شده

چه بخواهید به پادکست، موسیقی یا مدیتیشن مورد علاقه خود گوش دهید، بهتر است، مطمئن شوید که همه چیز را روی تلفن، تبلت یا لپ تاپ خود دانلود کرده اید. قبل از سوار شدن به هواپیما با استفاده از وای فای لیست دانلود خود را کامل کنید، تا در طول سفر سرگرم باشید.

 1. صندلی مبله مسافرتی

شاید صندلی مبله مسافرتی جزو اصلی ترین وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما نباشد. اما قطعاً یکی از وسایل بسیار کاربردی است. با صندلی های مبله مسافرتی می توانید، زمانی هواپیما تاخیر دارد؛ در فرودگاه به راحتی روی صندلی بشینید و منتظر بمانید.  

 1. ایرباد یا هدفون

ایرباد یا هدفون یکی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما است. انتخاب ایربادها به نظر گزینه ی مناسب تری است، زیرا فضای کمتری را نسبت به هدفون‌ها برای نگهداری اشغال می‌کنند. اگرچه برخی از خطوط هوایی هدفون ارائه می دهند یا می فروشند. اما ممکن است، همیشه در دسترس نباشند. بنابراین بهتر است، هدفون خود را همراه داشته باشید.

 • تنقلات

غذاهای هواپیما همیشه لذیذ نیستند، و همیشه مانند گذشته رایگان نیستند. در نتیجه می توان گفت یکی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما غذاهایی سبک است. حتی اگر در هواپیما یک وعده غذایی می‌خورید، به همراه داشتن میان‌وعده‌های غنی از پروتئین، مانند آجیل، کمک می‌کند، تا شما را تا زمان صرف غذا سیر نگه دارد.

 • مسکن و ضد احتقان

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما که بسیار الزامی می باشد، جعبه قرص کوچک برای پرواز با ایبوپروفن، استامینوفن و یک داروی ضداحتقان است. ساعت ها ماندن در هواپیما با سردرد جالب نیست، بنابراین بهتر است قرص های مسکن را همراه داشته باشید.

 • آدامس یا آب نبات سفت

اگر می خواهید جلوی گرفتگی گوش های خود را در هواپیما بگیرید، بهتر است آدامس بجوید یا آب نبات سفت بمکید.

 • ضدعفونی کننده دست

امروزه با وجود کرونا از دیگر وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما ضدعفونی کننده دست است. از آنجایی که هواپیماها مملو از میکروب هستند و می‌خواهید در پرواز خود مریض نشوید، حمل یک بطری ضدعفونی‌کننده دست در طول سفر بسیار هوشمندانه است. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی باید دست‌هایتان را در پرواز تمیز کنید، چه قبل از غذا خوردن باشد، چه زمانی که وسایل خود را در جای مناسب قرار می دهید. بهتر است، مدامی که به وسیله ای دست می زنید، از ضدعفونی کننده استفاده کنید.

 • دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب

یک بسته دستمال کاغذی یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما است. زیرا هرگز نمی دانید، چه زمانی به دستمال کاغذی نیاز دارید، می توانید برای تمیز کردن میز خود از دستمال های مرطوب استفاده کنید.

 • میز مسافرتی

میز مسافرتی نیز در سفر های هوایی بسیار کاربردی می باشد، اگر نمی خواهید از میز های عمومی هواپیما استفاده کنید، می توانید از میز های مسافرتی که به راحتی جمع می شوند، و وزن بسیار سبکی دارند، که قابلیت حمل را آسان می کند، استفاده کنید.

 • کیف گردنی

کیف گردنی مناسب برای نگهداری اشیای قیمتی است، خواه پاسپورت و پول خود یا سایر وسایل گران قیمت باشد. کیف گردنی یک راه عالی برای انجام این کار است و می تواند به شما این امکان را بدهد که بتوانید وسایل خود را بدون نشان دادن و در معرض خطر جیب بر قرار دادن، پیش خود نگهدارید.

 • بسته بندی

بسته بندی مکعب ها راهی آسان برای سازماندهی هر چیزی که در سفر با خود همراه دارید. اگر از جست و جوی کیف هایتان برای یافتن پوشک، لباس کودکان، وسایل شخصی یا هر چیز کوچک دیگری که به راحتی گم می شود، خسته شده اید؛ از این محفظه های جداکننده برای مرتب نگه داشتن وسایل خود در طول سفر خود استفاده کنید. آنها حتی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، تا در صورت تمایل بتوانید در چمدان اصلی خود نیز استفاده کنید.

 • بیمه مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما بیمه مسافرتی است، که بسیار ضروری است. هرگز ایده خوبی نیست، که حوادث ناگوار سفر را به شانس بسپارید. هیچ کس نمی خواهد، در طول سفر آسیب ببیند. بنابراین بیمه مسافرتی یک راه حل عالی است. در صورتی که رزروهای شما لغو شود، چمدان شما گم شود، یا با برخی هزینه های پزشکی یا سفر اورژانسی مواجه شوید، هزینه های شما می تواند با طرح بیمه مسافرتی مناسب پوشش داده شود.

 1. بالش مسافرتی

بالش مسافرتی بهترین وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما است. بالش های مسافرتی با روکش قابل شستشو با ماشین، طراحی جمع‌وجور، و بسیار نرم مناسب برای زمانی است که ساعت های طولانی در پرواز هستید. با بالش های مسافرتی دیگر گردن درد نمی گیرید. همچنین می توانید، به راحتی ساعتی را بخوابید.

 • قرص های خواب آور

گاهی اوقات زمانی که در سفر هستید، ریتم طبیعی شبانه روزی و الگوی خواب شما مختل می شود. قرص خواب می تواند بسیار کمک کند، و از بیدار شدن شما با بدخلقی و خستگی بیش از حد در زمانی که ساعات ارزشمندی از زمان چرت زدن را از دست می دهید، جلوگیری کند. مصرف این قرص ها ضرری برای بدن ندارد. و برای سفرهای طولانی به کشورهایی که اختلاف روزانه داریم، بسیار کارآمد است.

 نکات مهم برای سفر با هواپیما

 در اینجا ویرا سفر به سوالاتی که بیشتر افراد در هنگام سفر با هواپیما برایشان پیش می آید، جواب داده است.

 آیا در پروازهای طولانی غذا سرو می کنند؟

بله، خطوط هوایی تقریباً همیشه در هر پروازی بیش از سه ساعت غذا ارائه می دهند. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا محدودیت غذایی دارید، قبل از سفر با شرکت هواپیمایی خاص خود تماس بگیرید.

حکم حمل مایعات چیست؟

شما مجاز هستید، یک کیسه به اندازه یک چهارم مایعات، آئروسل ها، ژل ها، کرم ها و خمیرها را در کیف دستی خود بیاورید. این ها محدود به ظروف مسافرتی هستند که 3.4 اونس (100 میلی لیتر) یا کمتر در هر مورد هستند.

چه چیزی به عنوان مایع به حساب می آید؟

هر مایع، آئروسل، ژل، کرم یا خمیر که شامل محلول تماسی، ریمل، ضدعفونی کننده دست، ضد آفتاب و غیره است. نگهداری مایعات خود در یک کیسه قفل زیپ جداگانه باعث می شود، روند امنیتی بسیار سریعتر انجام شود.

چگونه می توانم فرزندم را در یک پرواز طولانی سرگرم کنم؟

همانطور که می دانید، خواندن کتاب و نقاشی می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد. در نتیجه می تواند بهترین راه حل برای سرگرم نگه داشتن فرزندتان باشد. اما اگر علاقه به نقاشی یا کتاب خواندن ندارند، مطمئناً می توانید با بازی های گوشی یا تبلت آن ها را ساعت ها سرگرم نگهدارید. البته سعی کنید،  بازی‌های آموزشی برای کاهش استرس فرزندتان داشته باشید، همچنین از کتاب های الکترونیکی هم می توانید، برای سرگرم کردن آن ها استفاده کنید.

لیست لوازم سفر با کودک
لیست لوازم سفر با کودک

 

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به خرم آباد

حمل چه مواردی در پرواز یا فرودگاه ممنوع است؟

حمل برخی از وسایل در پرواز یا فرودگاه ممنوع است. حتماً در وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما، وسایل ممنوعه را بشناسید. برخی از این موارد شامل: مواد قابل اشتعال، سلاح گرم، اشیاء تیز، مایعات مگر اینکه از قانون مایعات پیروی کند، ابزار خانگی، تجهیزات کمپینگ، ابزار پزشکی، اقلام متفرقه مختلف می شود.

چه لباسی برای هواپیما مناسب است؟

بسیاری از افراد نمی دانند، که در پرواز چه بپوشند. پوشیدن چند لایه لباس بسیار مهم است، زیرا دمای فرودگاه و هواپیما به دلیل نوسانات متغیر است. سعی کنید، لباس های نرم و راحت بپوشید. زیرا برای مدت طولانی در فضای تنگ خواهید نشست. می توانید، شلوار ورزشی یا شلوار لی، تی شرت و جوراب پشمی بپوشید. همچنین ایده هوشمندانه ای است، که در طول پرواز دمپایی یا صندل های راحتی برای رفتن به دستشویی به همراه داشته باشید. حتماً جین یا جنس دیگری که به خوبی تنفس نمی کند، نپوشید. به خاطر داشته باشید، که در صورت تمایل به تعویض لباس قبل از فرود، یک لباس اضافی در کیف همراه خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *