وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان

وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان

وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان

سفر به بیابان می تواند، یکی از سفرهای جذاب باشد، در صورتی که وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان به طور کامل با خود به همراه داشته باشید. جمع آوری وسایل ضروری برای سفر به بیابان سخت و دشوار به نظر می آید. در بیابان امکان دسترسی به هیچ وسیله ای وجود ندارد، به همین دلیل باید وسایل ضروری و کافی اعم از چادر، آب کافی، لباس مناسب، غذای کافی، ابزار ضروریو غیره به همراه داشته باشید. در اینجا ویرا سفر لیستی از وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان برای شما تهیه کرده است. با توجه به ترجیحات شخصی می توانید، از این لیست برای  داشتن یک سفر عالی و لذت بخش استفاده کنید.

لیست وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان  

 1. آب کافی

یکی از اصلی ترین وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان بیاورید، آب کافی است. همیشه بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید در بیابان به آب نیاز دارید. همانطور که می دانید، در بیابان منبع آبی وجود ندارد، به همین دلیل دسترسی به آب در این مکان غیر ممکن است. در نتیجه باید با توجه به مدت زمانی که قصد دارید، در بیابان بمانید، آب کافی با خود به همراه داشته باشید. در حالت ایده‌آل برای سفر به بیابان، روزانه 2 تا 6 لیتر آب که قرار است.

برای پیاده‌روی در زیر نور خورشید مصرف کنید، و یک گالن 4 لیتر بیشتر به عنوان پشتیبان در وسیله نقلیه خود در نظر بگیرید. همراه داشتن نوشیدنی های جایگزین مایعات نیز ایده بدی نیستند، برای مبارزه با کم آبی بدن و تامین مواد معدنی که هنگام تعریق از دست می دهید، آب نارگیل ایده خوبی است. همچنین ممکن است بخواهید برای خود یک کیسه خنک کننده خوب تهیه کنید، تا نوشیدنی های خود را در بیابان تازه و خنک نگه دارید. در حالی که هیدراته ماندن باید اولویت شما در بیابان باشد، به یاد داشته باشید، که انرژی خود را با انتخاب وعده های غذایی مناسب نیز تامین کنید.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز برای سفر پسرانه

وسایل سفر برای نوجوانان  

وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر 

وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

 1. غذای اضافی

برخی از افراد دوست دارند، حداقل یک وعده غذایی خود را در طبیعت درست کنند. بهترین غذاها برای سفر در بیابان، غذاهای کنسرو یا خشک است. همچنین میتوان برای مدت زمان زیادی آنهارا بدون یخچال نگهداری کرد. اطمینان حاصل کنید که حداقل مقداری میوه خشک و منابع پروتئین مانند گوشت قرمز یا لوبیای کنسرو شده را در نظر بگیرید. همچنین بهتر است، تنقلات سالمی نیز برای میان وعده به همراه داشته باشید. سعی کنید، غذای کافی متناسب به تعداد نفرات و روزهایی که قصد ماندن دارید، به همراه داشته باشید.

 1. نقشه و قطب نما

بخشی از یک سفر پر ماجراجوی عالی این است که بدانید پس از سفر چگونه به خانه برگردید. تلفن هوشمند یا GPS می تواند ابزار راهنمای قدرتمندی باشد. اما مراقب باشید، ابزارهای قابل شارژ را انتخاب کنید. زیرا با یک شارژر قابل حمل می توانید، به احیای وسایل الکترونیکی مصرف شده کمک کنید، و از یک نقشه و قطب نما اولیه استفاده کنید. البته باید به یاد داشته باشید، که خواندن نقشه و قطب نما نیاز به آموزش و یادگیری دارد.

 1. جعبه کمک های اولیه

جعبه های کمک اولیه در اندازه های مختلف وجود دارد، که یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان است. این جعبه ها شامل وسایلی اعم از دارو های مسکن، پماد سوختگی، پماد ضد گزندگی حشرات، باند، جسب، قیچی، بتادین، کیسه یخ، سرم ضدعفونی کننده و غیره می شود. این جعبه به خاطر داشته باشید، بسته به مکان بیابانی که می‌روید، ممکن است لازم باشد انواع مختلفی از داروها را به همراه داشته باشید، همچنین به همراه داشتن بسته‌ای برای درمان نیش مار و عقرب ایده بسیار خوبی باشد.

 1. صندلی مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان صندلی مسافرتی است. این نوع صندلی ها بسیار سبک بوده، در نتیجه می توان آن ها به راحتی حمل کرد. همچنین قابلیت جمع شونده این نوع صندلی ها به شما این امکان را می دهد، تا به سادگی آن ها تا کنید تا جای بسیار کمتری را در کنار بقیه وسایل اشغال کند. صندلی مسافرتی در طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارد، که با توجه به نیاز خود می توانید، آن ها را خریداری کنید. صندلی های مسافرتی در شب های بیابان برای نشستن دور آتیش یک انتخاب بسیار عالی هستند.

 1. وسایل محافظت در برابر آفتاب

از کرم های ضد آفتاب، بالم لب برای محافظت از خود در برابر آفتاب سوزان بیابان ضروری می باشند. یک ضد آفتاب با SPF 50  یک انتخاب عالی برای سفر در بیابان است. به یاد داشته باشید، که باید حداقل دوباره از ضد آفتاب استفاده کنید. اما فقط نباید به کرم های ضد آفتاب بسنده کنید، مخصوصاً اگر قصد سفر طولانی را دارید.

 1. عینک آفتابی

به طور کلی چشمان 10 برابر بیشتر از پوست به اشعه های مضر UV حساس هستند. در بیابان، تابش خورشید توسط ماسه منعکس می شود، و عدم وجود سایه استفاده از عینک آفتابی را ضروری می کند. در نتیجه یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان عینک آفتابی است. بهترین عینک آفتابی بیابانی دارای رتبه UV400 است. به این معنی که بین 99٪ تا 100٪ از تمام اشعه های UV را مسدود می کند.

 1. چراغ قوه

چراغ قوه یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان است. برنامه‌های چراغ قوه تلفن‌های هوشمند برای چند دقیقه کار می‌کنند، اما زمانی که قصد ماندن در بیابان در شب را دارید، به یک چراغ قوه پرنور نیاز دارید. برای استفاده از چراغ قوه باتری های اضافه را فراموش نکنید.

 1. لباس مناسب

حتی در یک روز گرم، زمانی که خورشید در بیابان غروب می کند، دما می تواند به سرعت کاهش یابد و در شب به دمای بسیار پایینی برسند. قبل از ترک خانه، آب و هوا را بررسی کنید، و برای محدوده دمایی که ممکن است تجربه کنید، چند لایه لباس بپوشید. اگر قصد دارید، شب را در بیابان بگذرانید، یک کت سبک یا پتوی می تواند شما را به اندازه کافی گرم نگه دارد. همچنین برای سفر در روز باید از آستین‌های بلند و شلوار استفاده کنید، شاید قابل درک نباشد، اما در برابر تابش نور خورشید و در روزهای گرم آفتابی، لباس های بلند به‌ویژه در رنگ‌ها و پارچه‌های روشن، محافظت بیشتری را ارائه می دهند.

اگر فکر می‌کنید، می‌توانید با آستین کوتاه در بیابان قدم بزنید، کاملاً اشتباه است. حتی در گرم ترین روز، دمای شبانه در بیابان به شدت و بسیار ناگهانی کاهش می یابد. بهترین کار این است، که همیشه یک ژاکت سبک یا یک لایه اضافی از لباس را در دست داشته باشید، و مطمئن شوید که در هنگام وقوع این اتفاق غافلگیر نشوید. همیشه در روز در بیابان پیراهن و شلوار آستین بلند و گشاد بپوشید و در شب لباس گرمتری به همراه داشته باشید. به احتمال زیاد در بیابان نیازی به بارانی نخواهید داشت. بارش باران ممکن است، اتفاق بیافتد، اما خیلی سریع می آید و می رود.

 • سوت

ممکن است، در طول سفر از گروه یا دوستانتان جدا شوید، یا راه را گم کنید. در نتیجه به یک وسیله برای کمک و با خبر کردن نیاز دارید. صدای تند یک سوت مسافت های طولانی تری را طی می کند، و بیشتر از صدای فریاد قابل توجه است. اگر صدای سوت را در مسیر می شنوید، با سوت خود علامت دهید و به سمت یکدیگر بروید تا زمانی که تماس بصری برقرار کنید. در بیابان احتمال بسیار زیادی وجود دارد، که تلفن همراه آنتن ندهد، به همین دلیل یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان سوت است.

 • تشک مسافرتی

اگر قصد دارید ، شب در بیابان بمانید، باید زیراندازی برای خواب یا استراحت خود به همراه داشته باشید. تشک های مسافرتی بسیار سبک هستند، که باعث می شود، به راحتی آن ها حمل کنید. تشک مسافرتی انواع بسیار گسترده ای دارد، که می توانید با توجه به نیازهای خود از بین آن ها بهترین را برای خود انتخاب کنید.

 • چادر مسافرتی

چادر مسافرتی یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان است. فقدان سایه و محافظت در برابر بادهای شدید، کمپینگ در بیابان را تا حدودی چالش برانگیز می کند، و یک چادر مسافرتی محکم و باکیفیت با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش می تواند، سفر شما را در تپه های شنی لذت بخش کند. چادر های مسافرتی در اندازه های متفاوت وجود دارد. این چادرها بسیار سبک وزن است.

اما دارای پایه آلومینیومی محکمی است که در برابر باد مقاومت می کند، و صفحه انعکاسی آن با انعکاس اشعه UV در خارج از محیط چادر را همه کاره می کند، تادر طول روز خنک بمانید. همچنین به طور کلی یک چادر عالی در برابر باد بیابان است. اگر قصد یک سفر کمپینگ طولانی در هوای بسیار گرم را دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که روی یک کولر هوای تبخیری سرمایه گذاری کنید تا هوا خنک شود و رطوبت اطراف شما افزایش یابد.

 • کیسه خواب

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان کیسه خواب است. کیسه های خواب خیلی حجیم نیستند و به راحتی می توانید در کنار وسایل دیگر در کوله خود به همراه داشته باشید. همچنین برای استفاده یک نفره انتخاب بسیار خوبی است. دمای شب در بیابان اغلب از 35درجه سانتیگراد به -3درجه سانتیگراد در طول شب کاهش می یابد، بنابراین توصیه می شود، یک کیسه خواب به اندازه کافی گرم همراه با لباس های آستین بلندی که می توانید در آن راحت بخوابید، تهیه کنید.

 • کوله پشتی

هنگام سفر در بیابان، باید مقدار زیادی آب با خود حمل کنید، بنابراین مهم است که یک کوله پشتی محکم به همراه داشته باشید. بهترین کوله پشتی برای سفرهای بیابانی سبک وزن و دارای تهویه است، تا در هوای گرم عرق شما را جذب نکند. همچنین حداقل چند جیب کناری می خواهید، که بتوانید فلاسک آب و کرم ضد آفتاب خود را در آن نگهداری کنید. یک کوله پشتی خوب با بندهای کمری انتخاب بسیار مناسبی است، زیرا وزن را از پشت شما دور نگه می دارد و حمل بار را آسان می کند، و هم عرق را از بین می برد.

 • کفش های مناسب

از ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای سفر بیابان به همراه داشتن کفش های مناسب است. راه رفتن با پای برهنه روی شن های داغ و سوزان باعث سوختگی درجه سوم می شود. بنابراین باید برای پیاده روی در بیابان از کفش های مناسب استفاده کنید. همیشه باید در بعدازظهرها و در تابستان که دمای هوا در بالاترین حد خود است، کفش های پنجه بسته بپوشید. کفش‌ها و چکمه‌های کوهنوردی در بیابان برای پیاده‌روی یک انتخاب مناسب است. زیرا به چیزی نیاز دارید، که هم محکم و هم قابل تنفس باشد. اگر به آن ها علاقه ندارید، کفش های صندل با کفی به اندازه کافی ضخیم نیز یک گزینه مناسب هستند. در بسیاری از بیابان‌ها احتمالاً با مارها یا عقرب‌های وحشی نیز مواجه می‌شوید، بنابراین ممکن است، بخواهید با پوشیدن یک جوراب مناسب، از پاهای خود محافظ اضافه کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *