روتختی عروس با قیمت مناسب

روتختی عروس با قیمت مناسب

روتختی عروس با قیمت مناسب

تهیه روتختی عروس با قیمت مناسب و طرح‌ های ایده‌ آل و زیبا اهمیت بسیار زیادی دارد. چون رو تختی‌ ها انواع و اقسام مختلفی مانند طرح‌ های کلاسیک، مدرن، اسپرت، سنتی و در انواع مختلف بهاره، سرویس‌ های لحاف رو تختی و روتختی‌ های چهار فصل  دارند .شما در بازار می‌ توانید آن‌ ها را ببینید. بنابراین برای تهیه روتختی عروس با قیمت مناسب باید نکات و مطالب را مدنظر داشته باشید تا بتوانید کالای مورد نظرتان را تهیه کنید. ما در زیر به بررسی انواع روتختی و تکه‌ های مختلف آن‌ می‌ پردازیم تا شما را بیش تر با این نوع روتختی آشنا کنیم. پس لطفاً بادقت تا انتهای مقاله را بخوانید.

انواع روتختی عروس با قیمت مناسب

روتختی عروس با قیمت مناسب ،روتختی عروس دارای انواع مختلفی می‌ باشد که شما با توجه به سلیقه خود می‌ توانید آن را تهیه کنید. ما در زیر به بررسی انواع رو تختی‌ ها می‌ پردازیم تا خرید را برای شما آسان کنیم.

روتختی
روتختی
 1. انواع رو تختی بر اساس نوع پارچه

پارچه‌ هایی که برای تهیه و تولید روتختی عروس با قیمت مناسب مورد استفاده قرار می‌ گیرند. معمولاً از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی و یا ترکیبی از هر دوی آن‌ ها می‌ باشد. الیاف طبیعی شامل کتان، پنبه و ابریشم است که بافت نرم و لطیفی دارد و ضد حساسیت و قابل تنفس هستند. اما الیاف‌ های مصنوعی از آکریلیک و پلی استر تهیه می‌ شوند که علاوه‌ بر زبر و خشن بودن، غیر قابل تنفس و حساسیت‌ زا می‌ باشند. بنابراین هنگام تهیه سعی کنید از روتختی‌ هایی انتخاب کنید که دارای الیاف طبیعی می‌ باشند. در واقع توجه به نوع پارچه و الیاف به‌ کار رفته در انواع روتختی ها مهم‌ ترین نکته برای خرید کالای خواب است.

 1. انواع روتختی بر اساس تکه‌ های آن

اگر شما هم قصد خرید روتختی عروس با قیمت مناسب را دارید، حتما به این نکته توجه داشته باشید. که سرویس‌ های روتختی دارای چندین تکه از جمله لحاف، کاور لحاف، روتختی، روبالشی، بالش، کوسن، رو تشکی، کاور کوسن و غیره می‌ باشند. پس پیش‌ از خرید سعی کنید تعداد تکه‌ های مورد نیاز خودتان را انتخاب کنید تا قیمت‌ های مقرون‌ به صرفه ای برای شما داشته باشد. البته حداقل تکیه موجود در سرویس‌ های روتختی شامل ۱ روتختی و ۲ عدد بالش است.

بیشتر بدانید

انواع سرویس رو تختی

روتختی یک‌ نفره و دو نفره

انواع میز تاشو 

صندلی مسافرتی کودکان

تولیدی میز چوبی در اصفهان

انواع دیگر روتختی عروس با قیمت مناسب

طی دسته‌ بندی دیگری روتختی ها را می‌ توان به دسته‌ های زیر طبقه‌ بندی کرد.

 1. انواع روتختی بر اساس مدل‌ ها و طرح‌ ها

روتختی عروس با قیمت مناسب امروزه طرح‌ های مختلفی بر روی روتختی ها پیاده می‌ شود که افراد با توجه به سلیقه خود می‌ توانند هر کدام از آن‌ ها را تهیه کنند، این طرح‌ ها و سبک‌ ها عبارت هستند از:

 • طرح‌ های کلاسیک

بر روی طرح روتختی‌ های کلاسیک جزئیات و جلوه‌ کار بیش تری کار شده‌ است. علاوه‌ بر آن از هنرهایی مانند دانتل دوزی، گیپور دوزی و اپلیکه‌ دوزی بهره گرفته شده‌ است و یکی از گزینه‌ های بسیار مناسب برای تهیه روتختی عروس است. پس اگر شما هم قصد خرید روتختی عروس با قیمت مناسب را دارید، حتما طرح‌ های سنتی را مدنظر قرار دهید.

 • طرح‌ های اسپرت و ساده

طرح‌ های اسپرت و ساده برخلاف طرح‌ های سنتی دارای طرح و رنگ ساده‌ ای می‌ باشند. البته به این نکته دقت کنید که این طرح‌ ها با وجود ساده بودن زیبایی و جلوه خاصی به اتاق شما می‌ بخشند. پس اگر طرف‌ دار سبک‌ های معاصر و مدرن هستید طرح‌ های ساده و اسپرت را فراموش نکنید. برای تهیه روتختی عروس با قیمت مناسب طرح‌ های ساده نیز گزینه‌ های بسیار خوبی می‌ باشند، چون قیمت‌ های ارزان‌ تری دارند.

 • طرح‌ های سنتی

نوع دیگری از طرح‌ های موجود برای تختخواب‌ ها طرح‌ های سنتی هستند که با توجه به هنر باستانی ایرانی طراحی و تولید می‌ شوند. در این مدل‌ ها از طرح‌ هایی مانند گل شاه‌ عباسی و اسلیمی و رنگ‌ هایی مثل فیروزه‌ ای، عنابی و لاجوردی بهره می‌ گیرند که البته طرف‌ داران خاص خودشان را دارند و جزء روتختی‌ های پرفروش می‌ باشند. به‌ علت رنگ‌ های زیبای به کار رفته، این طرح‌ ها نیز می‌ توانند انتخابی برای روتختی عروس با قیمت مناسب باشند.

بیشتر بخوانید
نحوه دوختن روتختی

برخی دیگر از انواع روتختی عروس با قیمت مناسب

علاوه‌ بر دسته‌ بندی‌ هایی که در بالا برای رو تختی‌ ها بیان کردیم، سرویس‌ های روتختی دارای انواع دیگری از  دسته‌ بندی می‌ باشند که در زیر به آن‌ ها نیز اشاره می‌ کنیم.

 1. انواع روتختی بر اساس قابلیت استفاده در دماهای مختلف

روتختی‌ ها را بر اساس قابلیت استفاده در دماهای مختلف به انواع روتختی بهاره، سرویس لحاف روتختی و رو تختی چهار فصل دسته‌ بندی می‌ کنند که هر کدام برای فصول خاصی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 • روتختی بهاره

روتختی بهاره را با نام پنکه هم می‌ شناسند چون ضخامت و جنس الیافی که در آن استفاده شده است. به نوعی است که برای فصول گرم سال مانند بهار و تابستان بسیار مناسب می‌ باشد.

 • سرویس‌ های لحاف روتختی

این سرویس‌ ها همان‌ طور که از نام شان پیداست دارای یک لحاف یا کاور هستند .که این کاور می‌ تواند موجب گرم شدن و تولید گرمای بیش تر در سرویس‌ های روتختی شود و معمولاً برای فصل‌ های سرد سال بسیار مناسب هستند.

 • روتختی چهار فصل

ضخامت و موادی که برای تولید روتختی عروس با قیمت مناسب چهار فصل به کار برده شده‌ است جوری است که این روتختی ها برای هر چهار فصل مناسب هستند. گاهی اوقات کاور لحاف به‌ صورت بخش جداشدنی روی روتختی قرار می‌ گیرد و قابل جداشدن می‌ باشد. در نتیجه شما می‌ توانید از این نوع روتختی برای همه فصول استفاده کنید.

سرویس خواب
سرویس خواب

تکه‌ های به کار رفته در انواع روتختی

روتختی ها شامل تکه‌ های مختلفی می‌ باشند که شما با توجه به نیاز خودتان می‌ توانید هر کدام از آن‌ ها را هنگام خرید حذف یا اضافه کنید. در زیر به معرفی این بخش‌ ها نیز می‌ پردازیم.

 • کاور لحاف

کاور لحاف به کیسه‌ ای گفته می‌ شود که ملحفه داخل آن قرار می‌ گیرد. کابل‌ ها معمولاً زیپ‌ دار یا دکمه دار هستند که پس‌ از قرار گرفتن لحاف داخل آن بسته می‌ شوند تا از خارج شدن لحاف جلوگیری شود. معمولاً گوشه‌ های کاور لحاف دارای بند یا گره است که به بند های لحاف گره می‌ خورد و باعث می‌ شود لحاف داخل آن جا به جا نشود. هنگام خرید  کاور لحاف باید دقت ویژه داشته باشید، چون یک رو یا دو طرف آن در تماس مستقیم با بدن قرار دارد و بر روی سلامتی شما تاثیر گذار است.

 • لحاف یا لحاف لایت

لحاف ها معمولاً از پارچه ملحفه ای تهیه شده‌ اند که داخل آن‌ ها از الیاف مختلفی مانند پشم‌ شیشه پر می‌ شود و به دو نوع لحاف یا لحاف لایت در بازار موجود هستند. اگر هر دو طرف لحاف ساده و بدون هیچ طرح و رنگی باشد به آن‌ ها لحاف لایت می‌ گویند. لحاف‌ های لایت در گوشه‌ های خودشان بندهایی دارند که می‌ توان آن‌ ها را به کاور گره زد. در برخی از سرویس‌ ها نیز به‌ جای گره دکمه قرار دارد.

 • ملحفه تشک

ملحفه تشک برای روکش کردن تشک استفاده می‌ شود که ممکن است به‌ صورت دور دوزی یا کش‌ دار باشد. نوع کش‌ دار آن طرف‌ دار بیش تری دارد. اما می‌ توان ملحفه دور دزدی‌ شده را نیز به وسیله چند تا سنجاق به تشک فیکس کرد تا جا به‌ جا نشود.

بیشتر بخوانید
انواع سرویس رو تختی

برخی دیگر از تکه های به کار رفته در انواع رو تختی

علاوه‌ بر چند تکه‌ ای که در بالا به‌ عنوان تکه‌ های اصلی سرویس رو تختی معرفی کردیم. این کالاهای خواب دارای تکه‌ های دیگری نیز هستند که آن‌ ها را نیز معرفی می‌ کنیم.

 • ملحفه روانداز

در برخی از سرویس‌ های روتختی ملحفه دور دوزی شده‌ ای قرار دارد که برای استفاده در روزهای گرم می‌ باشد. که به آن ملحفه روانداز می‌ گویند.

 • روبالشی

اگر قصد خرید روتختی عروس با قیمت مناسب را دارید به این نکته توجه کنید که سرویس‌ های مختلف دارای روبالشی های مختلفی از یک تا چند عدد می‌ باشند . شما با توجه به میزان استفاده و بودجه‌ ای که در اختیار دارید تعداد رو بالشی های آن را انتخاب می کنید.  جنس روبالشی نیز بسیار مهم است چون صورت شما روی آن قرار می‌ گیرد و بر روی سلامتی تاثیر دارد. البته بالش‌ های داخل این روبالشی ها جزء سرویس خواب محسوب نمی‌ شوند و باید آن‌ ها را جداگانه تهیه کرد.

 • رو کوسنی

رو کوسنی ها نیز معمولاً به‌ صورت دو عدد یا چند عددی برای زیباتر دیده شدن تختخواب تولید می‌ شوند. این رو کوسنی ها اگر به‌ صورت مناسب و با مهارت کافی تزیین و پر شوند، می‌ توانند زیبایی و جلوه تخت شما را بیش تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *