نکات ضروری قبل از آغاز سفر

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

نکات ضروری قبل از آغاز سفر

چه به شهر بعدی سفر کنید و چه به آن سوی دنیا باید در ابتدا نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر را بدانید، برنامه ریزی دقیق به موفقیت سفر شما کمک زیادی می کند. آماده سازی مناسب به شما کمک می کند از بلایای احتمالی مانند رد شدن کارت اعتباری یا نداشتن لباس های مناسب برای پوشیدن جلوگیری کنید. وقتی از خانه دور هستید، برای محافظت از خود اقدامات احتیاطی انجام دهید.

سفر با هواپیما و رزرو بلیط

اگر در حال پرواز هستید بلیط هواپیما بگیرید، به خصوص اگر به خارج از کشور سفر می کنید، بلیط هواپیما ممکن است گران ترین قسمت سفر شما باشد. ابتدا بلیط هواپیما خود را تهیه کنید تا دقیقا بدانید چه زمانی به مقصد خواهید رسید و چه مدت در آن جا خواهید ماند. اگر مسافت طولانی تری را طی می کنید مراقب مناطق زمانی باشید، زمان ورود یا خروج ذکر شده نشان دهنده زمان محلی در آن فرودگاه خاص است.

سفر با خودرو و سرویس وسیله نقلیه

اگر قصد سفر با خودرو را دارید یکی از نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر این است که وسیله نقلیه خود را سرویس کنید. قبل از این که به یک سفر جاده ای بروید، روغن خودروی خود را تعویض کرده و آن را بررسی کنید. هر گونه تعمیرات لازم را انجام دهید تا بدانید که وسیله نقلیه شما در بهترین شرایط برای سفر است. به مکانیک اطلاع دهید که در حال برنامه ریزی یک سفر جاده ای هستید، همراه با تاریخ هایی که قصد سفر دارید و مسافتی که در حال رانندگی هستید. این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند تا تشخیص دهند که آیا وسیله نقلیه شما برای سفر مناسب است یا نیاز به تعمیر دارد.

همچنین ممکن است بخواهید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و بیمه خودرو خود را برای سفر خود ارتقا دهید. در صورتی که در جاده اتفاقی برای خودروی شما بیفتد، بیمه جامع و تصادف از شما محافظت می کند.

رزرو مورد نیاز برای اقامت یا حمل و نقل را انجام دهید

هنگامی که به مقصد خود می رسید، احتمالاً به مکانی برای گذراندن شب نیاز خواهید داشت. اگر در حال پرواز هستید، ممکن است بخواهید یک ماشین اجاره کنید یا با سیستم حمل و نقل عمومی محلی آشنا شوید. اگر برای حمل و نقل عمومی به گذرنامه نیاز دارید، سعی کنید قبل از رسیدن به مقصد، آن را تهیه کنید.می توانید به هتل خود بروید. اگر قصد دارید ماشینی را در مقصد خود کرایه کنید، مطمئن شوید که دارای مجوز و بیمه مناسب هستید. اگر به کشور دیگری سفر می کنید، ممکن است نیاز به دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید که نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر می باشد و شما باید همه جوانب را بسنجید.

بیشتر بدانید

تجهیزات لازم برای سفر با خودروی شخصی

نکات کاربردی در سفر

راه هایی برای داشتن یک سفر لذت بخش

انواع ست کامل روتختی

روتختی عروس با قیمت مناسب

برای انواع سفر بیمه مسافرتی دریافت کنید

اگر بیمه صاحب خانه یا مستاجر دارید، بیمه نامه شما احتمالاً وسایل گم شده یا آسیب دیده را پوشش می دهد. همچنین می‌توانید پوشش اضافی برای پوشش هزینه‌هایی که ممکن است در نتیجه لغو یا تأخیر پرواز متحمل شوید، خریداری کنید، شرکت های کارت اعتباری اغلب بیمه مسافرتی ارائه می کنند. با این حال، ممکن است مجبور شوید از کارت اعتباری خود برای خرید بلیط هواپیما یا رزرو اقامتگاه برای دریافت پوشش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
راهنما ی سفر به اردبیل

اگر به خارج از کشور سفر می کنید، بیمه درمانی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در صورت نیاز به دنبال درمان پزشکی در کشور دیگری، بیمه درمانی شما را پوشش می دهد. اگر اینطور نیست، خرید بیمه درمانی تکمیلی برای سفر ایده خوبی است.

اعضای خانواده خود را از سفر مطلع کنید

حداقل چند نفری که می‌شناسید و به آن‌ها اعتماد دارید، باید یک ایده اولیه از این که کجا قرار است باشید و چه کاری انجام خواهید داد، داشته باشند. جزئیاتی را که قبلاً دارید، مانند شماره پرواز و نام و اطلاعات تماس هتل یا سایر اقامتگاه‌ها به آن ها بدهید. این بدان معنا نیست که برنامه های سفر را تغییر دهید. فقط مطمئن شوید که حداقل یک نفر در خانه از جایی که هستید آگاه است، به خصوص اگر به تنهایی سفر می کنید.

کپی اسناد و مدارک را فراموش نکنید!

از تمام اسناد مهم کپی بگیرید، پشت و رو مدارک شناسایی و بیمه را کپی کنید. اگر نسخه‌های اصلی را گم کردید، می‌توانید از کپی‌ها برای بازیابی هویت خود و بازگشت به خانه استفاده کنید. از هر گونه مدارک پزشکی یا نسخه آن نیز کپی برداری کنید. کپی های خود را در یک کیف زیپ دار قرار دهید و آن ها را در مکانی متفاوت از اسناد اصلی خود بسته بندی کنید. به عنوان مثال؛ اگر اسناد اصلی خود را در کیف دستی دارید، کپی های خود را در چمدان خود قرار  دهید.

لباس های کم حجم را انتخاب کنید

لباس‌های نازک‌تر فضای کمتری را در چمدان شما اشغال می‌کنند و می‌توانند کمترین جای ممکن را بگیرند، به این ترتیب شما برای اکثر انواع آب و هوا آماده خواهید شد. از پارچه‌هایی با مراقبت آسان استفاده کنید که به راحتی چروک نمی‌شوند یا نیاز به تمیز کردن و اتو کردن ندارند. مگر این که سفر شما شامل فعالیت های زمستانی در فضای باز، مانند اسکی یا اسنوبورد باشد، از بسته بندی لباس های سنگین و حجیم خودداری کنید. اگر کت زمستانی لازم است، آن را در سفر بپوشید نه این که آن را در کیف خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید
انواع ست کامل روتختی

یکی دیگر از نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر این است که اگر به خارج از کشور سفر می کنید، به آداب و رسوم و سنت های محلی که ممکن است با شما متفاوت باشد، توجه داشته باشید. برخی از کشورها ممکن است نیاز به ظاهری متواضع‌تر از آنچه قبلا دارید داشته باشند، به خصوص اگر شما یک زن هستید یا به عنوان زنانه ظاهر می‌شوید.

لوازم پزشکی و کمک های اولیه را فراموش نکنید

در اکثر جاهایی که سفر می کنید، در صورت نیاز به وسایل کمک های اولیه و داروهای بدون نسخه دسترسی خواهید داشت. اگر داروی تجویزی مصرف می‌کنید، از پزشکتان بخواهید قبل از خروج نسخه‌ای برای نسخه ژنریک دارو (در صورت موجود بودن) برای شما بنویسد. اگر داروی خود را گم کردید، باید بتوانید آن نسخه را در داروخانه ای نزدیک دریافت کنید.

هنگام استفاده از وای فای عمومی احتیاط کنید

بسیاری از کشورها دارای وای فای عمومی هستند، اما این شبکه در برابر هکرها ناامن و آسیب پذیر است. اگر باید از WiFi عمومی استفاده کنید، از دسترسی به حساب‌های امن، مانند برنامه بانکی یا کارت اعتباری خودداری کنید. برای هر وسیله الکترونیکی که قصد دارید با خود ببرید رمزهای عبور قوی تنظیم کنید، به طوری که هیچ کس جز شما نتواند به آن ها دسترسی داشته باشد. بسیاری از هتل دارای وایفا برای مهمان ها هستند. برای دسترسی به این شبکه ها معمولاً باید رمز عبور وارد کنید، اما برخی از آن ها از سایرین امن تر هستند. مورد رمزگذاری در شبکه و این که چند وقت یکبار رمز دسترسی تغییر می کند سؤال کنید.

در مورد مقصد خود سوالات درستی بپرسید

  • این اولین گام حیاتی است. از جمله سوالاتی که باید پرسید:
  • آیا این منطقه اهمیت تاریخی یا فرهنگی دارد؟
  • غذاهایی که باید امتحان کنید کدامند؟
  • آیا فعالیت هایی برای سرگرمی همه گروه های سنی وجود خواهد داشت؟

در مورد شرایط آب و هوایی به روز باشید

آیا در طول فصل طوفان یک سفر دریایی رزرو می کنید؟ آیا ممکن است برنامه های شما به دلیل آب و هوای زمستان به تعویق بیفتد؟ آب و هوای سخت می تواند نقش مهمی در برنامه های سفر شما داشته باشد، و همچین یکی از نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر به شمار می رود.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر با تور

نظرات و پیشنهادات آنلاین را بخوانید

اگر در حال رزرو فعالیت‌ها یا اقامتگاه هستید، نظرات را از قبل به صورت آنلاین بخوانید. بررسی‌ها می‌توانند برای راهنمایی شما در جهت درست یا کمک به دور شدن از مکان‌هایی که باید از آن ها دوری کنید، بسیار مفید باشد. در برخی مواقع، فقط کسانی که تجربیات منفی دارند احساس می‌کنند که باید مروری داشته باشند، بنابراین هنگام خواندن آن ها ذهن خود را باز نگه دارید. وب سایت های معتبر را پیدا کنید

به همراه داشتن وسایل ضروری سفر

تشک، صندلی و میز مسافرتی قابل حمل می تواند وزن بسیار کمی داشته باشد همچنین یکی از نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر انتخاب این سه وسیله مهم می باشد! بنابراین، مهم است که تصمیم بگیرید که آیا وزن برای شما مشکل است یا خیر. اگر در درجه اول از ماشین خود برای رفتن به بیرون استفاده می کنید، احتمالاً مشکلی نخواهد بود. فقط می توانید آن را در صندوق عقب خود بسته بندی کنید و زمانی که آماده راه اندازی شدید آن را به بیرون حمل کنید. با این حال، اگر اهل کوله گردی هستید، یک میز قابل حمل سبک ضروری است.

همانطور که گفته شد، میزهای مسافرتی سنگین تر، دوام بیشتری دارند و می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند. توصیه می کنیم تعادل خوبی بین این دو پیدا کنید. برخی از میز و صندلی های مسافرتی بیشتر یک میز کناری هستند. این بدان معناست که آن ها برای استفاده به عنوان سطح اضافی یا حتی به عنوان زیرپایی عالی هستند، اما برای نگه داشتن وزن زیاد مناسب نیستند. برخی دیگر می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند و حداقل چهار بزرگسال بتوانند روی آن ها بنشینند. علاوه بر این، برخی از میز و صندلی ها دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند که آن ها را برای استفاده چند منظوره عالی می کند. بر اساس نیازها و ترجیحات خود مدل مدنظرتان را انتخاب کنید!

افکار نهایی

تمام آنچه را که در سفر نیاز دارید بسته بندی کنید، اما نباید نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر را فراموش کنید. واضح است که ملزومات سفر به مقصد شما بستگی دارد، در ادامه با در نظر گرفتن تمامی نکات گفته شده سفر لذت بخشی به دور از نگرانی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *