وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

برای سفر به جنگل یا یک کمپینگ لذت بخش حتماً باید وسایل مورد نیاز سفر در جنگل را به همراه داشته باشید. در یک سفر معمولی ممکن است، فقط از تعداد کمی از وسایل استفاده کنید یا اصلاً نیازی به وسیله خاصی نداشته باشید. اما زمانی که تصمیم به سفر در جنگل کرده اید، باید بدانید در این سفر باید مجهز به وسایل و تجیهزات کاملی باشید. زیرا در صورت نیاز به تجهیزات یا وسیله ای، دسترسی به تهیه آن ها ندارید.

به همین دلیل برای یک ماجراجوی لذت بخش در جنگل باید لیستی از وسایل مورد نیاز سفر در جنگل را تهیه کنید. شاید جمع آوری وسایل برای برخی از افراد به خصوص برای سفر در جنگل سخت و دشوار باشد. اما نگران نباشید، ویرا سفر در اینجا برای شما لیستی تهیه کرده است، که همه وسایل مورد نیاز سفر در جنگل را آورده است. با تهیه موارد این لیست می توانید سفری لذت بخش را تجربه کنید.

لیست وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

 1. ابزار ناوبری

ابزارهای ناوبری شامل پنج مورد ضروری برای سفر در جنگل است، که شامل: نقشه، قطب نما، ساعت ارتفاع سنج، دستگاه GPS است. در ادامه بیشتر با این موارد آشنا می شوید.

 • نقشه

یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل نقشه است. با تهیه یک نقشه می توانید مسیر پیاده‌روی کوتاه یا مسیر طبیعت گردی را پیدا کنید.  

 • قطب نما

یک قطب نما، ابزاری حیاتی است که در مناطق دوردست دچار سردرگمی نشوید. امروزه بسیاری از گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های جی‌پی‌اس و ساعت‌ها شامل قطب‌نماهای الکترونیکی هستند. اما عاقلانه است، که یک قطب‌نمای استاندارد را نیز به همراه داشته باشید. وزن این قطب­نماها تقریباً هیچ است و به باتری‌ها متکی نیست که آن را به یک نسخه پشتیبان ضروری تبدیل می‌کند. همچنین قطب نما مجهز به آینه دید نیز می تواند، برای فلاش نور خورشید به هلیکوپتر یا امدادگر در مواقع اضطراری استفاده شود.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر 

وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

وسایل مورد نیاز سفر در کرونا

وسایل مورد نیاز سفر به ترکیه

وسایل مورد نیاز سفر به دریا

 • دستگاه جی‌پی‌اس

دستگاه جی‌پی‌اس به شما این امکان را می‌دهد، تا موقعیت مکانی خود را بر روی نقشه دیجیتال به‌طور دقیق پیدا کنید. آنهایی که به طور خاص برای سفر در فضای باز طراحی شده اند، اغلب و ضد آب هستند. یکی دیگر از گزینه‌های محبوب استفاده از تلفن هوشمند با برنامه GPS است. اما در نظر بگیرید، که بیشتر تلفن‌ها شکننده‌تر هستند. بنابراین احتمالاً باید از آن با یک قاب محکم و ضد آب محافظت کنید.

 • ساعت ارتفاع سنج

این یک ابزار ارزشمند است که باید همراه داشته باشید. از یک سنسور فشار سنجی برای اندازه گیری فشار هوا و یا داده های GPS استفاده می کند، تا تخمین نزدیکی از ارتفاع شما ارائه دهد. این اطلاعات به شما کمک می کند، مسیر خود را ردیابی کنید و مکان خود را روی نقشه تعیین کنید.

 1. چراغ قوه

یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل چراغ قوه است. اینکه بتوانید در شب برای اسکان روشنایی داشته باشید، ضروری است. بنابراین همیشه باید یک منبع نور همراه خود داشته باشید. هدلامپ انتخابی ترجیحی برای اکثر مسافرانی است. زیرا دستان شما را برای همه انواع کارها، چه پختن شام و چه نصب کردن چادر، آزاد نگه می دارد. بهتر است، که همیشه باتری های اضافی همراه داشته باشید.

 1. عینک آفتابی

از دیگر وسایل مورد نیاز سفر در جنگل عینک آفتابی است.  عینک آفتابی باکیفیت برای محافظت از چشمان شما در برابر تشعشعات مضر بالقوه در فضای باز ضروری است. اگر قصد سفر طولانی مدت به جنگل دارید، از عینک های آفتابی استفاده کنید، که اشعه ماوراء بنفش UVA و UVB را مسدود می کنند افراد باید حداقل یک جفت عینک آفتابی یدکی همراه داشته باشند، تا اگر در مسیر عینک خود را گم کردند یا فراموش کردند، از آن ها استفاده کنند.

 1. کرم ضد آفتاب

گذراندن ساعات طولانی در فضای باز می تواند شما را در معرض اشعه ماوراء بنفش، عامل آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست و سرطان پوست قرار دهد. استفاده از کرم ضد آفتاب به آسیب دیدن پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک بسیار زیادی می کند. در هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب، توصیه می شود:

کرم ضدآفتابی را که فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 را ارائه می دهد، اگرچه SPF 50 برای فعالیت طولانی مدت در فضای باز توصیه می شود. کرم ضد آفتاب را سخاوتمندانه و به طور کامل روی تمام پوست های در معرض نور خورشید استفاده کنید. اشعه ماوراء بنفش می تواند از آب منعکس شود، بنابراین لکه هایی مانند زیر چانه و بینی خود را فراموش نکنید. بسته به عوامل متعددی مانند: گذر زمان، عرق کردن و موارد دیگر، باید هر دو ساعت یکبار مجددا استفاده کنید. و از بالم لب دارای SPF غافل نشوید.

 1. جعبه کمک های اولیه

یکی از وسایل مورد نیاز سفر در جنگل جعبه کمک اولیه است. نحوه استفاده از وسایل موجود در کیت کمک های اولیه بسیار مهم است. هر جعبه کمک های اولیه شامل پماد سوختگی، بانداژهای چسبنده در اندازه‌های مختلف، چند پد گاز، نوار چسب، پماد ضدعفونی‌کننده، داروهای مسکن بدون نسخه، قلم و کاغذ است. طول سفر و تعداد افراد آسیب دیده بر محتویات کیت شما تأثیر می گذارد. همچنین ایده خوبی است، که به نوعی با فوریت های پزشکی آشنا باشید.

 1. چاقو

وجود چاقوها برای تعمیر وسایل، آماده‌سازی غذا، کمک‌های اولیه، ساختن چادر و پناهگاه یا سایر نیازهای اضطراری مفید هستند، به همین دلیل یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل چاقو است. هر بزرگسال باید یک چاقو به همراه داشته باشد. چاقوها و چند ابزار پیچیده تر شامل چیزهایی مانند: یک یا دو پیچ گوشتی سر صاف، یک درب بازکن کنسرو یا یک جفت قیچی تاشو هستند. هرچه نیازهای شما پیچیده تر باشد، ممکن است گزینه های بیشتری را در چاقو یا ابزار خود بخواهید.

 1. کبریت

در مواقع اضطراری، برای روشن کردن و حفظ حریق باید وسایل مطمئن همراه خود داشته باشید. بسیاری از افراد فندک به خود حمل می کنند، اما هر دفعه استفاده از فندک باعث می شود، گاز آن تمام شود. کبریت ها نیز تا زمانی که ضد آب باشند یا در ظرف ضدآب نگهداری شوند، مناسب هستند. برای سفر در جنگل بهتر است، یک فندک بزرگ و چند جعبه کبریت کامل به همراه داشته باشید.

 1. چادر مسافرتی

چادر مسافرتی یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل می باشد، زیرا در سفر به جنگل حتماً باید نوعی سرپناه همراه داشته باشید، تا  در طول روز و شب ها در برابر باد و باران از شما محافظت کند. چادرهای مسافرتی انواع بسیار زیادی دارند، که شامل: چادر برزنتی فوق سبک، چادر مسافرتی پارچه ای و غیره می شود. همچنین ظرفیت چادرها با هم متفاوت است، باید با توجه به تعداد نفراتی که قصد استفاده از چادر را دارید، چادر های دو نفره، چهار نفره و یا بزرگتر را تهیه کنید.

 1. میز مسافرتی

میز مسافرتی برای سفر در جنگل یک وسیله مهم به حساب می آید. میز های مسافرتی برای حمل و نصب آسان طراحی شده اند. به گونه ای که می توانید آن ها را به سادگی جمع کنید، و در کنار وسایل دیگر قرار دهید، همچنین سبک وزن هستند، تا به راحتی قابل حمل باشند. برای انتخاب میز های مسافرتی گزینه های بسیار متنوعی در دسترس است، که می توانید هر یک را که مناسب با نیاز شما است، انتخاب کنید. همچنین این امکان را دارید، تا صندلی و میز مسافرتی را با هم تهیه کنید.

میز مسافرتی چیست و چه کاربردی دارد؟

 • غذای کافی

برای سفر به جنگل باید از قبل همه وسایل مورد نیاز که در جنگل در دسترس نیستند، را جمع آوری کنید. یکی از وسایل مورد نیاز سفر در جنگل غذای کافی است. همیشه حداقل یک وعده غذای اضافی به همراه داشته باشید. غذاهایی که نیازی به پخت و پز ندارند، و ماندگاری طولانی دارند، ایده بسیار خوبی است. وعده هایی مانند: انواع کنسرو، غذاهای آماده، آجیل، میوه های خشک انتخاب خوبی هستند.

 • تشک مسافرتی

زمانی که قصد سفر به جنگل را کرده اید، باید بدانید که مکان مناسبی برای استراحت ندارید. به همین یکی از وسایل مورد نیاز سفر در جنگل تشک مسافرتی است. این تشک ها بسیار سبک وزن هستند، که حمل آن ها را آسان و بدون زحمت کرده است. انواع مختلفی از تشک های مسافرتی وجود دارد، که باتوجه به نیاز خود می توانید، هر یک را انتخاب کنید.

 • آب اضافی

حمل آب کافی برای ماجراجویی و سفر بسیار مهم است. هنگام تعیین مقدار دقیق آب برای حمل، در نظر بگیرید که اکثر افراد در طول فعالیت متوسط ​​در دمای متوسط ​​به حدود نیم لیتر آب در ساعت نیاز دارند. بسته به عواملی مانند دمای بیرون، ارتفاع، سطح فعالیت یا شرایط اضطراری ممکن است نیاز به آب بیشتر داشته باشید. بهتر است، همیشه حداقل یک بطری آب یا یک مخزن آب جمع شونده اضافی همراه داشته باشید، تا در صورت کمبود آب از آن استفاده کنید. به علاوه هر فرد بطری آب شخصی خود را نیز باید به همراه داشته باشد.

 1. لباس اضافی

علاوه بر لباس های مورد نیاز در سفر باید لباس های اضافی نیز با خود داشته باشید. لباس های اضافی همیشه یکی از وسایل مور نیاز سفر در جنگل هستند. زیرا شرایط ممکن است، به طور ناگهانی تغییر کند، باد بوزد یا باران بگیرد، که منجر به خیس شدن لباس های شما می شود. بنابراین لازم است، لباس‌های اضافی فراتر از لباس‌های مورد نیاز برای سفر همراه داشته باشید. وقتی تصمیم می‌گیرید، چه نوع لباسی را با خود بیاورید، آن لباس هایی را انتخاب کنید، که مناسب برای فضای باز هستند.

رایج ترین انتخاب ها عبارتند از: یک لایه لباس زیر بالا و پایین، کلاه یا کلاه عایق، جوراب اضافی، دستکش اضافی و یک ژاکت یا جلیقه، شلوار اضافی، همچنین برای گردش های زمستانی، لباس های گرم برای بالاتنه و پاها همراه داشته باشید.

 • صندلی مسافرتی

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل صندلی مسافرتی است. این نوع صندلی ها برای نشستن و استفاده در فضای باز مانند: جنگل، ساحل، کویر و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی این نوع صندلی ها به گونه ای است، که به آسانی قابل جمع و نصب شدن هستند. به همین دلیل جای خیلی کمی را در وسایل اشغال می کند. همچنین وزن بسیار کمی دارند، که حمل آن  ها را راحت تر می کند. صندلی مسافرتی انواع مختلفی دارد، که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را برای سفر خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به ماسوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *