معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ،گذراندن یک هفته در فضای باز می تواند یک ماجراجویی شگفت انگیز یا یک تجربه بد از سفر باشد. معمولاً، یک تجربه خوب یا بد فقط به یک عامل بستگی دارد؛ لیست چیزهایی که برای سفر آماده شده است و چیزهایی که هنوز در لیست قرار نگرفته اند. داشتن وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ می تواند به معنای یک تعطیلات آرام در میان درختان و کنار ساحل باشد.

سفر کمپینگ چیست؟

سفر کمپینگ یکی از این فعالیت های تفریحی است که عموماً مبتنی بر گروه است. همچنین سفر کمپینگ یک فعالیت در فضای باز است که شامل یک شب ماندن دور از خانه در یک پناهگاه، مانند چادر یا وسیله نقلیه تفریحی است. معمولاً افراد خانه خود را ترک می کنند و مدتی را در خارج منزل و در دل طبیعت می گذرانند یا این که به دنبال فعالیت های لذت بخش هستند تا نهایت لذت را از سفر ببرند در اصطلاح رایج، سفر کمپینگ شامل تجربه گذرندان لحظاتی سخت به دور از خانه و درون چادر در طبیعت است.

سفر کمپینگ مناسب چه کسانی است؟

سفر کمپینگ بیشتر با پیاده روی/کوهنوردی، ماهیگیری، شنا و قایق سواری ترکیب می شود و بهترین تجربه در فضای باز را به فرد می دهد. می توان آن را به طور فردی دنبال کرد، اما اغلب در جمع دوستان، خانواده یا همکاران انجام می شود. این یک تفریح ​​فوق العاده است که هر گروه سنی می تواند از آن لذت ببرد. زمانی که نوبت به برنامه ریزی سفر در فضای باز می رسد، سفر کمپینگ برخی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها را ارائه می دهد. ثابت شده است که سفر دسته جمعی در کاهش استرس تاثیر دارد و به سلامت عاطفی و جسمی کمک می کند. امروزه، افراد بیشتری در سفر دسته جمعی در همه اشکال آن از سفر در کشور گرفته تا سفرهای ماجراجویانه شیفتگی خود را ابراز می کنند، و از مسافرت خود لذت می برند.

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ
معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

مزایای سفر کمپینگ

با همه گزینه های موجود برای سفر کمپینگ، سفر گروهی یک گزینه تفریحی است که می تواند برای افراد جوان و پیر بسیار لذت بخش باشد، سفر دسته جمعی دارای مزایای زیادی است که در زیر ذکر شده است:

 • کاهش استرس

در دل طبیعت، به دور از زندگی روزمره، نتیجه این نوع محیط، کاهش استرس و آرامشی است که در هیچ جای دیگری نمی توان یافت، که نه تنها برای افراد، خانواده و گروه های دوستان، موهبت است، بلکه برای روحیه خود فرد نیز مفید است.

 • هوای تازه

ریه های مملو از هوای تازه در دامان طبیعت به فرد کمک می کند تا شاداب شود، احساس سلامتی کند و گزینه ای خوشایند از یک زندگی عادی شهری به شمار می رود.

 • ایجاد رابطه

سفر کمپینگ برای ایجاد و تقویت روابط، خواه با دوستان، خانواده، همکاران یا کارفرمایان باشد، مفید است.

بیشتر بدانید

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

وسایل مورد نیاز سفر شمال

لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

نکات ضروری قبل از آغاز سفر

 • آمادگی جسمانی

در سفر کمپینگ، فرد باید به فعالیت بدنی بپردازد که اجباری است و به سلامتی کمک می کند.

 • نداشتن ساعت زنگ دار

در طول سفر، تنها ساعت زنگ دار شما خورشید و غوغای پرندگان و بیدار شدن با طبیعت به جای ساعت زنگ دار است و تجربه ارزشمندی است که تجربه آن فوق العاده است.

 • دوری از وسایل الکترونیکی

سفر کمپینگ فرصتی عالی برای همه است تا کامپیوتر، تبلت یا تلویزیون خود را از برق بکشند و از آن دور شوند و کارهای دیگر انجام دهند.

بیشتر بخوانید
لوازم سفر چند روزه
دوری از گوشی
دوری از گوشی
 • غذای عالی

غذا وقتی در فضای باز تهیه می شود طعم بهتری دارد، بنابراین برنامه ریزی یک منوی عالی قبل از سفر بسیار مهم است.

 • توسعه مهارت‌های جدید

فرد مجبور است مهارت‌های جدیدی را در حین سفر ایجاد کند، که در طول برنامه‌های شلوغ منظم ما نادر است، زیرا همه افراد در سفر به ماجراجویی می پردازند و این فرصتی عالی برای یادگیری چیزهای جدید است.

 • فرصت های آموزشی

برای بچه ها، زمان صرف شده برای سفر، زمان صرف شده برای یادگیری است، که بسیار ارزشمند است، زیرا آن ها چیزهای جدیدی مانند ماهیگیری، پیاده روی، روشن کردن آتش، ایمنی، کمک های اولیه و موارد مشابه را یاد می گیرند.

 • رشد اعتماد به نفس

بکی از مزایای سفر کمپینگ برای جوانان این است که به آن ها اجازه می دهد تا استقلال را در یک محیط امن و کنترل شده بیاموزند، به آن ها کمک می کند با یادگیری چیزهای جدید و تجربه های اولیه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.

ملزومات سفر کمپینگ

چیزهایی که برای وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ نیاز دارید. اول از همه، یک چادر بزرگی که به اندازه افراد گروه باشد و همچنین بهتر است چادری را که می خواهید بردارید 1 یا 2 نفر بیشتر از شما داخل آن قرار بگیرند.

 • تشک مناسب برای خواب

برای همه کسانی که در سفر هستند، شب ها حتی در تابستان بسیار سرد می شود. یک تشک خواب، تخت بادی، برای هر نفر از جمله الزامات سفر می باشد. تشک های مسافرتی ارزان و راحتی در بازار وجود دارند که شما می توانید هر مدلی که مدنظرتان است را انتخاب کنید.

 • بالش مناسب برای سفر

بالش خوب می تواند تفاوت بزرگی در خواب خوب شبانه ایجاد کند اگر یک بالش برای سفر به همراه داشته باشید قطعا کیفیت خواب شما نیز افزایش پیدا می کند. اگر با ماشین شخصی خود سفر می‌کنید، وسایل مورد نیاز سفر کمپینگ خود را در آن قرار دهید و سفری لذت بخش را رقم بزنید.

 • اجاق گاز کوچک

برای پخت وعده های غذایی خود، پیکنیک و یا اجاق گاز کوچکی را به همراه داشته باشید تا بتوانید غذای خود را درست کنید و در مکانی که رستوران نیست دچار مشکل نشوید، علاوه بر آن تابه و ظروف همچنین قاشق و چنگال به تعداد خانواده فراموش نشود.

 • صندلی کمپینگ، زیرانداز مسافرتی

بهترین راه برای آفتاب گرفتن در کنار ساحل آرامش بخش و زیر نور آفتاب، نشستن روی یک صندلی تاشو راحت است، البته صندلی های تاشو مسافرتی نیز در سایز، وزن و مدل های مختلف وجود دارند که افراد می توانند بسته به نیاز خود آن ها را خریداری کنند، علاوه بر آن اگر می خواهید روی سطح صاف بنشینید پیشنهاد ما زیراندازهای مسافرتی در طرح و سایز مختلف هستند که سایز و ابعاد و همچنین جنس آن بستگی به انتخاب کاربر دارد.

بیشتر بخوانید
سفر به روستای کنگلو

 • چادر مسافرتی

حتی اگر می توانید بیرون بخوابید، همیشه باید یک چادر یا پناهگاه اضطراری دیگر در دسترس داشته باشید. در غیر این صورت، در مواقعی برخی مشکلات ایجاد می شوند که می توانند شما را در معرض خطر قرار دهند. چادر مسافرتی تاحدودی می توانند از شما و وسایلتان در برابر بادهای شدید یا باران و خیس شدن محافظت کند. می توانید یک چادر که برای تعداد خانواده مناسب است را انتخاب کنید و همچنین چک کنید که تمامی لوازم جانبی نصب چادر را به همراه دارید.

 • لباس و کفش مناسب

به یاد داشته باشید که هنگام بستن چمدان خود، فصلی که قصد سفر دارید، و پیش بینی آب و هوا را در نظر بگیرید. برای این که بتوانید لباس های خود و دیگر وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ تان را درون چمدان جا دهید هر لباس خود را درون کیف مرتب بچینید، همچنین لباس ها و کفش هایی را بردارید که مناسب فصل مسافرت شما باشد. برخی از اقلام لباسی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از؛

 • تی شرت
 • یک پلیور ژاکت یا هودی
 • جوراب
 • زیر شلواری
 • کلاه آفتابی
 • دستکش
 • عینک آفتابی
 • کفش های کوهنوردی
 • پوتین های بارانی
 • کفش پیاده روی
 • صندل یا دمپایی
 • چراغ قوه

در هر سفر یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ همراه داشتن یک عدد چراغ قوه است. چراغ قوه ها نه تنها به دلایل ایمنی ضروری هستند، بلکه برای سلامت شما نیز مفید هستند. سعی کنید یک چراغ قوه کوچک و سبک انتخاب کنید که دارای یک سوئیچ آسان برای فعال کردن باشد، به راحتی در دست شما قرار گیرد و نور زیادی را انتشار دهد.

 • میزتاشو مسافرتی

داشتن یک میز تاشو مسافرتی عالی است، اگر یک میزتاشو مسافرتی را برای سفر کمپینگ آماده کنید می توانید آن را برای غذاخوردن یا گذاشتن وسایل به کار ببرید، میزهای تاشو در سایزهای مختلف و ابعاد دلخواه شما وجود دارند که می توانید آن را به راحتی تهیه کنید، این وسیله از جمله اقلام ضروری برای سفر کمپینگ به شمار می رود.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به روستا آبنیک

اقلام شخصی در سفر کمپینگ

 • داروها

علاوه بر جعبه کمک‌های اولیه، نسخه‌های مورد نیاز، ویتامین‌های مورد نیاز و داروهای ضد درد اضافی را نیز به همراه خود بردارید.

 • کارت اعتباری و پول نقد

برای سفرهای کمپینگ یکی از وسایل مورد نیاز سفرهای کمپینگ به همراه داشتن پول نقد و کارت اعتباری است شاید مکانی که قصد رفتن به آن جا را دارید فقط پول نقد لازم تان باشد و بالعکس.

آفتابگیر ماشین

اگر در تابستان سفر می‌کنید، خوب است که ماشین را برای شروع سفر خود خنک نگه دارید. می توانید یک آفتابگیر شیشه جلو و همچنین آفتابگیر هایی برای شیشه های جانبی تهیه کنید. یک میز مسافرتی کوچک با قابلیت حمل آسان از جمله وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ می باشد. در حالی که از مناظر دیدنی لذت می برید، می توانید وسایل لازم خود را روی میزتاشو مسافرتی قرار دهید.

 • کیت تعمیر چادر

برای رفع سریع هر گونه آسیب به چادر خود، باید یک کیت تعمیر چادر به همراه داشته باشید. برای یک کیت تعمیر کامل، ممکن است بخواهید گیره‌های چادر، میله‌های چادر را نیز اضافه کنید. شما همچنین به یک چکش بزرگ برای کوبیدن میخ در زمین نیاز دارید.

افکار نهایی

نتیجه مقاله معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ،سفر کمپینگ نیز یک جایگزین آسان برای کسانی است که در جشنواره های موسیقی یا گردهمایی های ورزشی شرکت می کنند. اغلب اوقات، سفر کمپینگ توسط سازمان های مختلف به عنوان بخشی از گردش های تیمی برای تفریح، یا به عنوان امتیازی برای کارکنان، برای ایجاد انگیزه در آن ها و برای داشتن یک محیط کاری سالم، سازماندهی می شود؛ در این مطلب برخی از وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ را معرفی کرده ایم تا هر فردی بداند هنگام سفر چه نکاتی را در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *