لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

وسایل سفر و کوهنوردی

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ،هنگامی که در حال سفر هستید، به خصوص درباره سفرهای دور، باید به همه جزئیات مسافرت خودتان توجه کنید. بنابراین متغیرهای زیادی باید در جای خود قرار گیرند تا سفر شما به راحتی انجام شود. در واقع این احتمال وجود دارد که مشکلی پیش بیاید و یک داستان بد در سفر به یادتان بماند و لذتی از سفرتان نبرید. برای همه ما اتفاق افتاده است، وقتی نوبت به این که چه چیزی را باید بیاورید و چه چیزی را در خانه بگذارید، به میان می آید، گزینه های زیادی را در نظر خواهید گرفت.

تعریف لوازم مورد نیاز طبیعت گردی از موردی به مورد دیگر متفاوت است، بسته به این که چه کسی سفر می کند، چه سبک سفری را ترجیح می دهد و به کجا سفر می کند. در تمام موارد، پول و اسناد مهم و همچنین حمایت های مناسب برای آن اقلام، باید از ضروریات سفر در نظر گرفته شود. بسیاری از مسافران به وسایل الکترونیکی متکی هستند و باید تجهیزات مورد نیاز برای استفاده یا شارژ آن اقلام را به همراه داشته باشند. نظافت شخصی و وسایل راحتی نیز معمولاً باید در طبیعت گردی و‌ کمپینگ در اولویت قرار گیرند. چمدان مناسب نیز برای انواع سفر یک ابزار ضروری است.

  • اسناد و مدارک و پول

اسناد سفر و پول مهم ترین لوازم مورد نیاز طبیعت گردی هستند. اگر به سفر خارجی می روید پاسپورت، ویزا، و اگر داخلی به گواهینامه رانندگی و سایر اشکال شناسایی نیاز مبرم دارید و حتما باید همراه خود داشته باشید. باید اسناد و مدارک و پول در حین سفر در مکانی امن نگهداری شوند. کپی تمام مدارک باید هم در جای دیگری در چمدان مسافر و هم نزد یکی از دوستان یا خویشاوندان در خانه نگهداری شود. تقریباً برای هر نوع سفر مقداری پول مورد نیاز است، و بهتر است مطمئن شوید که هم پول نقد و هم کارت اعتباری در دسترس دارید. راهنمای سفر و نقشه ها نیز بسیار مفید هستند، چه به صورت کتاب یا برنامه در دستگاه های تلفن همراه حمل شوند. در صورت امکان، با چندین راهنمای سفر که اطلاعات عمیقی در مورد مقصد شما ارائه می دهند، مشورت کنید.

بیشتر بدانید

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

کامل ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

  • لباس و کفش مناسب طبیعت گردی

لباس و کفش مناسب نیز از لوازم مورد نیاز طبیعت گردی محسوب می شود. هرکسی که قصد پیاده روی یا حمل کوله پشتی را دارد باید وسایل پایی مناسب برای پیاده روی به همراه داشته باشد و همچنین باید برای احتمال آب و هوای نامساعد آماده شود. مسافران همچنین باید لباس هایی را که از نظر فرهنگی مناسب هستند درون چمدان خود قرار دهند. برای مثال؛ لباس مناسب برای سفر به مکان های مذهبی و دیدنی با سفر به مکان هایی مثل طبیعت گردی متفاوت است و هر مکانی لباس خاص خود را دارد.

هنگام خرید لباس برای سفر، مکانی را که قصد سفر به آن جا را دارید در نظر بگیرید. برای مقصدی پوشیده از برف و برای مقصدی پر از سواحل به لباس های متفاوتی نیاز خواهید داشت. اگر به جای سردی می روید، ژاکت کش باف پشمی، و سایر لباس های زمستانی را بپوشید. از سوی دیگر، اگر از ساحل بازدید می‌کنید، لباس‌های غیررسمی و سبک این کار را انجام می‌دهند. به غیر از چمدانی که همراه خود می برید، چند لباس مانند ژاکت کش باف پشمی، کلاه، چند تی شرت راحت را در چمدان خود حمل کنید. 

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

  • فناوری و سرگرمی

از تلفن و شارژر گرفته تا دیگر وسایل سفر و دوربین خود، از لوازم مورد نیاز طبیعت گردی به حساب می آیند. شما می خواهید در طول سفر عکاسی کنید و با تلفن خود کار کنید اما اگر شارژر نداشته باشین انجام این کار دشوار خواهد بود همچنین اگر دوربین دارید حتما آن را با خود به سفر و طبیعت گردی ببرید. اگر سفر طولانی دارید، برخی از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را دانلود کنید تا در حین سفر بچه ها یا مسافران دیگر آن ها را تماشا کنند. برداشتن نقشه یا راهنمای سفر به شهری که از آن بازدید می‌کنید به شما کمک می‌کند راه خود را پیدا کنید و با مردم محلی آن منطقه آشنا شوید.

  • کفش مناسب طبیعت گردی

بسیاری افراد هنگام سفر از برداشتن کفش مناسب طبیعت گردی غافل می شوند. بهتر است کفش های مناسب سفر را به همراه داشته باشید تا راحتی را حین پیاده روی برای تان به ارمغان آورد. بنابراین همیشه افراد در مورد انتخاب کفش مناسب برای طبیعت گردی و یا سفرهای دیگر استرس دارند. خوب، ما این جا هستیم تا به شما بگوییم که راحتی مهم است. شما زیاد راه می روید و از جاهای مختلف عبور می کنید، بنابراین پاهای شما باید احساس خوبی حین حرکت داشته باشند.

وقتی پاهایتان درد می کند و تنها کاری که می خواهید انجام دهید استراحت و نشستن است که در این صورت از هیچ چیز لذت نخواهید برد. کفش ها نیز فضای زیادی در چمدان شما می گیرند، بنابراین توصیه می کنیم 2 جفت همراه داشته باشید. یک جفت باید راحت ترین کفش پیاده روی باشد که در طول روز می پوشید. بسته به آب و هوا، کفش های صندل یا اسپرت بردارید. یک جفت دیگر را می توان برای پوشیدن در طول سفر در ماشین یا هنگام بیرون رفتن انتخاب کنید.

  • دوربین

این احتمالاً یکی از مهم ترین قطعات الکترونیکی است که همراه خود می برید. اگر دوست ندارید با گوشی هوشمند خود عکس بگیرید، یک دوربین برای شما عالی خواهد بود. از مکان‌های شگفت‌انگیزی که دیدن می کنید عکاسی کنید خاطرات طبیعت گردی خودتان را به ثبت برسانید. همچنین، حتما یک جفت دمپایی ارزان قیمت به همراه داشته باشید. ممکن است چند ساعتی را در جایی اقامت داشته باشید، بنابراین هرگز نمی دانید کفش اسپرت به پا داشته باشید. باید یک جفت کفش راحتی را در چمدان خود داشته باشید.

  • لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

  • کیف مناسب طبیعت گردی

از آن جایی که شما بیشتر وقت خود را در خارج از منزل و انجام فعالیت های مختلف و طبیعت گردی می گذرانید. به چیزی برای نگهداری همه چیزهای ضروری نیاز خواهید داشت. ما یک کوله پشتی کوچک را توصیه می کنیم که بتوانید مایحتاج روزانه خود را در آن قرار دهید و حمل آن برای تان سخت نباشد. مواردی که باید داخل کیف خودتان قرار دهید شامل؛ پول، اسناد، لوازم بهداشتی، لوازم الکترونیکی و غیره می شوند. انتخاب های زیادی از نظر کوله پشتی ها وجود دارد، اما برای ایمن نگه داشتن وسایل شما، کوله پشتی های ضد سرقت را توصیه می کنیم. برای زمانی که شب بیرون و در طبیعت می مانید، می توانید یک کوله پشتی کوچک تهیه کنید تا حمل آن راحت باشد.

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ
لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ
  • نکات مربوط به لباس مسافرت به مناطق سرد سیر و زمستانی

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ ،روسری های ضخیم و کلاه زمستانی برای محافظت از سر و گوش های خود در برابر سرما الزامی است که در کنار آن می توانید دستکش هم بردارید. گزینه های غذا و نوشیدنی را که گرم هستند (مانند چای، قهوه، شکلات داغ، سوپ، بلغور جو دوسر و غیره)را همراه داشته باشید.

  • صندلی،میز و زیرانداز مسافرتی

در طی سفر اگر صندلی، میز و زیرانداز مسافرتی به همراه نداشتید، مجبور هستید. برای نشستن از چوب ها یا کنده‌ها به عنوان صندلی استفاده کنید و یا روی زمین بنشینید. علاوه بر این می توانند به عنوان سوختن در آتش نیز مورد استفاده قرار گیرند. پیشنهاد ما برای راحتی در سفر و نشستن کنار ساحل خرید میز و صندلی مسافرتی است چرا که از لوازم مورد نیاز طبیعت گردی به شمار می روند.

نحوه انتخاب بهترین مکان برای طبیعت گردی

بهترین مکان سفر جایی است که دور از باد، در زمینی هموار و مرتفع و دور از شیب هایی باشد که آب باران می تواند وارد چادر یا منطقه که شما هستید شود. فضای خالی در میان انبوهی از درختان یک گزینه عالی برای مکان نشستن را ایجاد می کند. همیشه روی زمین نرم و خشک، معمولاً چمن، خاک یا برگ چادر را برپا کنید. از منطقه های صخره ای خودداری کنید. همچنین به اندازه‌ای دور از دریاچه آب قرار بگیرید که هر گونه افزایش ناگهانی سطح آب، خطر سیل را همراه نداشته باشد. چرا که این گونه موارد لذت و خوش گذرانی شما را از بین می برد و بیشتر موجب نگرانی تان خواهد شد و خانواده در حین سفر با شما اذیت خواهند شد.

تجهیزات لازم برای یک سفر عالی

از سرپناه گرفته تا وسایل ضروری آشپزی، کیسه خواب و بالش و تشک مسافرتی و منابع روشنایی، لوازم بهداشتی و موارد دیگر، در این مقاله، مطمئن خواهید شد که دقیقاً می‌دانید. در اولین سفر خود چه کاری باید انجام دهید (و چه چیزی را نباید انجام دهید). بهترین راه برای آماده شدن هنگام سفر برای اولین بار، ایجاد یک چک لیست جامع است. چک لیست ایده آل اولین سفر باید به دسته های مختلفی تقسیم شود. بخش مهمی از چک لیست در فهرست شما فقط اطمینان از داشتن تجهیزات مناسب نیست.

لیست لوازم مورد نیاز طبیعت گردی و کمپینگ

بلکه باید مطمئن شوید وسایل و مواردی که برای سفر آماده کرده اید کارایی درستی دارند یا خیر. به عنوان مثال؛ چک کنید که آیا چراغ‌های جلو ماشین کار می‌کنند یا باتری ماشین ایرادی ندارد یا این که بررسی کنید. آیا اجاق گاز شما و دیگر وسایل تان درست کار می کند یا خیر. وسیله ای که ایراد دارد را بهتر است همراه خود نبرید یا قبل از سفر حتما آن را تعمیر کنید خواه لوازم ضروری ماشین باشد یا لوازم فردی. در این صورت شما مطمئن می شوید که لوازم مورد نیاز طبیعت گردی را که خرابی ندارند و سالم هستند را همراه خود می برید. قبل از سفر حتما مکانی که قصد رفتن به آن جا را دارید بررسی کنید. از نظر آب و هوا، زیبایی و مکان نشیمن جایی که می خواهید بروید باید عالی باشد.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به چالوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *