وسایل مورد نیاز سفر با تور

سفر باتور

وسایل مورد نیاز سفر با تور

اگر قصد سفر با تور های مسافرتی دارید، باید با خود وسایل مورد نیاز سفر با تور را به همراه داشته باشید. به طور مثال هر گونه لباس راحت با توجه به فصل و دما توصیه می شود. برای تورهای یک روزه، تور سافاری و پیاده روی یک روزه نیاز به لباس های متفاوتی دارید. برای تور یک روزه، با توجه به دما باید لباس کوتاه یا بلند بپوشید. برای سافاری جنگلی به لباس های بلندتر و رنگ تیره نیاز دارید. برای پیاده روی روزانه، به کفش های پیاده روی و لباس های راحت برای پیاده روی نیاز دارید. اما وسایل سفر با تور تنها در لباس و کفش مناسب خلاصه نمی شود.

باید بدانید در سفر با تور در طول روز یا شب به چه وسایلی احتیاج دارید، ویرا سفر برای راهنمایی شما برای انتخاب وسایل مورد نیاز سفر با تور در اینجا لیست کاملی از وسایل ضروری در سفر با تور آورده است. با تهیه این وسایل بدون نگرانی در مورد کمبود وسیله ای می توانید، از سفر خود لذت ببرید.

وسایل مورد نیاز سفر با تور

 1. یک کوله پشتی خوب

بدیهی است، که شما به یک کوله پشتی نیاز دارید تا همه وسایلی را که احتیاج دارید، با خود ببرید. برای سفرهای دوردست، چمدان راحت است. برای سفرهای کوتاه‌تر، یک کوله‌پشتی برای وسایل ضروری عمومی عالی است. اما بسیار افراد یک اشتباه مرتکب می شوند. آن ها کوله پشتی های سنگین و بزرگی را حمل می کنند، که برایشان سخت و دشوار می شود. توصیه می شود کوله پشتی که انتخاب می کنید، بیش از 20 درصد وزن کل شما نباشد. این درصد برای تحمل وزن بدن شما عالی است. همچنین برای جلوگیری از درد روی شانه، کوله پشتی هایی را انتخاب کنید، که هم سطح باشند.

 1. کیف کمری

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور کیف های کمری است. زمانی که به شهر هایی در کیلومترها دورتر می روید، باید مدارکی را در دسترسی سریع داشته باشید. این مدارک شامل: پول نقد، کارت اعتباری، پاسپورت یا مدارک شناسایی مهم خود را باید در دسترس داشته باشید، تا در زمان لازم از آن ها استفاده کنید. این کیف دارای چندین جیب برای سازماندهی مدارک و پاسپورت شما بدون ترس از گم شدن آنها است. لایه محافظی که دارد امنیت بیشتری را در صورت جیب بری فراهم می کند. علاوه بر این، کیف بسیار سبک است. بنابراین بار اضافی نخواهید داشت.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز سفر خارجی

وسایل سفر به شمال در تابستان

وسایل سفر به شمال در پاییز

وسایل مورد نیاز سفر با قطار

 وسایل مورد نیاز سفر با تور

 1. عکس پاسپورت

بیشتر در هنگام سفر به خارج از کشور با تور، عکس گذرنامه در هر نهاد دولتی به یک الزام تبدیل شده است. بنابراین، ممکن است به چند مورد از آنها نیاز داشته باشید،. به عنوان مثال، برخی از کشورها به پاسپورت در همه جا نیاز دارند. آنها برای ویزای ورود به عکس پاسپورت شما نیاز دارند. برای رعایت استانداردهای خاص عکس، مهم است که از یک استودیوی عکاسی دارای مجوز عکس بگیرید. آنها یک عکس عالی تولید می کنند که مورد قبول است.

 1. عینک آفتابی

عینک آفتابی برای پوشاندن چشمان شما در هنگام سفر در طول روز گزینه عالی است. عینک آفتابی را با رنگ خنثی مانند خاکستری یا قهوه ای انتخاب کنید. اپتومتریست ها توصیه می کنند که شیشه ها نباید تیره تر از 80 درصد باشند. عینک باید در بالای لنز کمی تیره و تا وسط روشن تر باشد. عینک آفتابی مناسب باید دارای فریمی باشد، که به خوبی مناسب باشد و به اندازه کافی بزرگ باشد تا از چشمانتان در برابر نور خورشید محافظت کافی داشته باشد.

 1. جعبه کمک اولیه

ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر با تور جعبه کمک اولیه است. ممکن است، در سفر با تور دچار سردرد، آسیب جزئی، حالت تهوع شوید، در حالی که برخی افراد به دلیل تغییر آب و هوا دچار بیماری می شوند. به همین دلیل همیشه باید با خود جعبه کمک اولیه به همراه داشته باشید. این جعبه شامل: قرص های مسکن، دماسنج دیجیتال، پماد ضد التهاب، سوختگی، بتادین، ضدعفونی کننده، پدهای الکلی و غیره می شود. جعبه های کمک اولیه سبک هستند. آن را در یکی از چمدان های خود قرار دهید. ممکن است، در صورت بی خواب به آرام بخش خفیف یا هر خواب آور نیاز داشته باشید، بهتر است، از قبل آن ها را در جعبه کمک اولیه قرار داده باشید.

 1. تشک مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور تشک های مسافرتی هستند. این تشک ها مناسب برای حمل به هر مکانی هستند. وزن سبک آن ها باعث می شود که به سادگی بتوانید، آن ها را با خود حمل کنید.

 1. بطری آب

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر با تور بطری های آب است. سفر باعث کم آبی بدن شما می شود، بیشتر در سفر به مکان های خشک و گرم مانند: بیابان، کویر، یا کشور های خاورمیانه نیاز بدن به آب بیشتر است. بطری های آب قابل استفاده مجدد در اینجا یک انتخاب عالی هستند. زیرا آب کافی برای کل سفر بسته بندی می کنید. توصیه می شود، که هر یک از اعضای خانواده بطری آب مخصوص به خود را داشته باشند. در بطری های آب می توانید به غیر از آب هر نوشیدنی دیگری مانند: آبمیوه یا نوشیدنی های گرم که می خواهید همراه داشته باشید، در بطری های آب نگه دارید، و هر از گاهی آن را میل کنید.

 1. هدفون

سفرهای طولانی مدت با تور ممکن است، یکنواخت باشد. می توانید در طول سفر به راحتی از گوش دادن به موسیقی مورد علقه خود لذت ببرید. برای این کار کافی یک هدفون بلوتوثی به همراه داشته باشید.

 1. چادر مسافرتی

با توجه به تور گردشگری که انتخاب می کنید، ممکن است مکان گردشی جنگل، ساحل یا کمپینگ باشد. در این صورت برای اقامت یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور چادر مسافرتی است. این چادرها در اندازه های متفاوت و بسیار سبک هستند. همچنین برای نگهداری دارای کیف های مجازی هستند، که می توانید آن ها را به آسانی حمل کنید.

 1. لباس های مسافرتی

برای سفر با تور بهتر است، لباس های راحت و ساده ای را انتخاب کنید. یک شلوار غیر رسمی با یک پیراهن آستین بلند انتخاب عالی است. البته با توجه به مکانی که قصد سفر به آن را دارید، باید لباس هایی را انتخاب کنید که مناسب با شرایط محیطی آن باشد. همچنین اگر با هواپیما سفر می کنید، باید بدانید که هواپیماها از نظر دما خوب نیستند. دماها در نوسان دائمی هستند. ممکن است در یک لحظه یخ بزند، و لحظه بعد گرم باشد. برای مقابله با این مشکل، یک تی شرت با مواد نرم، نیم بوت و یک شلوار ساق بلند بپوشید.

در زیر لیستی از لباس هایی که توصیه می شود، در سفر با تور به همراه داشته باشید، آورده ایم. برای لذت بردن کامل از سفر، لباس ها راحت و خوب ضروری است.

 • آستین بلند و جوراب شلواری غیر نخی، پشمی

این لباس ها شما را گرم نگه می‌دارند، علی‌رغم اینکه ممکن است در اثر تعریق خیس شوند. اما آنها نباید پنبه‌ای باشند، بلکه باید پشم سبک وزن یا الیاف دیگری باشند، که به سرعت خشک می‌شوند. برای تنظیم دمای بدن بسیار ارزشمندتر از داشتن یک یا دو لایه لباس سنگین است که ممکن است شما را بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد کند. توصیه می‌شود مجموعه‌ای از پیراهن‌ها و شلوارهای آستین بلند را برای لایه‌های پایه سبک به همراه داشته باشید.

 • ژاکت پشمی

یک ژاک پشمی همیشه به عنوان یک لباس برای گرمای اضافی خوب است. نیازی نیست ژاکت های زمستانی خود را به همراه داشته باشید، بلکه فقط چیزی که احساس می‌کنید، می‌تواند شما را گرم و دلپذیر کند. اگر به مکانی می ورید که سرمای مداوم دارد. توصیه می شود، یک ژاکت پشمی سبک تا متوسط به همراه داشته باشید.

 • شلوار همه کاره

همراه داشتن یک شلوار سبک و گشاد به عنوان یک شلوار همه کاره توصیه می شود. اگر به راحتی احساس سرما می کنید، شلوار پشمی می تواند مفید باشد.

 • صندلی مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور صندلی مسافرتی است. صندلی های مسافرتی تاشو هستند، در نتیجه به راحتی می توانید آن ها را جمع کنید و در کنار وسایل دیگر با خود حمل کنید. با وجود صندلی های مسافرتی دیگر نیازی نیست، نگران مکان مناسب برای نشستن در سفر های جاده ای یا کمپینگ باشید. این نوع صندلی ها در مدل ها و طرح های متفاوت به صورت تاشو وجود دارند، که می توانید در هر اندازه ای یکی از آن ها را برای سفرهای خود به همراه داشته باشید.

 • شارژرها و آداپتورهای قابل حمل

یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور شارژرهای قابل حمل هستند. شما نمی‌خواهید، گوشی‌ها، تبلت‌هایتان خاموش شوند؟ شارژرهای قابل حمل را حمل کنید، که عمدتاً به عنوان پاور بانک شناخته می شوند. این دستگاه های دستی پس از پر شدن گوشی های شما دو بار شارژ می شوند. برای اطمینان از شارژ کامل آنها، حداقل 6 ساعت قبل از خروج از خانه آنها را روشن کنید. امروزه پاوربانک هایی با شارژ سریع وجود دارند، که می توانند نیمی از زمان را برای پر شدن از آن ها سپری کنند.

اگر پاور بانک ندارید، گزینه دیگر آداپتورهای جهانی است. می‌توانید آن‌ها را به باجه‌های شارژ هواپیما یا اتوبوس وصل کنید. توصیه می شود، از آداپتور خود استفاده کنید که با وسایل الکترونیکی شما سازگار است. اطمینان حاصل کنید، که آداپتور دارای سوراخ های متعددی است. به شما این امکان را می دهد، تمام وسایل الکترونیکی خود را به طور یکنواخت شارژ کنید. زیرا آنها به طور مساوی ولتاژ را در همه آنها توزیع می کنند.

 • ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب یکی از وسایل مورد نیاز سفر با تور است. جدا از این که با چه وسیله با تور سفر می کنید، برای محافظت پوست خود در برابر آفتاب باید از کرم های ضدآفتاب با SPF30 استفاده کنید.

سخن پایانی

در یک نگاه و به طور خلاصه وسایل مورد نیاز سفر با تور را می توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • هر لباس آسان و راحت به با توجه فصل و دما مکانی که قصد سفر دارید.
 • عینک آفتابی محافظ UV
 • کرم ضد آفتاب
 • چتر
 • تجهیزات پیاده روی روزانه
 • کفش های پیاده روی راحت و سایز خوب
 • شلوار و تی شرت پیاده روی
 • صندلی مسافرتی
 • چادر مسافرتی
 • بطری آب
 • کیف کمری برای حمل اشیاء قیمتی و آب
 • کوله پشتی
 • تشک مسافرتی
 • تجهیزات سافاری جنگل
 • شارژر قابل حمل پاور بانک
 • جعبه کمک های اولیه
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت برای سفر های خارج کشور
 • لباس آستین بلند راحت با توجه به فصل رنگ تیره
 • لباس شنا یا شورت برای شنا
 • نسخه ای از قرص های مورد استفاده

بیشتر بخوانید
لوازم مورد نیاز برای سفر به کربلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *