انتخاب بالش مناسب

انتخاب بالش مناسب

انتخاب بالش مناسب

از آن جایی که خرید بالش یکی از خرید های اساسی و نیاز های اولیه هر خانه و خانواده ای است. قطعاً باید بدانیم که انتخاب بالش مناسب چگونه است؟

برای انتخاب بالش مناسب در ابتدا باید بدانیم که سلیقه آن خانواده برای خرید بالشت مناسب به کدام نوع بالش متمایل تر است؟ آیا ترجیح می دهید که از بالشت پر برای خواب خود استفاده کنید؟ یا به علت قیمت بالای بالش های پر و یا وجود حساسیت ترجیح می دهید از بالشی با الیاف پنبه ای در زیر سر خود استفاده کنید؟بالشتی با الیاف مصنوعی و سبک تر را ترجیح می دهید؟ یا این که دوست دارید به علت گرم بودن الیاف پشمی از بالشت های پشمی برای اسباب خواب خود استفاده کنید؟شاید به خاطر گرفتگی سر و گردن در هنگام خواب، استفاده از بالش های فوم و بالش های طبی را انتخاب می کنید.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

هر چند در وهله اول شاید هر خانواده با توجه به هزینه ای که می تواند برای خرید بالشت های خود در نظر بگیرد. به انتخاب بالش مناسب بپردازد. ولی به علت آن که بالشت های نا مناسب و غیر استاندارد نیز امکان خواب و استراحت شما را از شما سلب می کنند.توجه به انتخاب بالش مناسب اهمیت بسیاری دارد.

به نظر می رسد نکته ای که اهمیت بیشتری در خرید بالش داشته باشد، میزان نرمی و سفت بودن بالشت است. زیرا برخی افراد حتماً باید بر روی بالشت های نرم بخوابند و برخی دیگر بر عکس ترجیح می دهند از بالش های سفت و فوم مانند طبی استفاده کنند. برخی ارتفاع و ضخامت بالش بیشتری را برای زمان خواب خود می پسندند و بعضی افراد بالشت های با ضخامت کم و نازک را برای زیر سر خود انتخاب می کنند. در هر صورت بهتر است قبل از خرید بالش اولویت های خود را برای انتخاب بالش مناسب لیست کنید.

بیشتر بخوانید
خرید عمده بالشت

انتخاب بالش مناسب

بیشتر بدانید

اندازه بالش استاندارد

خريد عمده بالش معمولی

قيمت بالش معمولی

خرید بالش نرم

خرید بالش سفت

نکات مهم در انتخاب بالش مناسب

از نظر استاندارد های طبی و بهداشتی، بالشتی برای زیر سر مناسب است که نه چندان سفت باشد که به سر انسان فشار بیاورد و سر فرد بر روی آن راحت نباشد و نه چندان نرم که جایگاه سر روی آن بسیار پایین قرار بگیرد. بلکه باید نرمی و سفتی بالشت در حد متوسط و میانه باشد. بنابراین اولین نکته ای که در انتخاب بالش مناسب باید در نظر گرفته شود، نوع الیاف داخل آن بالشت است که تعیین کننده میزان نرمی و سفتی آن است.

البته انتخاب الیاف داخل بالش علاوه بر تعیین میزان سفتی و یا سختی بالشت، اثرات دیگری نیز در میزان خنکی و گرمای آن بالش دارد. همچنین بر کیفیت هوای عبوری از آن بالش و جلوگیری از عرق کردن فرد بر روی آن نیز تاثیر گذار است.

برای مثال بالش های پنبه دوز از بهترین انواع بالش های هستند که به علت الیاف طبیعی که دارند هم می‌توانند عبور دهنده میزان مناسبی از هوا و اکسیژن در بین لایه های خود باشند . هم با توجه به خاصیت جذب خوب آب در الیاف پنبه می‌توانند جاذبه عرق نیز باشند. ضمن این که بالش های پنبه دوز می توانند سطح خنک و مرفه ای را برای بالشت زیر سر افراد تامین کنند.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

دیگر نکات

از نکات مهم دیگر برای خرید بالش استاندارد، جنس پارچه ای است که آن بالش از آن ساخته شده است. در صورتی که جنس پارچه ای که بالش از آن دوخته شده است از جنس های طبیعی و باکیفیت مانند تترون و پنبه باشد می تواند یک بالش استاندارد را برای شما فراهم کند.

بیشتر بخوانید
توليد و پخش روبالشی

ولی چنانچه پارچه بالش از جنس هایی با الیاف مصنوعی یا جنس هایی که جاذب عرق و آب نیستند، دوخته شده باشد. می‌تواند مشکلاتی را برای مصرف کنندگان فراهم کند. مشکلاتی از قبیل عرق کردن سر و گردن وقتی که بر روی آن بالش قرار می گیرند یا ایجاد بوی نامطبوع در الیاف بالشت در مواجهه با عرق که مشکلات کم اهمیتی نیستند.

انتخاب بالش مناسب

معیار های انتخاب بالش مناسب

یکی از مهم ترین معیار های انتخاب بالش مناسب، انتخاب الیاف مناسب و استاندارد پر شده در آن بالش است که باید هنگام خرید بالش به آن توجه ویژه شود. همان طور که ذکر شد بهترین الیاف برای داخل بالشت که هم جاذب خوبی برای عرق باشد و هم نفوذ هوا در تار و پود آن به خوبی انجام شود بالش های پنبه دوز است. این نوع بالش ها از لحاظ الیاف مناسب و جاذب عرق و نفوذ هوای کافی در آن ها، استاندارد را رعایت کرده اند.

همچنین توجه به نوع و جنس پارچه ای که بالشت از آن دوخته شده است نیز یکی از معیارهای اصلی در انتخاب بالش مناسب است. جنس پارچه های پنبه ای و تترون که دارای الیاف طبیعی هستند که بسیار سازگار با پوست بدن انسان است، می تواند بهترین جنس پارچه برای دوخت بالش مناسب و استاندارد باشد.

همچنین برخی الیاف مصنوعی برای پر کردن داخل بالش نیز در سال ‌های اخیر به بازار آمده است. تحت عنوان الیاف هالو و یا الیاف ورجین که آن ها نیز در واقع الیاف مصنوعی به شکل پنبه مصنوعی هستند . خواص همان بالش های پنبه دوز را دارند. به همین دلیل خرید بالش هایی که از این الیاف هالو و ورجین پر شده‌اند. نیز می‌تواند جایگزین بالش ‌های پنبه دور طبیعی باشد و یکی از انتخاب های مناسب برای خرید بالش مناسب باشد.

بیشتر بخوانید
خريد روبالشتی شيک

تولیدی ویرا

تولیدی ویرا سفر به عنوان یکی از تولید کنندگانی که بالش های پنبه دوز و بالش هایی از جنس الیاف هالو و ورجین را تولید می‌کند، یکی از بهترین تولید کنندگان بالش های پنبه دوز در ایران است.

بالش های پنبه دوز تولیدی ویرا سفر که با پارچه هایی از جنس تترون و پنبه دوخته شده است. هم قیمت های مناسب و هم کیفیت های بالایی دارد. ضمن آن که این بالشت های تولیدی ویرا سفر هم به صورت تکی و جزئی و هم به صورت عمده به مغازه داران و صاحبان فروشگاه های کالای خواب در سر تاسر ایران عزیز فروخته می شود.

برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *