آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

لوازم سفر چند روزه

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت، از آن جایی که همه خانواده ها قبل از هر مسافرتی اقدام به تهیه و جمع آوری وسایل مهم برای سفر می کنند. خوب است که به شرح بیشتر این لوازم و ملزومات بپردازیم.

قبل از تدارک وسایل مهم برای سفر باید به فکر وسایلی باشیم که بتوانیم در یک محل اتراق کنیم و چند ساعتی را به استراحت و تجدید قوا بپردازیم. زیرا استراحت و آرامش و تجدید قوای جسمانی مهم ترین هدف هر سفر کوتاه و بلند خانوادگی است.

خوب برای استراحت در یک مکان باز در طبیعت اگر همه اعضای خانواده بتوانند بر روی زمین بنشینند. استفاده از زیر انداز های مسافرتی مناسب است. به ویژه اگر سطح زمین آن منطقه خشک باشد و گل آلود و بارانی نباشد. ولی در صورتی که بعضی همراهان سفر ما به دلایل بیماری های جسمی یا کهولت سن نتوانند بر روی سطح زمین بنشینند، تکلیف چیست؟

زیرانداز مسافرتی
زیرانداز مسافرتی

صندلی مسافرتی

بله در این گونه مواقع استفاده از صندلی مسافرتی چاره کار است. پدران و مادران مسن و میانسالی که اغلب همگی دچار آرتروز و پادرد و کمر درد هستند. نشستن بر روی صندلی مسافرتی برای آن ها راحت تر است. حتی بانوان باردار و افراد دارای اضافه وزن نیز خیلی راحت تر هستند که بر روی صندلی مسافرتی بنشینند. در نتیجه خرید یک یا چند صندلی مسافرتی جزء وسایل مهم برای سفر های خانوادگی یک روزه یا چند روزه است.

در مرحله بعد استراحت فرد راننده و خوابیدن او بر روی زمین و استراحت دادن به کمر وی یکی از موارد الزامی در هنگام سفر است. آیا می توان بر روی زمین سنگلاخی و پر از پستی و بلندی راحت خوابید؟ مسلم است که خیر. بنابراین استفاده از تشک مسافرتی نیز یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر های خانوادگی و طبیعت گردی است. در ادامه به شرح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

صندلی مسافرتی
صندلی مسافرتی

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز سفر شمال

لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

نکات ضروری قبل از آغاز سفر

تجهیزات لازم برای سفر با خودروی شخصی

نکات کاربردی در سفر

صندلی مسافرتی یکی از وسایل مهم برای سفر

همان طور که در بالا اشاره شد، یکی از وسایل مهم برای سفر های خانوادگی چند روزه و حتی یک روزه، صندلی مسافرتی است. سفرهای یک روزه می تواند شامل طبیعت گردی های اطراف شهر در پایان هفته ها باشد. یا حتی رفتن به یک پارک معمولی داخل شهر خود همراه اعضای خانواده. حتی برای این سفرهای یک روزه نیز برای نشستن در محل و استفاده از آب و هوای آن منطقه احتیاج به صندلی مسافرتی تاشو هست. این صندلی ها که بسیار سبک و کم حجم هستند، قابلیت حمل و نقل بسیار راحتی دارند و در ضمن بسیار مقاوم و پر دوام نیز هستند.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما
آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت
آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

علاوه بر این که صندلی مسافرتی یکی از وسایل مهم برای سفر است، در مواقع غیر سفر نیز کاربرد هایی را در داخل منزل دارد. برای مثال به عنوان یک صندلی همراه برای بزرگتر هایی که دچار بیماری های پا درد و کمر درد هستند. به عنوان صندلی فضای باز در تراس یا حیاط منزل برای همه روز های بارانی و آفتابی، بدون این که نگران خراب شدن آن ها باشیم.

بنابراین هزینه ای را که برای خرید یک صندلی مسافرتی پرداخت می کنید.به مثابه یک سرمایه همیشگی برای منزل و سفر های شما است و آن را به عنوان هزینه قلمداد نکنید.

تشک مسافرتی یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر

یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر به خصوص سفرهای خانوادگی چند روزه به طبیعت، تشک مسافرتی است. برای داشتن خواب راحت شبانه بر روی زمین و برای محافظت از آزار ناهمواری و سنگ های موجود در طبیعت، بهتر است از یک تشک مسافرتی در زیر خود استفاده کنید. به ویژه اگر در بین اعضای خانواده خود کودکان خردسال یا نوزادی دارید. برای حفاظت از استخوان درد در هنگام خواب آن ها حتماً در زیر بدن آن ها یک تشک مسافرتی پهن کنید.

خوشبختانه تشک های مسافرتی خیلی کم حجم و سبک هستند و حمل و نقل آن ها با ماشین بسیار راحت است و به علت تاشدن و کم حجم بودن آن ها راحت در صندوق عقب هر ماشینی جای می گیرند. تشک های مسافرتی نیز از آن دسته لوازم سفری هستند که کاربرد آن ها فقط به مواقع مسافرت محدود نمی شود. بلکه در داخل منزل در زمان های غیر سفر نیز می توانند به عنوان یک تشک کم جا و سبک و راحت مورد استفاده اعضای خانواده و مهمانان شما قرار بگیرند. به ویژه که این تشک ها از نظر طبی نیز تایید شده اند و برای خواب افرادی که کمر درد دارند، نیز بسیار توصیه شده اند.

بنابراین هزینه ای را که برای خرید تشک های مسافرتی پرداخت می کنید نیز یک سرمایه هستند. به خصوص که به علت کم جا بودن و سبک بودن آن ها امروزه برخی خانم ها در جهیزیه خود نیز به عنوان تشک مهمان از تشک مسافرتی استفاده می کنند. زیرا حجم کمی را در کمد های دیواری مخصوص رختخواب اشغال می کنند. ضمن آن که با توجه به وزن سبک آن ها پهن کردن و جمع کردن اشان به نسبت تشک های پنبه ای قدیمی بسیار راحت تر و بی دردسرتر است.

بیشتر بخوانید
سفر به اوسبلنگاه گیلان

میز مسافرتی یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر

یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر میز مسافرتی است. میز های مسافرتی نیز از آن جمله لوازم سفری هستند که بسیار پر کاربرد می باشند و استفاده از آن ها تنها محدود به مواقع سفر نمی شود. علاوه بر استفاده میز های مسافرتی در سفر های طبیعت گردی و سفر های خانوادگی برای راحت تر نشستن و غذا خوردن افراد سالمند یا افراد مبتلا به آرتروز، در فضای داخلی منزل نیز یک میز مسافرتی کاربرد های فراوانی دارد.

میز مسافرتی
میز مسافرتی

برای مثال به عنوان میز تحریر دانش آموزان، میز نماز افراد سالمند،میز پذیرایی تاشوی داخل منزل برای مواقع برگزاری میهمانی های پر جمعیت و به عنوان یک میز تاشوی مقاوم به باد و باران در تراس منزل یا حیاط های ویلایی. این موارد قسمتی از کاربرد های وسیع میز های مسافرتی است که در این جا نام برده می شود. زیرا کاربرد های این میز های مسافرتی تاشو و کم جا و بسیار مقاوم به آب و رطوبت، به همین چند کاربرد محدود نمی شود. بلکه در هر منزل یا دفتر کاری که به یک میز کوچک نیاز باشد. این میز مسافرتی می تواند جای میز های چوبی یا شیشه ای یا عسلی های موجود در کنار تخت خواب را پر کنند.

حتی اگر در منزل بیماری دارید که غذای خود را بر روی تخت می خورد. از این میز مسافرتی برای میز غذای او نیز می توانید استفاده کنید. زیرا این میز ها بسیار سبک و تاشو و بسیار مقاوم و قابل شست و شو هستند و بسیار مناسب افراد سالمند هستند. بنابراین می توانید از یک میز مسافرتی هم در سفر و هم در حضر استفاده های فراوانی بنمایید . با یک تیر چندین نشانه را مورد هدف قرار بدهید.

سایر وسایل مهم برای سفر

از جمله دیگر وسایل مهم برای سفر های خانوادگی می توان به چادر های مسافرتی اشاره نمود. برای هر خانواده ایرانی که بخواهد به هر منطقه گرم یا سردی مسافرت کند، یک عدد چادر مسافرتی الزامی است. زیرا چادر های مسافرتی علاوه بر محافظت شما از باد و باران و برف در طبیعت، فضایی کاملاً پوشیده و اختصاصی را برای مواقع خواب و استراحت همه اعضای خانواده فراهم می آورند. علاوه بر آن که وسایل سفر شما را نیز از دستبرد شبانه دزدان و حیوانات آن منطقه محافظت می کند.

همچنین یک چادر مسافرتی محافظ بسیار خوبی در برابر سرمای هوا در فصل زمستان و تابش مستقیم آفتاب در فصل های گرم تابستان است. به علاوه برای محافظت از وسایل سفر از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب یا بارش باران یا وزش باد های تند، چادر های مسافرتی بهترین وسیله هستند.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به ماسوله

علاوه بر چادر مسافرتی، زیر انداز مسافرتی تاشو نیز یکی دیگر از وسایل مهم برای سفر های کوتاه و بلند خانوادگی و حتی تک نفره است. زیرا برای نشستن هر چقدر کوتاه مدت یا بلند مدت بر روی زمین در هر منطقه ای حتی در پارک محله خود نیز احتیاج به یک زیر انداز دارید که آن را در فضای نشستن خود پهن کنید. بدون زیر انداز لباس های شما خاکی یا کثیف خواهند شد . حتی ممکن است نمناک و خیس شوند و شما را به استخوان درد مبتلا کند.

بنابراین خرید یک زیر انداز مسافرتی تاشوی ضد آب و مقاوم به اندازه تعداد افراد خانواده نیز یکی دیگر از ملزومات بی برو برگرد هر سفر خانوادگی است.

جمع بندی در مورد وسایل مهم برای سفر

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت ،از جمله وسایل مهم برای سفر های طبیعت گردی و خانوادگی صندلی مسافرتی است. این صندلی های تاشو و سبک و کم حجم مکان بسیار مناسبی برای نشستن افراد مسن و سالمند در هنگام سفر و در طبیعت است.زیرا علاوه بر راحتی و سرعت عمل افراد کم توان در نشستن و برخاستن در مسافرت ها، محافظ آن ها از نفوذ آب و رطوبت زمین موجود در آن منطقه است. به خصوص اگر خاک آن مناطق خیس و بارانی باشد. که به هیچ وجه پهن کردن زیر انداز مسافرتی و نشستن بر روی زمین برای هیچ فردی امکان پذیر نیست.

پس از تهیه صندلی مسافرتی نوبت به تشک مسافرتی می رسد که یکی دیگر از لوازم ضروری برای سفر های خانوادگی است. در سفر های چند روزه که شب ها مجبور به خوابیدن بر روی سطح زمین هستیم. به خصوص در فصول سرد سال که زمین نمناک و سرد است. برای محافظت از بدن خود در برابر سرمای زمین و ناهمواری های سنگ ها، ناگزیریم از تشک مسافرتی استفاده کنیم. برای این که صبح هنگام برخاستن از خواب دچار کوفتگی و گرفتگی عضلات و استخوان ها نشویم و بتوانیم خواب شبانه کامل و بی دردسری داشته باشیم.

همچنین برای غذا خوردن آن دسته از عزیزانی که بر روی صندلی مسافرتی می نشینند، استفاده از میز مسافرتی الزامی است. زیرا برای آن ها خم شدن بر روی زمین و برداشتن چیزی از روی زمین دشوار است. به همین خاطر نیز باید ظرف غذا و دیگر لوازم مورد نیاز آن ها را بر روی میز مسافرتی در دسترس آن عزیزان قرار دهیم تا در سفر نیز راحت و سلامت باشند. در این مقاله آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت شما با وسایل سفر آشنا شدید ویرا سفر ، سفرخوشی را برای شما آرزومنداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *