لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

از آن جایی که قشر وسیعی از جامعه ایران با اتوبوس سفر می کنند، می خواهیم در این قسمت به بیان لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس بپردازیم. هر چند سفر با اتوبوس محدودیت های خاص خود را دارد و مسافران باید تحت قوانین راننده سفر کنند. ولی با این وجود باید بتوانند در سفر راحت باشند و از جاذبه های توریستی و طبیعی مقصد لذت ببرند.

از جمله ابتدایی ترین وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس و یا هر وسیله نقلیه دیگری، زیر انداز مسافرتی است. زیرا شما برای نشستن و استراحت کردن در هر منطقه ای از شهر مقصد خود باید ابتدا یک زیر انداز بر روی زمین پهن کنید. تا بتوانید چند ساعتی را در آن منطقه بمانید و یا غذا بخورید تا بعد تصمیم بگیرید که شب را درکدام منطقه اتراق کنید تا ایمن تر باشید.

ظروف مخصوص غذا خوری مانند لیوان، قاشق و بشقاب به تعداد افراد خانواده از جمله دیگر وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس است. همراه داشتن ظروف مخصوص پخت و پز غذا به این بستگی دارد که شما تصمیم دارید در طول سفر، وعده های غذایی را از بیرون تهیه کنید و یا خودتان بپزید. در صورتی که خود قصد پخت و پز داشته باشید، وسایلی مانند پیک نیک و کبریت، فلاسک برای آبجوش و کلمن برای آب نگهداری خنک نیز به این وسایل اضافه می شود.

به همراه داشتن وسایل مخصوص خوابیدن در شب در طبیعت نیز از جمله وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس است. لوازمی مانند پتو، تشک مسافرتی و بالش که امکان خوابیدن شما را در فضای باز فراهم می کند. همچنین اگر در بین اعضای خانواده شما فردی وجود دارد که به هر علتی باید بر روی صندلی بنشیند. به همراه داشتن صندلی مسافرتی نیز الزامی می شود.

صندلی مسافرتی یکی از وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس، همان طور که می دانید نشستن بر روی زمین برای بسیاری از افراد مسن و میانسال که دچار پادرد و یا کمر درد هستند و یا افرادی که دارای اضافه وزن هستند . خانم های باردار، مشکل است و آن ها باید تحت هر شرایطی بر روی صندلی بنشینند. برای تامین آسایش و راحتی این دسته از افراد که در هر خانواده ای وجود دارند. به همراه داشتن یک صندلی مسافرتی ضروری و الزامی است. در غیر این صورت فرصت استراحت و تجدید قوا برای این عزیزان در طی سفر فراهم نمی شود و آن ها نمی توانند از مسافرت همراه شما لذت ببرند. بنابراین یکی دیگر از وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس صندلی مسافرتی به حساب می آید.

بیشتر بدانید

نکات ضروری قبل از آغاز سفر

تجهیزات لازم برای سفر با خودروی شخصی

نکات کاربردی در سفر

راه هایی برای داشتن یک سفر لذت بخش

انواع ست کامل روتختی

دیگر وسایل سفر

البته تمامی صندلی های مسافرتی به صورت تاشو و کاملاً جمع شو هستند و بسیار سبک و کم حجم می شوند. بنابراین جای زیادی را در بین وسایل سفر شما اشغال نمی کنند و از بابت حمل و نقل و جابجایی آن ها به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد. علاوه بر آن صندلی مسافرتی یک وسیله کاربردی در داخل منازل و در مواقع غیر از سفر است. به عنوان مثال برای نشستن در حیاط منزل خود و برای استفاده در تراس آپارتمان ها، صندلی های مسافرتی بهتر و مقاوم تر از هر نشیمنگاه دیگری هستند. همچنین به عنوان یک صندلی همراه و در دسترس می تواند برای افراد مسن کاربرد داشته باشد تا هر جا که نتوانستند راه بروند، فوراً بر روی آن بنشینند.

بیشتر بخوانید
خرید پارچه ملحفه

نکته دیگر در مورد صندلی مسافرتی مقاوم و بادوام بودن آن است که باعث می شود سالیان سال برای فرد کار کند. زیرا مقاومت این صندلی در برابر رطوبت و باران زیاد است و قابل شست و شو نیز می باشد. به همین دلیل نیز صندلی مسافرتی ارزش خرید بالایی دارد.

تشک مسافرتی یکی دیگر از وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

اگر در طی شب های مسافرت قصد خوابیدن در طبیعت و فضای باز را داشته باشید.تشک مسافرتی برای شما یکی دیگر از وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس محسوب می گردد. زیرا در طبیعت و بر روی زمین سنگ های ناهموار و تیزی و پستی و بلندی های آن به بدن انسان آسیب می رساند و مانع از خواب راحت و طولانی در طی شب می شود. بنابراین اگر به فکر یک خواب راحت و بدون زحمت و بی دردسر در طی شب های مسافرت خود هستید. باید به تعداد افراد خانواده تشک مسافرتی به همراه خود ببرید.

به ویژه اگر در خانواده خود کودک و یا نوزادی دارید، به علت آن که آن ها استخوان و بدن آسیب پذیرتری دارند و حتی در سطوح نرم زمین نیز ممکن است رطوبت و سرما یا گرمای زمین به آن ها آسیب برساند. پهن کردن تشک مسافرتی در زیر آن ها الزامی می شود.

علاوه بر آن خوابیدن بر روی زمین های سرد و مرطوب در فصل زمستان بدون تشک مسافرتی برای بزرگسالان نیز مشکلات استخوان درد و کوفتگی و گرفتگی عضلات و استخوان ها را به همراه دارد. بنابراین اگر می خواهید که در طی روزها و شب های مسافرت همیشه سالم و سرحال و شاداب بمانید. از پهن کردن تشک مسافرتی در زیر خود به هنگام استراحت دریغ نکنید. تشک های مسافرتی نیز بسیار سبک و کم حجم هستند و به هنگام تاشدن جای بسیار کمی را اشغال می کنند. در نتیجه برای حمل و نقل آن ها با اتوبوس و یا هر وسیله نقلیه دیگری دچار زحمت و دردسر نمی شوید.

بیشتر بخوانید
آموزش دوخت تشک مسافرتی نوزاد

ضمن آن که این تشک های مسافرتی بعد از سفر در داخل منزل نیز کاربرد دارند و می توانند به عنوان تشک مخصوص مهمان در کمد های دیواری شما به راحتی جای گذاری شوند.

سایر وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

از جمله دیگر وسایل مورد نیاز لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس می توان به پتو های مسافرتی اشاره کرد. این پتوها نیز که بسیار کم حجم و سبک و گرم هستند می توانند محافظ شما از سرمای شبانه طبیعت باشند. حتی در مواقعی که احتمالاً لباس گرم با خود کم آورده باشید، یا لباس های شما خیس شده باشند. شما را از سرما و سرماخوردگی نجات دهند.

کبریت یا فندک و سایر وسایل مخصوص درست کردن آتش نیز می توانند از جمله وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس باشند. چرا که آتش هم می تواند وسیله ای برای پخت و پز غذای خانواده شما باشد و هم می تواند در فصول پاییز و زمستان گرم کننده اعضای خانواده شما باشد. به ویژه که در برخی مناطق کویری و طبیعی آتش در طی شب شما را از حمله حیوانات وحشی در امان نگه می دارد. بنابراین همیشه در همه سفر های خود یک قوطی کبریت یا یک عدد فندک همراه خود داشته باشید.

چادرهای مسافرتی نیز برای سفرهای خانوادگی طبیعت گردی بسیار لازم و ضروری هستند. زیرا هم محافظت از باد و طوفان و باران و برف را بر عهده دارند و هم از سرما و گرمای هوا و آفتاب سوزان وسط روز شما را محافظت می کنند. همچنین یک حریم خصوصی برای خوابیدن شما به هنگام شب فراهم می آورند و اسباب و لوازم سفر شما را از دستبرد دزد ها محافظت می کنند.

خرید وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

برای خرید سریع تر و آسان تر وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس بهتر است به یکی از این فروشگاه های لوازم سفری مراجعه کنید. زیرا این فروشگاه ها که اغلب وابسته به یک تولیدی لوازم مسافرتی هستند. هم قیمت های بسیار پایین و به صرفه تری دارند و هم کالاهای با کیفیت تر و متنوع تری را عرضه می کنند.

بیشتر بخوانید
لوازم مورد نیاز برای سفر به کربلا

به علاوه خرید یکباره همه  وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس از فروشگاه های لوازم سفری، صرفه جویی در وقت و انرژی شما است. به جای این که چند روز وقت بگذارید و صندلی مسافرتی را از یک فروشگاه بخرید. تشک مسافرتی را از جایی دیگر و زیر انداز مسافرتی را از مغازه ای دیگر، ظرف یک ساعت و با یک بار مراجعه به این فروشگاه های لوازم سفری می توانید همه وسایل مورد نیاز خود را از یک جا خرید کنید. چه بسا با دیدن همه وسایل مورد نیاز مسافرت در آن فروشگاه مواردی را که خود از قلم انداخته اید به یاد بیاورید و آن ملزومات را نیز خریداری کنید.

همچنین فروشگاه های لوازم سفری بزرگ مجهز به سایت های اینترنتی و خرید های آنلاین نیز هستند و می توانید. برای صرفه جویی در وقت و انرژی خرید، سفارشات خود را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید . از طریق پست به راحتی درب منزل خود تحویل بگیرید.

جمع بندی در مورد وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

خلاصه آن که هنگام سفر با اتوبوس، وسایل مورد نیاز حتی المقدور باید از نوع تاشو و کم حجم و سبک انتخاب شوند. برای نشستن بر روی زمین نیاز به یک زیر انداز مسافرتی دارید. ولی برای آن دسته از افراد میانسال یا بیمارانی که دچار کمردرد و پادرد هستند، نشستن بر روی زمین دشوار و غیر ممکن است. برای راحتی این عزیزان باید صندلی مسافرتی به همراه داشته باشید.

همچنین برای مواقع خوابیدن در طبیعت و  بر روی زمین به خصوص در فصول سرد سال و در نواحی رطوبتی باید از یک تشک مسافرتی استفاده کنید. زیرا خوابیدن بر روی سطح ناهموار و سنگلاخی زمین در طبیعت شما را دچار کوفتگی و گرفتگی عضلات می کند.

مضاف بر آن که استخوان درد ناشی از قرار گرفتن بر روی تیزی سنگ های روی زمین، خواب راحت و طولانی شبانه را در طی سفر از شما خواهد گرفت. بنابراین استفاده از تشک مسافرتی در مواقع سفر و خواب یک الزام جهت حفظ سلامتی شما به حساب می آید. ضمن آن که تشک های مسافرتی در مواقع غیر سفر و در منازل نیز مانند یک تشک سبک و طبی و کم حجم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *