انواع حصیر های مسافرتی مقاوم

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی

حصیر های مسافرتی مقاوم

زیرانداز از جمله وسایلی است که برای رفتن به انواع پیک نیک ها و سفر ها مورد نیاز می باشد. از این وسیله برای نشستن و استراحت کردن کوتاه مدت استفاده می شود و می تواند سطحی نسبتا نرم و مناسب را ایجاد کند تا افراد به راحتی بر روی آن بنشینند، چای بنوشند، غذا بخورند و حتی بخوابند؛ بدون آن که سنگ های کوچک در بدنشان فرو رود و لباس هایشان کثیف شوند. علاوه بر این، زیرانداز مناسب مانند یک عایق عمل می کند و سبب می شود سرمای زمین به بدن شما نرسد. از این رو، در انتخاب زیرانداز، به خصوص زیرانداز و حصیر های مسافرتی مقاوم باید دقت لازم را داشت تا وسیله‌ای که راحتی هر چه بیشتر را فراهم می کند، خریداری نمود.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

انواع زیرانداز های مسافرتی

 1.زیرانداز مسافرتی حصیری

2.زیرانداز مسافرتی پارچه ای

3.زیرانداز مسافرتی ضدآب

4.زیرانداز مسافرتی بادی

5.زیرانداز مسافرتی فوق فشرده

حصیر های مسافرتی مقاوم بر اساس موادی که در ساخت آن به کار رفته، دارای چند نوع هستند. برخی از این حصیر ها از چوب، برخی از پلاستیک، انواعی از پارچه و تعدادی نیز از برزنت، اسپان باند و حتی فوم ساخته می شوند. در ادامه به ویژگی های دو نوع نخست از حصیر های مسافرتی اشاره خواهیم کرد.

حصیر های مسافرتی مقاوم

حصیر های مسافرتی مقاوم چوبی:

در این نوع حصیر ها، چوب به کار رفته که به عنوان زیرانداز های سنتی شناخته می شوند. این نوع حصیر دارای مزایایی از جمله کم وزن بودن، عدم چسبیدن خار و خاشاک، گرد و خاک به آن می باشد.

بیشتر بدانید

نکات خرید کیف جاجیم

تولیدی زیرانداز جاجیم

زیرانداز جاجیمی در اصفهان

فروشگاه زير انداز مسافرتی

تولیدی کیف جاجیمی

حصیر های مسافرتی پلاستیکی:

بافت و ظاهر این حصیر های مسافرتی مقاوم، به نوع پیشین شباهت بسیار زیادی دارد. تنها تفاوت آن ها که در نامشان نیز قابل مشاهده است، به کار رفتن پلاستیک به جای چوب، در این نوع می باشد. مزیتی که این گونه حصیر مسافرتی نسبت به حصیر چوبی دارد این است که دوام آن ها بیشتر می باشد و برای مدت زمان بیشتری می توان از آن استفاده نمود.

بیشتر بخوانید
حصیر مسافرتی مقاوم

حصیر های مسافرتی از نظر اندازه و طرح نیز در ردیف های گوناگونی قرار می گیرند که افراد می توانند بر اساس نیاز و سلیقه خود، اقدام به خرید حصیر مناسب نماید. هدف از طرح های متنوعی که در حصیر ها به کار می رود، ایجاد زیبایی و یکنواخت نبودن محصولات است.

 حصیر های مسافرتی چه مزیت و کاربردی دارند؟

مقاومت این نوع حصیر های مسافرتی مقاوم نسبت به دیگر موارد، بسیار خوب است و عمر مفید بیشتری دارند. همچنین گردشگرانی که به رفتن به مناطق مرطوب همچون فضای سبز، سواحل دریا و مناطق جنگلی علاقه دارند، معمولا از این نوع زیرانداز ها استفاده می کنند. زیرا حتی در صورت وجود رطوبت، می توان از حصیر های مسافرتی استفاده نمود و از رطوبت سطح زمین، در امان ماند.

البته افراد باید با توجه به منطقه‌ای که قصد رفتن و استفاده حصیر را در آن دارند، حصیری با جنس مناسب را خریداری نمایند. به طور مثال برای مناطقی که دارای زمین های ناصاف و سنگ ریزه دار است، نمی توان از حصیر های مسافرتی اسپان باند استفاده نمود. زیرا این نوع حصیر نازک و دارای استحکام کمی می باشد که در برابر شرایط مذکور، نمی تواند مقاومت کند. بدین ترتیب اگر حصیر اسپان باند را بر روی سنگ ریزه ها قرار دهید، دچار پارگی می شود.

افرادی که می خواهند به این نوع مناطق و مکان های صخره ای و کوهستانی سفر کنند، باید حصیر هایی که از فوم ساخته شده‌اند را تهیه نمایند. این نوع حصیر های مسافرتی مقاوم با شرایط مناطق گفته شده تناسب دارد، می تواند. در برابر آن مقاومت کند و نشستن را برای افراد در مناطق ناهموار راحت‌تر سازد.

بیشتر بخوانید
حصیر مسافرتی 9 متری


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

سایز و ضخامت حصیر مسافرتی

حصیر های مسافرتی مقاوم در اندازه ها و ضخامت های متفاوتی تولید می شوند و هر یک متناسب با برخی نیاز ها هستند. ضخامت در انتخاب زیرانداز بسیار اهمیت دارد؛ زیرا ضخامت بیشتر می تواند موجب افزایش راحتی حین نشستن بر روی آن ها گردد. علاوه بر این، با بیشتر شدن ضخامت زیرانداز، مقاومت آن در برابر سطوح ناهموار زمین نیز افزایش می یابد و کارایی آن برای مدت بیشتری حفظ می شود. معمولا برای بالا بردن ضخامت حصیر های مسافرتی، چندین لایه در آن تعبیه می گردد. افزایش لایه های زیرانداز می تواند عایق بسیار خوبی را در برابر انتقال سرما یا گرمای سطح زمین به انسان، ایجاد کند.

نکته‌ای که حائز اهمیت می باشد این است که با بالا رفتن ضخامت حصیر های مسافرتی، وزن آن ها نیز افزایش می یابد. البته درمورد حصیر های تهیه شده از فوم، استثنائی وجود دارد و وزن آن ها با بیشتر شدن ضخامت، چندان افزایش نمی یابد. امروزه حصیر های مسافرتی که در بازار وجود دارند در سایز های 2، 4، 6، 9، 12 و 18 متر می باشند که هر فرد می تواند باتوجه به نیاز خود، اقدام به خرید آن ها در سایز مورد نظر نماید.

در زمان خرید حصیر های مسافرتی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود کم وزن بود حصیر و اشغال فضایی کم توسط آن، می باشد. این موضوع ممکن است برای کسانی که با ماشین مسافرت می کنند و وسایل سفر خود را با آن حمل می نمایند، اهمیت چندانی نداشته باشد. ولی افرادی که همراه خود، کوله حمل می نمایند، باید این موضوع را مد نظر قرار دهند تا در حمل حصیر مسافرتی دچار مشکل نشوند و از سفر خود لذت ببرند. همچنین اگر حصیر مسافرتی دارای ساک و قابلیت حمل باشد، می تواند گزینه بهتری برای خرید باشد. این قابلیت بر مقاومت و کارایی حصیر ها نیز تاثیر گذار است و سبب می شود هنگام حمل، آسیب نبیند.

بیشتر بخوانید
خريد زير انداز مسافرتی 1 نفره

دیگر ویژگی که باید هنگام خرید حصیر مسافرتی مد نظر قرار داد، ضد آب بودن آن است. این موضوع به خصوص برای کسانی که دارای ناراحتی هایی در قسمت مفاصل و استخوان خود هستند و یا می خواهند.از حصیر در مناطق مرطوب استفاده نمایند، بسیار مهم است. بنابراین این افراد باید حصیر هایی خریداری کنند که دارای یک لایه‌ محافظ در قسمت تحتانی خود است و سبب می شود رطوبت زمین به لباس و بدن افرادی که روی آن نشسته‌اند، نرسد.

ویرا سفر از جمله بهترین مجموعه ها و فروشگاه های موجود در کشور است که می توانید. برای خرید انواع حصیرهای مسافرتی به صورت حضوری و یا غیر حضوری و از طریق سایت به آن مراجعه  نموده و نسبت به خرید اقدام نمایید.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *