وسایل ضروری سفر در زمستان

وسایل ضروری سفر در زمستان

وسایل ضروری سفر در زمستان

وسایل ضروری سفر در زمستان مواردی هستند که باید هنگام سفر در فصل سرد همراه خود داشته باشید.  تعطیلات به نظر می رسد برای سفر عالی باشند، تا زمانی که متوجه شوید که با هوای سرد و بادهای تند، هم می توان به سفرهای زمستانی رفت. آب و هوا در هم نقاط جهان متفاوت است و ممکن است هر منطقه آب و هوای ویژه خود را داشته باشد. ممکن است در منطقه ای آب و هوای گرم و خشک، و در منطقه دیگر آب و هوای سردتری داشته باشیم. فصل زمستان در همه نقاط جهان متفاوت است.

در حالی که در برخی شهرهای کشور ممکن است آب و هوا سرد باشد اما بارش برف و باران وجود نداشته باشد. اما در برخی نقاط کشور  آب و هوای زمستانی مطبوع بوده و اگر آب و هوا سرد است همراه با بارش برف، باران می باشد. به همین دلیل مهم است که وقتی به تعطیلات زمستانی رویایی خود می روید، به خوبی آماده باشید. و حتما وسایل ضروری سفر در زمستان را قبل از سفر فراهم کنید.

وسایل ضروری سفر زمستانی با خودرو

اگر با خودرو قصد مسافرت دارید، بهتر است قبل از شروع سفر خود ماشین را به تعمیرگاه ببرید تا بررسی کنید و از سالم بودن اتومبیل مطمئن شوید. قبل از سفر به ویژه در زمستان لاستیک زاپاس اتومبیل، جک و آچار های اتومبیل را همراه خود بردارید و از سالم بودن لاستیک زاپاس اطمینان حاصل کنید.

وسایل ضروری سفر در زمستان
وسایل ضروری سفر در زمستان

تجهیزات راه (نقشه، قطب نما، منبع نور)

وسایل ضروری سفر در زمستان،قبل از مسافرت شما باید نحوه استفاده از قطب نماها را یاد بگیرید قطب نماها مهم ترین وسیله برای مسیر یابی هستند. در زمان حال که همه از ابزارهای تکنولوژیکی، که همه از GPS یا تلفن هوشمندی که برنامه های ناوبری روی آن نصب شده استفاده می کنند. این امکان وجود دارد که  استفاده از یک قطب نمای قدیمی چندان به نظر شما مهم نباشد.

اما اگر شما هم از افرادی هستید که بیشتر به سفرهای طبیعت گردی و مسافرت علاقمندهستید، بهتر است وسایل و تجهیزات کامل در اختیار داشته باشید تا هنگام سفر در هوای سرد با مشکلی مواجه نشوید. در این مورد باید استفاده از قطب نماها، نقشه ها و… را یاد داشته باشید، قطب نما و نقشه یکی از وسایل ضروری سفر در زمستان و تجهیزات راه هستند.

بیشتر بدانید

لوازم مورد نیاز برای سفر به کربلا

آموزش دوخت تشک مسافرتی نوزاد

خرید پارچه ملحفه

نحوه دوختن روتختی

لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

مدارک شناسایی

قبل از شروع سفر باید مدارک شناسایی را بررسی کنید و تمام مدارک را در کیف مدارک بگذارید و برای مسافرت ها همراه داشته باشید. مدارک شناسایی شامل «کارت ملی، کارت ماشین، کارت بیمه ماشین، کارت عابر بانک، گذرنامه در مواقعی که قصد سفر به خارج کشور را دارید الزامی می باشد». قبل از این که سفر کنید ابتدا انقضاء کارت های شناسایی را بررسی کنید تا مشکلی در حین سفر نداشته باشید.

چمدان

چمدانی را انتخاب کنید که جادار و بزرگ باشد و تمام  وسایل ضروری سفر در زمستان لازم دارید را در چمدان بتوانید بگذارید. این چمدان باید با مواد محکم، مقاوم در برابر لک و ضد آب ساخته شده باشد، به این ترتیب اگر اتفاقی افتاد و چمدان خیس شد، لباس های شما خیس نشود.

پتو مسافرتی از مهم ترین وسایل ضروری سفر در زمستان

پتو های مسافرتی نرم و سبک بوده که در بسته بندی قرارگرفته و قابل حمل نقل هنگام مسافرت می باشند. پتو مسافرتی هنگامی که شما برای مسافرتی های زمستانی آماده می شوید و شب را باید بیرون بگذارنید بسیار کاربردی هستند. به ویژه زمانی که شما با خانواده سفر می کنید و کودکان همراه شما هستند، حتما پتو های مسافرتی را همراه خود داشته باشید تا هنگام سردشدن ماشین از کودکان در برابر سرما محافظت کنید. همچنین پتو مسافرتی برای سفرهای خانوادگی که در چادر یا در فضای باز شب اقامت دارند مناسب است.

تشک مسافرتی

تشکی که به عنوان تشک مسافرتی کاربرد داشته، و نیاز هر خانه و حتی هتل ها و سازمان ها است. در واقع مانند تشک های مورد استفاده در خانه ها می باشد که از جنس پنبه، پشم شیشه، لایکو است، با این تفاوت که جنس تشک های مسافرتی امروزی از الیاف و یا اسفنج می باشد. این تشک های مسافرتی به راحتی قابل حمل و سبک می باشند و همچنین قابلیت شستشوی آسانی دارد.

تشک های مسافرتی  و زیر انداز مسافرتی مناسب افرادی است که به دنبال تشک های سبک، راحت و قابل حمل هستند. توصیه می‌کنیم برای وسایل ضروری سفر در زمستان تشک مسافرتی را یکی از وسایل سفر خود قرار دهید. چرا که این تشک ها فضای کمی را اشغال می کنند و مواقعی که احتیاج به تشک اضافی دارید کاربردی می باشند.

وسایل ضروری سفر در زمستان
وسایل ضروری سفر در زمستان

صندلی مسافرتی

صندلی های مسافرتی از دیگر وسایل ضروری سفر زمستانی هستند. این صندلی ها بادوام بوده و از پارچه نخی و مقاوم ساخته شده اند و برای سفرهای زمستانی بسیار مفید هستند می توانید انواع میز و صندلی های تاشو را از سایت ویرا سفر خریداری کنید.

صندلی تاشو مدل دسته ‌دار

این مدل از صندلی های مسافرتی معمولا بیشتر استفاده می‌شوند. مناسب و کاربردی ‌تر از انواع دیگر هستند. صندلی های مسافرتی با داشتن دسته موجب می ‌شوند که دست ‌ها در کنار صندلی آویزان نباشند و اگر عینک دودی و تلفن همراه داشتید بتوانید روی دسته صندلی های مسافرتی قرار دهید و همین امر مانع از آن می‌شود که فرد احساس خستگی کند.

صندلی مسافرتی مدل فلزی

این نوع صندلی یکی از بهترین وسایل ضروری سفر در زمستان است. مدل صندلی های مسافرتی ساخته شده با فلز هم از دیگر صندلی مسافرتی های قابل حمل می باشد. این صندلی ها دو مدل هستند، دارای وزن بالایی می باشند. نکته مهم در این است که ببینید، صندلی از چه جنس فلزی ساخته شده است اگر از آهن ساخته شده باشد که اسکلت صندلی سنگین است، اگر از جنس آلومینیوم ساخته شده باشد وزن صندلی سبک می باشد.

صندلی مسافرتی مدل چوبی

صندلی های مسافرتی که از جنس چوب ساخته شده اند، بهترین گزینه برای استفاده در طول سفر های شما هستند. چرا که از وزن بسیار سبکی برخوردارند و همین موضوع حمل و نقل آن ها را آسان می‌کند. اما این صندلی ها معایبی بزرگی هم دارند و آن هم عدم مقاوم بودن این صندلی های مسافرتی در مقابل رطوبت می باشد که این موضوع باعث می شود صندلی های تاشو چوبی بیشتر در فصل تابستان استفاده شوند. جنس رویه صندلی مسافرتی می تواند از چرم، برزنت، پلی استر، نایلون و… باشد.

ژاکت و پوشاک گرم

خط دفاعی شما در برابر سرمای گزنده و بادهای سرد باید یک کاپشن خوب باشد. ژاکت‌های پشمی بافته شده عایق‌های خوبی هستند و می‌توانند از شما در برابر سرما محافظت کنند. اگر به منطقه‌ای می‌روید که برف زیاد می‌بارد، یک کاپشن گرم، سبک و ضد آب انتخاب مناسبی می باشد. همچنین در سفرهای زمستانی باید یک ژاکت با کلاه جداشدنی بردارید. اگر هد با مواد عایق مانند خز مصنوعی یا پشم مصنوعی دارید برای محافظت از سر گزینه مناسبی است.

برای این که در برابر سرما از خود محافظت کنید بهتر است چندین ژاکت راحتی برای خود بردارید تا هنگام خواب بتوانید بپوشید و با آرامش بخوابید. نکته قابل توجه برای انتخاب لباس های زمستانی رنگ لباس های زمستانی می باشد چرا که در زمستان هوا زود تاریک می شود و بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که رنگ روشن داشته باشند. تا هنگام دوچرخه سواری، پیاده رویی و… لباس شما قابل دید باشد.

شلوار زمستانی

بدیهی است که لباس های مسافرتی زمستانی شما بدون شلوار کامل نمی شوند. در سفرهای زمستانی که با هوای سرد، و برف باران روبرو هستیم بهتر است شلوارهای زمستانی گرم بردارید که داخل آن از خز باشد. و شما را از سرماخوردن در امان نگه دارد. البته در هنگام سفر شما باید شلوارهای راحتی ویژه همه آب و هواها را بردارید. شلوارهای زمستانی باید راحت، سبک، نرم و ضخیم باشند.

شال گردن، کلاه

شال گردن و کلاه در هوای زمستانی کاملاً ضروری هستند! در زمستان بدن گرما را از دست می دهد و در صورت وجود مناطقی از پوست در معرض هوای سرد امکان سرما خوردگی شما وجود دارد. یک شال گردن برای کمک به حفظ گرمای طبیعی بدن مفید می باشد. اگر به دنبال گرم نگه داشتن سر خود هستید و دچار سینوزیت شده اید به شما توصیه می کنیم حتما از کلاه استفاده کنید. کلاه با محافظت از پیشانی و گوش های شما کمک می‌کند تا دچار سرماخوردگی نشوید‌. یک کلاه و شال گردن خوب می‌تواند به محافظت از دهان، بینی و گوش‌های شما نیز کمک کند.

فلاسک

نوشیدنی های گرم در ماه های سرد زمستان یک نعمت بزرگ است. یکی از وسایل ضروری سفرهای زمستانی فلاسک می باشد. مواقعی که می خواهید به سفرهای طولانی در فصل زمستان بروید. فلاسک مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت این وسیله کاربردی چای و آب جوش را گرم نگه داشته و باعث می شود شما در فصل زمستان از چای داغ یا شیر داغ یا نسکافه داغ بهرمند شوید. فلاسک ها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند.

فلاسک های بزرگ برای زمانی که با خانواده به سفر می روید گزینه مناسبی هستند. نکته قابل توجه این است که فلاسک ها فقط برای چای مورد استفاده قرار نمی گیرند. فلاسک هایی داریم که برای گرم نگه داشتن غذا نیز استفاده می شوند از انواع فلاسک ها برای نوشیدنی های گرم استفاده کنید تا در طول سفر، خود را به خوبی هیدراته نگه دارید. از طرف دیگر، می توانید آن را برای ذخیره آب گرم برای مصارف دیگر در مواقع اضطراری استفاده کنید.

تلفن همراه، شارژر قابل حمل

تلفن همراه یکی دیگر از وسایل ضروری سفرهای زمستانی بوده این وسیله امروزه بسیار کاربردی می باشد. چند مورد از کارایی های تلفن همراه عبارتند از؛ تماس گرفتن با سازمان های امدادی، استفاده برای عکاسی، پیدا کردن نقشه راه، تماس های تصویری و… اما اگر شارژ تلفن همراه شما تمام شود برای شما سخت خواهد بود. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام بیرون رفتن در زمستان با آن مواجه شوید این است که باطری تلفن شما خالی شود.

حتی بدون استفاده زیاد از تلفن همراه، چند دقیقه پس از خروج از آب و هوای 17- درجه سانتیگراد، از حالت شارژ کامل به حالت خالی شدن تبدیل می شود. به این دلیل است که واکنش‌های شیمیایی در باتری کاهش یافته و در نتیجه باعث خالی شدن باتری می‌شود. برای جلوگیری از تمام شدن شارژ تلفن همراه خود در حین سفر و هنگام عکاسی، حتما یک شارژر قابل حمل همراه خود داشته باشید. تا هنگامی که شارژ تلفن همراه شما تمام شد.

بتوانید تلفن همراه خود را مجددا شارژ کنید. در این جا یک نکته قابل توجه وجود دارد؛ برای افزایش عمر باتری و در حین سفرهای زمستانی سعی کنید تلفن همراه خود را در مکانی گرم مانند؛ جیب های داخلی کاپشن یا پالتو خود قرار دهید.

جمع بندی وسایل ضروری سفر در زمستان

زمستان فصل نوشیدنی‌های گرم و سفر به مقاصد گرمسیر است. شما هم اگر از افرادی هستید که می خواهید در فصل زمستان سفر کنید و نمی خواهید در گرمای هوای تابستان سفر داشته باشید، بهتر است قبل از سفر اطلاعاتی در مورد شهرهای گرمسیر ایران که در فصل زمستان نیز گرم هستند داشته باشید مانند «هرمزگان، کیش، قشم» شاید دوست داشتید به این استانها سفر کنید. اما اگر مایل هستید در فصل زمستان به مناطقی بروید که برف و باران را ببینید و از برف بازی کردن لذت ببرید بهتر است به شهرهای مانند تبریز، اردبیل سفر کنید که در زمستان برف در این استان ها می بارد و از دیدن برف و اسکی روی برف ها لذت ببرید.

بیشتر بخوانید
خرید عمده تشک مسافرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *