خرید جاجیم سنتی

خرید جاجیم سنتی

خرید جاجیم سنتی

صنعت جاجیم و جاجیم بافی در اصل یکی از صنایع فرعی دستبافی است که در آن پارچه ای ضخیم و محکم ایجاد می شود. جاجیم بافی بر روی یک بافندگی بزرگتر و قویتر از دیگر قالیچه های دستباف معمولی و با استفاده از تار بسیار قوی و بافت بسیار محکم با کشش بیشتر انجام می شود. در نتیجه، معمولاً به فضای کاری بزرگتر از دستباف معمولی نیاز دارد. به همین دلیل خرید جاجیم سنتی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

در صورتی که شما هم قصد خرید جاجیم سنتی را دارید میتوانید با کارشناسان و مشاوران فروش تولیدی ویرا سفر تماس بگیرید. خرید جاجیم از این طریق هم به صورت عمده و هم تک مقدور است.

برای خرید عمده تماس بگیرید
03136939999

عوامل موثر بر خرید جاجیم سنتی

قیمت مناسب

قیمت مناسب جاجیم سنتی کارکردی است این هدف اصلی هر شرکتی است که اقلام مادی را با قیمت مناسب تهیه کند. این قیمت است که بهترین ارزش نهایی سرمایه گذاری در خرید مواد را به ارمغان می آورد. تعیین قیمت مناسب یک محصول به عوامل مختلف، به عنوان مثال؛ کیفیت، زمان تحویل و عمر نهایی مواد، منحنی استفاده و پیشنهاد، میزان رقابت، محدودیت های دولتی، خدمات پس از فروش، تخفیف ارائه شده و شرایط خرید و غیره بستگی دارد. در این جا می توان اشاره کرد که تعیین قیمت مناسب برای این نیست. فقط بر اساس دانش بازار، بلکه روشنی از فرآیند قیمت گذاری خرید جاجیم سنتی است.

خرید جاجیم سنتی
خرید جاجیم سنتی

رفتار پس از خرید

به طور خلاصه، مشتریان محصولات را با انتظارات قبلی خود مقایسه می کنند و یا راضی یا ناراضی خواهند بود. بنابراین، این مراحل در حفظ مشتریان حیاتی هستند. این می تواند به شدت بر فرآیند تصمیم گیری برای خریدهای مشابه از شرکت ویرا سفر در آینده تأثیر بگذارد و در مرحله جستجوی اطلاعات و ارزیابی گزینه های جایگزین تأثیر منفی بگذارد. اگر مشتری شما راضی باشد، این امر منجر به وفاداری به محصول می شود و جستجوی اطلاعات و ارزیابی مراحل جایگزین اغلب به سرعت پیگیری می شود یا به طور کلی نادیده گرفته می شود.

بیشتر بدانید

تولیدی جاجیم در اصفهان

تفاوت بالش الیاف با بالش پنبه ای

مهم ترین مزایا استفاده از بالش

مرکز فروش جاجیم

حراج بالش در تهران

تاریخچه جاجیم بافی

جاجیم بافی سنتی شغلی است که برای طراحی و ساخت آن فقط به یک نفر نیاز است، بنابراین ساخت آن زمان زیادی می برد. در حال حاضر تعداد کمی از افرادی هستند که در کشورمان جاجیم را طراحی و می‌بافند. معمولاً طراح جاجیم سایر اشکال قالیچه جاجیمی/فرش‌سازی، مانند قالیچه‌های پرزدار و فرش‌های پارچه‌ای را نیز طراحی می کند.

بیشتر بخوانید
خرید انواع جاجیم

تکنیک جاجیم بافی

خرید جاجیم سنتی دستبافت با استفاده از تکنیک های سنتی جاجیم بافی با طرح های امروزی ساخته می شوند. قالیچه های مسطح با تار کتان یا پنبه و پود پشمی یا پنبه ای ساخته می شونددر گذشته تکنیک جاجیم بافی اختراع شد که امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد. جاجیم بافی به یک بافندگی کف بسیار بزرگ و چند میل نیاز دارد که فضای زیادی را اشغال می کند. این بدان معناست که تعداد کمی از افراد فضای لازم برای بافتن جاجیم را دارند.

علاوه بر این، تعداد بسیار کمی از افراد فضای لازم برای آموزش جاجیم بافی را دارند زیرا این امر مستلزم چندین جاجیم بافی در یک فضا است. در حالی که علاقه وجود دارد، اکثر افرادی که می خواهند این هنر را یاد بگیرند باید خودشان آموزش دهند، تولید نه تنها از نظر بافت، بلکه در تهیه و تکمیل بسیار کند است. مواد نیز بسیار گران هستند. در نتیجه، هزینه تولید  و بافت جاجیم بالا است، به این معنی که تقاضا برای و تولید فرش در کم است.

برای خرید عمده تماس بگیرید
03136939999

 

دلیل محبوبیت جاجیم بافی

دلیل این که جاجیم‌ها برای بسیاری مایه جذابیت و تحسین است این است که در تارهای خود وزن تاریخ را به دوش می‌کشند. این طرح ها (که ممکن است معانی مذهبی، طلسم یا توتمی داشته باشند) داستان بافندگان آن ها و سنت هایی را روایت می کند که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. ایجاد این طرح ها در عین حفظ یکپارچگی ساختاری، نیازمند مهارت و دانش زیادی از تکنیک های بافتنی است که می توان از آن برای جلوه های مختلف استفاده کرد .که نمونه های بسیار متفاوتی از آن را می توان در خرید جاجیم سنتی مشاهده کرد.

بیشتر بخوانید
فروشگاه زیرانداز جاجیمی
خرید جاجیم سنتی
خرید جاجیم سنتی

نحوه طراحی جاجیم سنتی

قالیچه های جاجیمی و زیر انداز های جاجیم معمولاً با تم های گلدار یا هندسی بافته می شوند، بسیاری از جاجیم ها دارای نوعی نشان قبیله ای هستند که به عنوان اشاره ای به منطقه ای است که در آن بافته می شود، جاجیم به دلیل بافت صاف و بدون پرز، معمولاً بسیار نازک است و بسته به الیافی که برای پود استفاده می شود، می تواند کاملاً درشت یا نرم باشد. پنبه، پشم و ابریشم همگی انتخاب های نسبتاً رایجی از الیاف هستند. خرید جاجیم سنتی علاوه بر استفاده به عنوان کف پوش، به عنوان سجاده و به عنوان دیوارکوب برای عایق کاری منازل نیز استفاده می شود. یکی از ویژگی های بارز جاجیم، شکاف هایی است که در طرح به وضوح دیده می شود.

ابزار مورد استفاده برای تولید جاجیم سنتی

بافندگان در ساخت جاجیم تقریباً همیشه از پشم برای پود استفاده می‌کنند که رنگ و طرحی را به همراه دارد که به چشم می‌خورد. رشته های تار پنهان می توانند پنبه ای یا پشمی باشند، تنها جایی که رشته‌های تار دیده می‌شوند. در دو انتهای آن است که حاشیه را تشکیل می‌دهند. بافنده از ابزارهای بسیار ابتدایی برای ساخت جاجیم استفاده می کند؛ ماشین بافندگی، شاتل (که اختیاری است)، شانه کوبنده و چاقو یا یک جفت قیچی برای بریدن پشم. ابریشم، پنبه و موی حیوانات گاهی همراه با پشم استفاده می شود. برخی از جاجیم های استادانه‌تر دارای نخ‌های نقره یا طلا و سایر مهره‌ها و جاجیم های تزیینی هستند که هنگام بافت در طرح قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید
تفاوت جاجیم با گلیم

شانه کوبنده؛

وسیله کوچک جالبی است که جاجیم بافان از آن استفاده می کنند. این می تواند از چوب، استخوان یا فلز ساخته شود و شبیه نسخه بزرگتر و خام تری از شانه های مو است که ما استفاده می کنیم. جاجیم بافان از شانه برای کوبیدن یا فشرده کردن خطوط جدیدتر پودها در برابر خطوط قدیمی استفاده می کنند که همین امر باعث ایجاد بافتی تنگ می شود که مشخصه جاجیم است.

شاتل؛

نیز بسیار ابتدایی است، این فقط یک چوب است که بریدگی هایی در آن طراحی شده است. بافنده انتهای پود نخ را در انتهای شیاردار شاتل قرار می دهد و شاتل را بین تارهای متناوب قرار می دهد تا یک بافت ایجاد شود. همه بافندگان از شاتل استفاده نمی کنند، بیشتر ترجیح می دهند از شاتل صرف نظر کنند و پود را با دست از بین تارها عبور دهند.

نتیجه

زمانی که مواد به سطح سفارش مجدد رسید، اقدام برای خرید لوازم جدید باید بلافاصله آغاز شود، سطح سفارش مجدد برای هر نوع جاجیم با استفاده از برخی فرمول ها محاسبه می شود و مشتریان می توانند مطابق با نیاز خود انواع جاجیم سنتی را خریداری کنند.

برای خرید عمده تماس بگیرید
03136939999

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *