ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای،سفر جاده ای یک مسافرت لذت بخش بوده این مهم نیست که شما چند کیلومتر و به مقصد کجا سفر می کنید. اما همه سفر های لذت بخش نیاز به برنامه‌ریزی دارند با این حال،ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای را فراموش نکنید و سعی کنید توصیه هایی که در این جا به شما می شود را حدالامکان رعایت کنید تا سفری جذاب و لذت بخش را تجربه کنید همچنین برخی ابزار برای ایمنی سفر نیز لازم است.

ابزار لازم برای خودرو هنگام سفر جاده ای

در این لیست که برای خودرو هنگام سفر می باشد یک کمپرسور هوا در لیست قرار دارد. این ابزار یک کمپرسور 12 ولتی قابل حمل می باشد. لاستیک های شما که دائماً با جاده در تماس بوده و بیشترین خطر را دریافت می کنند، به همراه داشتن کمپرسور برای مشکلات مربوط به لاستیک ها بسیار راحت می باشد، به خصوص هنگام سفر و رانندگی به مناطق دور افتاده تر که همراه داشتن وسایل ایمنی را واجب می کند. کمپرسورهای کوچک در طیف وسیعی از کیفیت و قابلیت موجود می باشند. هنگامی که شما در جاده هستید، صرفه جویی در کیفیت به قیمت خرابی و‌ بازی با جان شما است، بنابراین به دنبال برندهای معتبر وسایل لازم خودرو باشید.

بیشتر بدانید

کامل ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

وسایل مورد نیاز سفر شمال

جی پی اس(GPS)

اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند و واحدهای اختصاصی GPS از جمله لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای می باشد که فوق‌العاده‌ کاربردی است. هر کدام مزایا و معایب خود را دارا می باشند. GPS زمانی می تواند کار کند که تلفن هوشمند شما سیگنالی را پیدا نکند. به‌ علاوه، برخی از برنامه‌های گوشی‌های هوشمند از داده‌ها استفاده می‌کنند و می‌توانند میزان داده‌های ماهانه شما را تخلیه کنند، بنابراین استفاده از GPS گزینه به صرفه ای در سفرهای جاده ای می باشد.

ترجیح می دهید نقشه های فیزیکی را تجزیه و تحلیل کنید یا یک سیستم GPS مفید مجهز به ماشین خود داشته باشید، هیچ چیز مهمتر از همراه داشتن یک راهنمای ناوبری نیست. اگر می خواهید از تلفن خود به عنوان یک سیستم GPS موقت استفاده کنید، به یاد داشته باشید که لوازم جانبی مانند شارژر ماشین و کابل های USB را با خود همراه داشته باشید. مهم نیست فکر می کنید که ممکن است جاده ها را بشناسید، همیشه ایمن بودن بهتر از به دردسر افتادن است.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به اسفراین
ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای
Gps

لاستیک زاپاس

یکی دیگر از ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای لاستیک است .برخی از خودروها اکنون بدون چرخ زاپاس فروخته می شوند در صورتی که لاستیک زاپاس بسیار کاربردی می باشد مخصوصا در زمانی که در سفر هستید بیشتر به چرخ زاپاس نیاز دارید، اگر خودرو بدون زاپاس خریداری کرده اید می تواند مشکلات متعددی را به همراه بیاورد، مطمئن شوید هنگام خرید خودرو که یک لاستیک زاپاس در شرایط خوب و سالم همراه خودرو خریداری کنید چون لاستیک زاپاس بسیار مهم بوده و در مواقع ضروری کمک کننده می باشد.

جک لاستیک

بدون جک لاستیک، لاستیک زاپاس تقریباً بی فایده می باشد، بنابراین یکی ازابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای به همراه داشتن جک لاستیک است بهتر است که آن را در لیست وسایل داشته باشید چرا که در صورت نیاز به تعویض لاستیک، باید یک جک لاستیک در دسترس داشته باشید.

قبل از این که وارد جاده شوید

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای،بررسی کنید که آیا نیاز به تعویض روغن دارید یا خیر. اگر قصد دارید هزاران کیلومتر را در یک سفر طی کنید، شاید بهتر باشد روغن خود را درست قبل از حرکت عوض کنید. و با بررسی مجدد چراغ های موتور خود، مطمئن شوید که نیازی به تعمیر خودرو ندارید. تمام مایعات، از جمله روغن، روغن ترمز و مایع خنک کننده را پر کنید. فشار باد لاستیک خود را بررسی کنید (از جمله زاپاس خود بسیار مهم می باشد).

آج لاستیک های خود را بررسی کنید.

لنت و روتور ترمز خود را نیز همان طور بررسی کرده و مطمئن شوید که چراغ های جلو و چراغ های راهنما به درستی کار می کنند. به اطرافیان اطلاع دهید که قصد سفر رفتن به کجا را دارید در صورت امکان مسیر، تاریخ و مقصد خود را در اختیار آن ها قرار دهید.

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای
ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

جعبه اضطراری

یکی از مواردی که جز ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای است که باید قبل از سفر همراه خود داشته باشید جعبه اضطراری می باشد. زمانی که  برای یک رانندگی طولانی به مسافرت می روید، این جعبه باید در ماشین شما باشد، بررسی کنید چرا که باید با تمام ابزارهای لازم کامل باشد، زیرا ممکن است هرگز متوجه نشوید که در جاده با چه مشکلاتی روبرو خواهید شد، حتی زمانی که قبلا (ترمز، چراغ، روغن، آب، باتری، هوا، گاز، موتور، لاستیک).را بررسی کرده اید.

در جعبه اضطراری حداقل باید دفترچه راهنمای مالک خودرو، چراغ قوه با باتری های اضافی، لاستیک زاپاس، جک، اهرم لاستیک، آچار متقاطع، مثلث های هشدار دهنده، گیج لاستیک، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه، کابل و ابزار قرار داشته باشد. جعبه اضطراری با این آیتم ها می تواند 80 درصد از مشکلاتی را که در جاده ها با آن مواجه خواهید شد را برطرف کند. شما همچنین باید شماره خط تلفن مکانیک قابل اعتماد یا مخاطبین اضطراری خود را در هر صورت در دسترس داشته باشید.

بیشتر بخوانید
سفر به روستای میمند

چادر مسافرتی

سازندگان چادر انواع چادر را در اندازه و سایز مختلف تولید می کنند، در نظر داشته باشید که یک چادر 4 نفره برای 4 نفر مناسب است البته اگر تشک خواب آن ها کاملاً در کنار  قرار گیرند، فضای خالی کمی باقی می مانند. چادر خود را در مکانی که قرار است بمانید نصب کنید و اگر تعمیری لازم است حتما انجام دهید.

صندلی، زیرانداز و تشک مسافرتی

قبل از این که اقدامی برای سفر کنید فکر کنید و ببینید آیا وسایل مهم و ضروری یک سفر جاده ای را دارید یا خیر. اگر هر چیزی کم بود آن را تهیه کنید در حال حاضر سفر کنار ساحل و آفتاب گیری فقط نیازمند صندلی و میز تاشو است، شرکت های تولیدی این محصولات مطابق با نیاز خریدار محصولاتی را ارائه می دهند. البته برخی از افراد نیز تصمیم می گیرند که زیرانداز مسافرتی را انتخاب کنند و روی زمین از طبیعت لذت ببرند، به طور کلی حتی برای خوابیدن هنگام شب هم تشک مسافرتی یکی از الزامات سفر به شمار می رود.

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای
صندلی مسافرتی

ملزومات آشپزی برای سفر جاده ای

یکی از بهترین قسمت های هر سفر جاده ای، نشستن برای صرف یک وعده غذایی مقوی با هم است. برای ایده بهتر در مواردی که باید در لیست خرید خود برخی محصولات را بگنجانید. دستور العمل های محبوب را در سفرهای جاده ای مرور کنید تا ببینید کدامیک را می توانید تهیه کنید. زمان برنامه ریزی برای وعده های غذایی در سفر، می‌توانید مواد غذایی را مناسب با تفریح یا سفری که به طور گروهی در آن شرکت می کنید، تهیه کنید.

به عنوان مثال؛ اگر قصد دارید در فعالیت‌های زیاد شرکت کنید، یا سفر طولانی داشته باشید غذاهای تازه را انتخاب کنید. البته حتما آب و هوا را در نظر بگیرید. برنامه سفر خود را با در نظر گرفتن مقصدی که قصد بازدید آن را دارید جاذبه های نزدیک، زمان، پیش بینی آب و هوا، بودجه و علایق گروه برنامه ریزی کنید.

برخی از فعالیت های تفریحی محبوب عبارتند از ورزش های زمستانی، شنا و ورزش های آبی، ماهیگیری، قایق سواری، گشت و گذار، تماشای پرندگان، کاوش در شهرها، بازدید از موزه ها و شرکت در رویدادهای خاص. همچنین می توانید در سفر خود سرگرمی زیادی داشته باشید، از جمله بازی های داخلی و خارجی.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به چالوس

ابزارهای لازم فردی

لوازم الکترونیکی

سفرهای جاده ای همه چیز در مورد ایجاد و حفظ خاطرات مشترک با دوستان یا خانواده است. به یاد داشته باشید که یک دوربین خانوادگی و شارژرهای آن را در کیف داشته باشید! شارژرهای قابل حمل جزئی ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای است. برای مواقعی که ممکن است در سفر خود به پریز برق یا برق دسترسی نداشته باشید مفید و کاربردی هستند و می توانید. از طریق ماشین گوشی تان را تا حدودی شارژ کنید.

ابزار مراقبت از خود

مرطوب کننده، ضدآفتاب، عینک آفتابی، مسواک، خمیر دندان خود را فراموش نکنید. در سفر وسایل شخصی ضروری می باشند و مممن است به آن ها نیاز پیدا کنید به یاد داشته باشید که همیشه سلامت و مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید بدون توجه به این که کجا هستید!

دارو

اگر از آن دسته افرادی هستید که معمولاً در ساعات طولانی و در هوای گرم گرما زده می شوید و در هوای سرد زود سرما می خوردید و در سفر مریض می شوید. احتمالاً اهمیت نگهداری داروها در داخل خودرو را درک می کنید. ممکن است هرگز ندانید بعد از چند ساعت نشستن در داخل ماشینی که از جاده های پر پیچ و خم و تپه ها عبور می کند. چه احساسی خواهید داشت. فقط به یاد داشته باشید که داروها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید زیرا بر اجزای شیمیایی آن ها تأثیر می گذارد.

نکات مهم در سفرهای جاده ای

فقط ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای را بسته بندی کنید!هنگام سفرجاده ای، به خصوص با بچه ها، فضا محدود و کمتر است. برای هر وسیله ای که درون کیف قرار می دهید، از خود بپرسید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر.

انتظارات خود را تطبیق دهید

انتظار نداشته باشید سفر جاده ای شما به عنوان یک زوج با بچه ها یکسان باشد. بدانید که باید بیشتر توقف کنید، آهسته تر سفر کنید و همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. بهترین سفرهای جاده ای خانوادگی آن هایی هستند که توقعات زیادی از سفر ندارند.

افکار نهایی

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای،همچنین باید وسایلی را که به شما کمک می کند از یک سفری راحت و سرگرم‌کننده لذت ببرید. مانند عینک آفتابی، پتو (برای گرم نگه داشتن شما در فصل زمستان)، بالش، ظروف غذاخوری و لیوان‌های مسافرتی، بطری‌های آب قابل استفاده مجدد، را درون این جعبه یا چمدان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *