لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود،هنگامی که برای اولین سفر خود به مناطق خلوت می روید، آماده سازی دقیق و کلیدی لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود مهم است. هنگامی که به مقصد می رسید خسته هستید و نیاز دارید مقداری استراحت کنید. خواه این سفر می خواهد رفتن به یک تفریحگاه چند ساعته باشد یا سفری استانی و یا سفر به روستاهای اطراف باشد به هرحال خستگی خود را دارد. پس با دقت لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود را آماده کنید و به یاد آورید که چیزی را در خانه جا نگذاشته باشید.

در این سفر حتما وسایل ضروری را همراه خود ببرید و سعی کنید بیشتر وسایلی که بودنشان الزامی نیست را کنار بگذارید اگر فضای اضاف داشتید می توانید چند مورد وسیله غیر ضرور را نیز با خود ببرید. در غیر این صورت فقط فضا را اشغال می کنید. مسافران باتجربه نیز همیشه این اشتباهات را مرتکب می شوند، پس بیش ازحد اعتماد به نفس نداشته باشید. خواه این اولین سفرشما با بچه ها، یا یک فرد مهم، دوستان یا خانواده باشد، یا سفر تنهایی شما باشد که می روید.

اگر در این فکر هستید که در اولین سفر خود چکار کنم استرس نداشته باشید. اگرچه تجهیزات فنی خاص برای خودروهای دیگر و آفرود ممکن است متفاوت باشد، بسته به فعالیت، موقعیت مکانی و همراهان شما، لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود آن قدرها هم متفاوت نیست. تجهیزات اصلی برای اولین سفر برای خانواده ها تقریباً مشابه تجهیزات اصلی برای یک سفر با دوستان است.

وسایل ضروری سفر با آفرود

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود که آن ها را در طول سفر لازم دارید و استفاده می کنید بر اساس موقعیت مکانی و فعالیت شما متفاوت است. اما در ابتدای کار، تعدادی از وسایل سفر ضروری آفرود وجود دارد که همیشه باید همراه خود داشته باشید. قبل از این که موارد لازم و ضروری را بررسی نکرده اید از خانه خود خارج نشوید و به خاطر داشته باشید قبل از بررسی موارد ضروری برای سفر از خانه خارج نشوید. در سفر علاوه بر لوازم ضروری برخی از ملزومات سرگرمی را هم بهتر است همراه خود داشته باشید که شامل؛ وسایل کوهنوردی و بازی های گروهی، دوچرخه سواری و… می شود. اما به طور کل تجهیزات ضروری سفر در اولویت قرار دارند.

بیشتر بدانید

وسایل ضروری برای سفر دخترانه

وسایل مورد نیاز سفر ساحلی 

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

  • چادر مسافرتی

چادر یکی از لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود است همچنین ،سرپناه همراه با غذا و آب حیاتی ترین ابزار یک سفر آفرود می باشد شما می توانید بدون سایر موارد موجود در این لیست سفر خود را ادامه دهید. اما اگر هوا در طول شب خیلی گرم شود یا خیلی سرد شود شما می توانید در چادر استراحت کنید و نیازی برای نگرانی ندارید اگر هوا بارانی هم باشد‌ چادر باید ضدآب باشد. که دارای فضای مناسبی برای وسایل و همراهان شما باشد و به راحتی قابل نصب و جمع کردن باشد. اگر با ماشین آفرود سفر می کنید (سعی کنیدچادر را نزدیک وسیله نقلیه خود برپا  کنید)، وزن چادر چندان نگران کننده نیست. اما اگر در حال سفر با  کوله‌پشتی هستید (پیاده‌روی چندین کیلومتر یا بیشتر همراه با وسایل) وزن چادر را بررسی کنید که یک عامل مهم است.

بیشتر بخوانید
اصلی ترین وسیله ضروری سفر

چادر مدرن

چادرهای مدرن دارای چند جزء اصلی هستند .بدنه چادر، میله ها، و پارچه ضدآب که از ورود باران به درون چادر جلوگیری می کند. بدنه چادر ساختار اصلی چادر است، میله ها به سرپا نگه داشتن چادر کمک زیادی می کنند. در نهایت، یک پارچه زمینی به عنوان یک لایه بین کف چادر و زمین عمل می کند و از رطوبت جلوگیری می کند. برخی از چادرها دارای پارچه زمینی توکار هستند، برخی دیگر با پارچه زمینی به عنوان یک کالای جداگانه ارائه می شوند.

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود
لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود
  • کیسه خواب

کیسه خواب شما را در شب گرم نگه می دارد. هنگام خرید کیسه خواب، حتماً درجه حرارت (دمایی که کیسه شما را در آن گرم نگه می دارد) کیسه خواب از یک آستر و روکش بیرونی تشکیل شده است. بین این دو لایه پرکننده قرار دارد که عایق را فراهم می کند. پر کردن می‌تواند به صورت پنبه یا مصنوعی باشد. کیسه خواب پر شده با پنبه و الیاف طبیعی گرمتر از نوع مصنوعی است، اما کیسه خواب پنبه و مواد طبیعی گرانتر بوده و اگر خیس شود دیرتر خشک می شود.

کیسه خواب یکی دیگر از لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود است ،کیسه خواب های مصنوعی معمولاً مقرون به صرفه تر از کیسه های پرشده با مواد طبیعی هستند، اما در نتیجه گرمای کمتری نیزدارند. گفته می شود، نمونه های زیادی از کیسه خواب ها وجود دارد. بهترین انتخاب برای شما به زمان سال، بودجه شما، سبک مسافرت شما و محل سفر شما بستگی دارد.

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود

  • ملزومات آشپزی در سفر آفرودی

هیچ سفری بدون غذای خوب سفر کامل نمی شود. مطمئن شوید که یک اجاق مسافرتی متناسب با نیازهای آشپزی خود در دسترس دارید. اجاق گاز سفری قابل حمل تک شعله نمونه ای عالی از اجاق های فشرده، قابل حمل و سبک وزن برای سفر می‌باشد. اما نقطه ضعف این است که شما فقط یک قابلمه می توانید روی آن قرار دهید و چندین قابلمه را نمی توانید همزمان روی اجاق بگذارید‌. آن ها برای چای گذاشتن، غذاهای ساده، گرم کردن وعده های غذایی کنسرو شده یا پختن مواد اولیه ساده مفید هستند.

  • صندلی، زیرانداز و تشک تاشو مسافرتی

در لیست سفر خود از داشتن وسایل مسافرتی مثل( تشک، صندلی، میز، زیرانداز مسافرتی) غافل نشوید و حدالامکان سعی کنید آن را همراه خود ببرید. برخی از افراد همراه داشتن این وسایل را یکی از لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود می دانند و برخی نیز تمایل زیادی به آن ها ندارند. هنگام برنامه ریزی برای اولین سفر کیفیت صندلی، تشک و زیرانداز مسافرتی شما کاملا به شما بستگی دارد. آیا یک صندلی سنگین و حجیم می خواهید که راحتی را به حداکثر برساند؟ آیا می خواهید یک صندلی مسافرتی سبک و با حجم کمتر داشته باشید که کمی راحت تر باشد، آیا می خواهید حمل آن آسان باشد؟ انتخاب با شماست که چه نوع مدل و سبکی را بپسندید.

بیشتر بخوانید
تشک آکاردئونی صادراتی

نکات مهم درباره لباس برای سفر

یکی دیگر از نکات مهم لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود، پوشاک به اندازه وسایل سفر در مسافرت برای شما مهم است، لباس شما در سفر یکی از عوامل مهم به شمار می رود. پوشاک سبک وزن و ضد رطوبت، برای مناطق بارانی بسیار کاربردی می باشد. صرف نظر از موقعیت مکانی یا سبک سفر شما، انواع لباس ها همیشه برای سفر توصیه می شود.

با این حال، اگر با ماشین سفر می‌کنید، پوشاک بیشتر بردارید تا راحت تر باشید اما اگر با وسیله نقلیه به سفر می روید، باید تمرکز بیشتری روی تنظیم دقیق لباس‌هایتان بگذارید، زیرا فقط می‌توانید چند مورد را با خود بردارید. طبیعتا وزن و جمع کردن نیز به یک نگرانی قبل از سفر تبدیل می شود.

برای محافظت در برابر آفتاب، کلاهی با لبه پهن بردارید این کلاه ها همچنین برای محافظت از پشت گردن در برابر آفتاب عالی هستند و می توانند به عنوان یک سایه بان نیز عمل کنند. در حالی که شلوارک و تی شرت برای خنک ماندن عالی هستند، چند پیراهن آستین بلند می تواند به جلوگیری از آفتاب سوختگی کمک کنند. پارچه های سبک مانند پنبه و کتان، یا ترکیب پنبه-پلی استر، گزینه های خوبی در تابستان هستند. آن ها عرق را جذب می کنند و در دمای بالا گرم نمی شوند. از رنگ های روشن استفاده کنید، زیرا آن ها نور خورشید را منعکس می کنند.

تجهیزات ضروری خودرو

  • لاستیک آفرود

قبل از سفر حتما لاستیک های خودرو خود را چک کنید. عملکرد، آج، سفتی لاستیک ها جز مواردی است که حتما قبل از سفر باید چک شود. استفاده از نوع مناسب لاستیک به شما در بهبود ایمنی کمک می کند. لاستیک های تمام فصل چسبندگی کافی در جاده را در تمام طول سال فراهم می کنند. آن ها نرم و بی سروصدا می باشند و سطح بالایی از راحتی را فراهم می کنند. چنین لاستیک هایی نیز عمر طولانی دارند و به تعادل مصرف سوخت خودروی شما کمک می کنند. اگر قصد سفر در فصول مختلف را داشتید چه در گرما و چه در سرما یکی از لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود که باید به طور دقیق چک شوند لاستیک های ماشین هستند.

  • وینچ

علاقه افراد به آفرود نسبتا زیاد است. وینچ یکی از لوازمات آفرود محسوب می شود. اما می توان آن را روی SUV ها و ماشین های کار نیز نصب کرد. وینچ که برای کشیدن اجسام سنگین طراحی شده است از یک درام، یک طناب یا کابل، یک موتور و یک بدنه ساخته شده است. افرادی که در رالی ها یا سفر های هیجان انگیز خارج از جاده شرکت می کنند از وینچ برای بیرون کشیدن وسایل نقلیه از خندق یا جاده های خراب استفاده می کنند. سایر مناطقی که از وینچ ها بیشتر استفاده می شود شامل ساخت و ساز، محوطه سازی و پروژه های دریایی است.

بیشتر بخوانید
کامل ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

استفاده از وینچ ها برای مقاصد مختلف استفاده می شود، اما تاریخچه آن ها به دوران باستان باز می گردد. در طول تاریخ از وینچ برای جابجایی اجسام استفاده شده است، یونانیان باستان از آن ها برای بلند کردن بالابر، ابزارهای سنگین و ساختن ساختمان های تاریخی استفاده می کردند. هدف و قابلیت های آن ها می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا به آن ماشین نیاز دارید یا خیر.

وینچ چیست

بیایید بررسی کنیم که وینچ چیست و چه کاری می تواند انجام دهد. اگر از هیجان و ماجراجویی لذت می برید و به سفر با آفرود می روید، به احتمال زیاد به وینچ در جلوی وسیله نقلیه خود نیاز دارد. یک وینچ می تواند شما را از  هر مشکلی در زمین های شنی، صخره ای، برفی و حتی گلی نجات دهد. به خصوص اگر دوست دارید وسیله نقلیه خود را برای سفر انفرادی به مناطق دور افتاده ببرید، باید یک وینچ به جلوی وسیله نقلیه خود اضافه کنید. تا در این مسافرت ها به راحتی سفر کنید. وینچ ها برای بیرون کشیدن وسایل نقلیه، کاربردهای دیگری نیز دارند.

  • باربند

یکی دیگر از لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود باربند است .اگر به ظرفیت حمل بار بیشتری برای ماشین خود نیاز دارید، گزینه های کاربردی زیادی برای شما وجود دارد که می توانند دقیقاً روی سقف ماشین شما نصب شوند. هنگامی که به دنبال بهترین باربر سقفی هستید، ابتدا باید نوع محموله ای را که قرار است حمل کنید، مشخص کنید. همه حامل های بار یکسان نیستند و محصولات مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *