زیر انداز مسافرتی جاجیم

زير انداز مسافرتی کيف دار

زیر انداز مسافرتی جاجیم

زیر انداز مسافرتی جاجیم معمولاً یک زیرانداز تخت بافته است که بدون کرک یا پرز گره‌دار عرضه می‌شود. این زیرانداز دستباف نازک و درشت نام های متعددی به زبان های مختلف دارد.

زیر انداز مسافرتی جاجیم

انواع رنگ جاجیم

اساسا دو نوع رنگ برای استفاده در زیر انداز مسافرتی جاجیم وجود دارد رنگ طبیعی و رنگ آنیلین. در برخورد با رنگ طبیعی، آن ها معمولاً گیاهی هستند، در زیر چند نمونه از رایج‌ترین رنگ‌های گیاهی ارائه شده است؛

آبی – نیلی

قرمز – ریشه مادر، کرمس و کوچین

زرد – برگ انگور، پوست انار، زعفران

قهوه ای – پوست گردو و پوست بلوط

سبز – نیل، برگ درخت انگور یا پوست انار

سیاه – نیلی، حنا، اکسید آهن

پرتقال – ریشه حنا و مادر.

برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

تاریخچه جاجیم

جاجیم از کلمه دیگری به نام گلیم که ریشه فارسی دارد ابداع شده است، با این حال، ایده فرش جاجیم از ترکیه بود. این مفهوم صد ساله به دوران پیش از تاریخ قرن یازدهم برمی گردد. جالب اینجاست که بسیاری از باستان شناسان در 7000 سال قبل از میلاد هنگامی که منسوجات جاجیم بافته شده در ترکیه را کشف کردند. مدرکی پیدا کردند که نشان دهنده وجود جاجیم است اما به این جا ختم نمی شود. آن ها همچنین شواهدی از وجود جاجیم در قرن سیزدهم پیدا کردند. مارکوپولو، کاشف بزرگ، زیبایی جاجیم را بارها در سفرنامه خود ثبت کرده است.

بیشتر بدانید

روبالشتی مخمل برجسته

خريد روبالشی مخمل برجسته

خريد عمده ميز تاشو مسافرتی

نمايندگی زيرانداز مسافرتی

کاربردهای زير انداز مسافرتی

فنون بافندگی جاجیم

فنون جاجیم بافی یکی از سنت هایی است. که با مهاجرت قبایل ترک به ایران و افغانستان در آسیا رواج یافته است. و این باعث شده است که زیر انداز مسافرتی جاجیم به یکی از جالب ترین و قدیمی ترین کنوانسیون ها و تمرین ها تبدیل شود. به طور سنتی، فرش جاجیم نه تنها برای دکورهای داخلی محبوب بود.

بیشتر بخوانید
خريد زير انداز مسافرتی 9 متری

در واقع مردم قدیم از فرش زیبا به عنوان یک کالای ضروری برای جهیزیه استفاده می کردند. عروس ها برای چند منظور مذهبی مانند سجاده نماز، آن ها را به خانه های جدید خود می بردند، جاجیم ها علاوه بر عملکرد عملی خود، یک شکل هنری هستند که نشان دهنده یک میراث فرهنگی، بیان خود و سنت منحصر به فرد است، شاهکار غنی با نمادگرایی عمیق همراه با الگوهای آن است.

چه چیزی زیراندازهای جاجیم را متمایز می کند؟

وقتی صحبت از خرید صنایع دستی می شود، هیچ گزینه ای بهتر از زیرانداز جاجیم وجود ندارد، استاد بافنده سنتی تخت با طراحی قطعات مدرن که داستان‌های جاودانه را روایت می‌کنند. قصد دارد صنعتگران و صنایع دستی اجدادی را احیا کند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا جاجیم یک سنت خاص و ارزشمند است. جدا از ظاهر بصری متمایز و زیبایی شناسی، زیرانداز جاجیم دارای بسیاری از ویژگی های مثبت دیگر است که آن یک سرمایه گذاری عاقلانه ای محسوب می شود.

زیراندازهای مسافرتی جاجیم

زیر انداز مسافرتی جاجیم

زیرانداز مسافرتی جاجیم فوق العاده همه کاره هستند. صرف نظر از نحوه استفاده از جاجیم، مطمئناً این محصول سنتی هر فضایی را فوراً زنده می کند. امکانات طراحی با جاجیم بی پایان است. با مجموعه ای از گزینه ها و الگوهای رنگی، می توانید آن ها را در هر نوع فضایی بگنجانید. به طور معمول، جاجیم با تم های مختلف التقاطی خیره کننده به نظر می رسد تا ترکیبی عالی از شخصیت و زیبایی بصری را به نمایش بگذارد.

زیرانداز

با افزودن الگوهای رنگی و تزئینی به فضاهای مینیمالیستی، با فضای داخلی مدرن بسیار خوب کار می کند. در مجموع، محصولات جاجیم تکامل یافته و به منحصربه فردترین محصول برای دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. جاجیم الگوها را در نسخه های معاصر ترکیب کرده است تا چاپ های هندسی را بهبود بخشد و رنگ های ضعیف را کاهش دهد. در حالی که نسخه مدرن جاجیم از همان تکنیک های سنتی استفاده می کند. دارای طرح های انتزاعی با حال و هوای مدرن است.

بیشتر بخوانید
زير انداز مسافرتی ارزان

سبک بافندگی جاجیم

وجه اشتراک تقریباً همه، در مجموعه بی نظیر زیر انداز مسافرتی جاجیم با منتخبی از سراسر جهان در هر دو طرح های مشهور و ناخوانده نهفته است. در مجموعه‌های عتیقه و قدیمی، مجموعه‌های جاجیم ایرانی، ترکی و مراکشی به تنهایی از نادر بودن، تطبیق پذیری و زیبایی با افزودن مداوم برخوردار هستند.

زیراندازهای جاجیم ایرانی

افرادی که شرکت های تولیدی به ویژه شرکت ویرا سفر را از اولین روزهای تولید فرش و زیرانداز جاجیم می‌شناختند. می‌دانند که او در اوایل کارش برای بزرگ‌ترین کلکسیون فرش با حضور قابل توجهی در یکی از قوی‌ترین پیشینه‌ها، یعنی فرش‌های ایرانی شناخته شد. اگرچه امروزه تصور نادرستی وجود دارد که تولیدکنندگان قومی و منطقه‌ای ایران را به جاجیم خود نمی‌شناسند. اما عکس آن در میان کسانی که مشهورترین اقوام و سرزمین‌های مسئول شهرت جاجیم ایرانی در میان مجموعه‌داران و محققان را مورد مطالعه قرار داده‌اند صادق است. شهرت بافندگان بیجار، ساوه، ورنه، سنه، کلات، قزوین، کرمانشاه و بلوچ از جمله نام‌هایی است که می‌توان به آن اشاره کرد بسیار پرآوازه است.

جاجیم احتمالاً شناخته شده ترین نوع بافت پهن پود است. با ایجاد طرحی در بلوک های رنگی با نخ های پود قطع شده بافته می شود. برخی از فرم های فنی برای ایجاد طرح بافت پود استفاده می شود. برخی از جاجیم ها به طور سنتی تنها یکی از این اشکال را به کار می برند و آن را ویژگی خود می دانند. مقایسه این فرم ها گاهی اوقات می تواند به ما در شناسایی جاجیم کمک کند. به عنوان مثال؛ جاجیم های بافته شده توسط ایل های مختلف عشایر ویژگی های مشترکی با یکدیگر دارند. اگرچه تعیین منشأ آن ها بسیار دشوار است، اما با نحوه بافت آن ها می شود دانست که جاجیم به کدام منطقه تعلق دارد.

بیشتر بخوانید
خريد زير انداز مسافرتی 1 نفره

زیر انداز مسافرتی جاجیم

نتیجه

برخی موارد در ردیابی ریشه ها، ویژگی های فنی زیر انداز مسافرتی جاجیم ممکن است حتی از خود طرح ارزشمندتر باشد. عشایر مناطق مختلف ایران به عنوان مثال؛ جاجیم‌های پود عجیب و غریب با تار موی بز می‌بافند. از الگوهای مختلف جاجیم بافی استفاده می‌کنند. جاجیم‌های آن‌ها ممکن است از نظر طرح با یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشد .اما از نظر تکنیک هرگز، احتمالاً برای عشایر افزودن برخی نقوش جدید آسان تر از تغییر تکنیک های اولیه خواهد بود. این نشان می دهد که هر گونه تغییر در تکنیک می تواند سرنخ هایی در مورد منشاء جاجیم های مناطق مختلف به ما بدهد.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *