فروشگاه زیرانداز جاجیمی

انواع زيرانداز مسافرتی کدام اند؟

فروشگاه زیرانداز جاجیمی

یکی از معروف ترین و برجسته ترین اختراعات مورد استفاده در منازل، جاجیم و انواع آن هاست. جاجیم سطحی صاف و بدون پرز دارد و همچنین به دلیل کیفیت بالای آن باید ادعا کرد که هر چه نخ نازکتر و همچنین شکننده تر باشد. کیفیت بالاتری نیز دارد، برای خرید زیرانداز جاجیمی می توانید به فروشگاه زیرانداز جاجیمی مراجعه کنید. زیراندازهای جاجیمی در سایز و انواع مختلفی وجود دارند که بسته به انتخاب خود می توانید آن ها را خریداری کنید.

جاجیم به چه معناست

زیرانداز جاجیم، نامی از آغاز ایرانی، توصیف کننده انبوه زیراندازهای متنوعی است که در میان تعدادی از تکنیک های سطح بافی با میراث معمول یا بسیار مرتبط و همچنین در موقعیت جغرافیایی که اجزای فارسی را تشکیل می دهد استفاده می شود، اگرچه اغلب می‌توانید زیراندازهای جاجیمی را از فروشگاه زیرانداز جاجیمی پیدا کنید که تحت سبک اصلی «فرش شرقی» قرار می‌گیرند، بهترین روش برای زیراندازهای جاجیمی این است که درمسیر خود باقی می‌ماند.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

تفاوت های میان جاجیم و گلیم

فروشگاه زیرانداز جاجیمی، زیراندازهای جاجیم نازکتر و لطیف تر از گلیم بافته می شود و ضخامتی بین گلیم و پارچه دارد.

نقش و نگارهای روی جاجیم چون به وسیله تار و پود ایجاد می شوند محدودیت داشته و بیشتر به شکل عمودی یا افقی هستند اما گلیم محدودیتی در طرح و نقش ندارد.

چله در گلیم پنهان است و دیده نمی شود اما از آن جا که چله کشی جاجیم رنگی است زیبایی طرح و نقش جاجیم را دو چندان می کند.

تعداد چله های جاجیم بیشتر است اما گلیم چله های ظریفتری دارد.

بیشتر بخوانید
فروش عمده کاور رختخواب جاجیم

جاجیم از قطعات به هم بافته شده تشکیل شده که به صورت یک قطعه طولانی به هم وصل می شوند اما گلیم به صورت یکپارچه بافته می شود.

در بافت جاجیم دستگاه دار به صورت افقی روی زمین قرار می گیرد، اما در گلیم به دو صورت عمودی یا خوابیده است.

فروشگاه زیرانداز جاجیمی

نکاتی در رابطه با جاجیم

در بافت برخی از زیراندازهای جاجیمی از رنگ های مصنوعی استفاده می شود. برای پی بردن به این موضوع، یک دستمال خیس را روی جاجیم بکشید. در صورتی که دستمال رنگی شد یعنی از رنگ های مصنوعی استفاده شده است.

قبل از خرید از فروشگاه زیرانداز جاجیمی بهتر است فضایی که می خواهید زیرانداز جاجیم را پهن کنید مشخص کنید، تا بدانید که گلیم مناسبتر است یا جاجیم.

اگر گرد و غبار و خاک مدت زیادی زیر و داخل ریشه های جاجیم مانده باشد قالیچه را شکننده می کند، با وجود جاروبرقی امروزه این مشکل به ندرت پیش می آید.

اگر می خواهید برای مدتی گلیم، جاجیم، گبه، زیلو و … خود را در کمد یا انباری نگه دارید، حتما لابه لای آن نفتالین یا تنباکو بگذارید تا از بیدخوردگی جلوگیری کنید.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

بیشتر بدانید

انواع کیف جاجیمی

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی

زیرانداز 6 نفری جاجیم

فروش عمده زیرانداز طرح جاجیم

زیرانداز ضدآب جاجیم

نکات دیگر

برای شستن جاجیم های ظریف و هنری بهتر است، از شامپو فرش استفاده کنید و آن را با دست بشویید. از پودر رختشویی استفاده نکنید از مایع های شوینده مخصوص لباس های رنگی نیز می توانید استفاده کنید. از همه مهمتر این که درجه آب زیر 30 درجه باشد.

بیشتر بخوانید
تولیدی جاجیم در اصفهان

مراقبت از ریشه ها بسیار مهم است زیرا ریشه های کنده شده از ارزش و زیبایی زیراندازجاجیم شما می کاهد. به همین خاطر حتما ریشه های جاجیم خود را موقع شستشو به خوبی تمیز کنید.

اگر به دنبال جاجیمی با دوام بسیار هستید، جاجیمی بخرید که تارش از جنس پشم یا ابریشم باشد زیرا دیرتر پوسیده می شود.

فروشگاه زیرانداز جاجیمی

همچنین اگر می خواهید جاجیم خود را روی سرامیک پهن کنید جاجیم سوماک بخرید که پشت کار پر از گره است و مانع سرخوردن آن می شود.جاجیم هایی که لبه های چرم دوزی شده دارند نیز برای این منظور مناسب هستند.

اگر حساسیت پوستی دارید از خریدن زیرانداز جاجیم با الیاف مصنوعی خودداری کنید. الیاف طبیعی نه تنها باعث حساسیت پوست و ترکیدگی پا نمی شوند بلکه تا حدودی از ابتلا به درد رماتیسم و پادردهای ساده جلوگیری می کنند.

قیمت جاجیم در فروشگاه زیرانداز جاجیمی به عوامل مختلفی بستگی دارد، نوع جاجیم، جنس پرز، تار و پود، تراکم، شرکت بافنده و غیره از جمله عواملی هستند در تعیین قیمت جاجیم تاثیر دارند، قیمت جاجیم های دست باف به طور کلی در بازار ایران بین ا تا 5 میلیون تومان و جاجیم های ماشینی 100 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است.

جاجیم بافی در ایران

جاجیم در ایران پارچه‌ای تار است که اغلب بر روی بافندگی‌های باریک افقی از نوع بافته‌شده در چادرهای آسیای مرکزی بافته می‌شود. تارها ممکن است به صورت افقی 50 فوت یا بیشتر گسترش یابند. نوارهای حاصل معمولاً به قطعاتی با طول مساوی بریده می شوند و به هم دوخته می شوند تا پوشش های مستطیلی ایجاد کنند. یا خود نوارها که عرض آن ها از حدود 4 اینچ تا بیش از 16 اینچ متغیر است ممکن است به صورت تزئینی استفاده شود. برخی از ماشین های بافندگی جاجیم دارای پدال های پا برای سرعت بخشیدن به تولید هستند و برخی فاقد پدال هستند. این نوع کارها در روستاهای پراکنده در سراسر کشور صورت می گیرد . ظاهراً در بین روستاییان ایرانی و ترک تبار اتفاق می افتد. جاجیم های عالی توسط شاهسون ها و در قفقاز جنوبی بافته شده است.

بیشتر بخوانید
خرید زیرانداز جاجیمی سه متری
فروشگاه زیرانداز جاجیمی
فروشگاه زیرانداز جاجیمی

نتیجه

در برخی نقاط کشور از بافندگی های وسیع تری برای جاجیم بافی استفاده می شود . همچنین فروشگاه زیرانداز جاجیمی در اکثر نقاط برای خرید محصول وجود دارد.در این حالت پارچه تماماً یک پارچه بافته می شود. این جاجیم ها به دلیل ساختار متفاوتی که دارند وزن سبک تری نسبت به نوارهای دوخته شده به هم دارند .برای پرده یا جارختخوابی استفاده می شوند.پارچه‌های تار نشان‌دهنده جاجیم ایرانی هستند که به تعداد کم در شرق ترکیه بافته می‌شوند. جایی که ممکن است به نام‌های مختلفی شناخته شوند.

 زیرانداز جاجیم

شما نیز می توانید سفارشات عمده خود را به شرکت ویرا سفر بسپارید . با بهترین کیفیت آن محصول را با قیمت مناسب خریداری کنید و بتوانید در بازار مشتری زیادی بیابید. زیراندازهای جاجیم معمولاً با استفاده از روش چاک‌بافی بافته می‌شود. فضای خالی منطقه بین 2 بلوک سایه را توصیف می کند. این امر با برگرداندن سلول‌های اطراف آخرین تار در محل سایه به وجود می آید. همچنین سلول‌های سایه اطراف بعداً در اطراف تار باز می‌گردند.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *