خرید عمده جاجیم

زیرانداز ضدآب جاجیم

خرید عمده جاجیم

مهم است بدانید که جاجیم با گلیم متفاوت است، جاجیم نوعی زیرانداز و پوششی است که از ابریشم، موی بز، پشم گوسفند یا سایر حیوانات اهلی بافته می شود، و شما می توانید به خرید عمده جاجیم بپردازید.

تفاوت گلیم و جاجیم

الیاف جاجیم بافی رنگین است و در نقش و نگار آن ها مؤثر است، همچنین تعداد چل جاجیم لطیف تر از گلیم است. الیاف چله در جاجیم به چشم می خورد و در زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد اما چله در گلیم دیده نمی شود، در جاجیم بافی چند تکه بلند مانند نوار بافته می شود و سپس به هم وصل می شود. اما در گلیم تمام ابعاد گلیم در یک جا بافته می شود، اشکال و نقوش جاجیم با تار و پود ایجاد می شود و معمولاً عمودی و افقی است اما در گلیم محدودیت های طراحی کاهش یافته است، گلیم معمولا ضخیم تر از جاجیم است.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

انواع جاجیم

جاجیم های ایرانی را می توان به سه دسته تقسیم کرد؛

1.جاجیم تخت

2.جاجیم سماق

3.جاجیم مخصوص یا جاجیم یک طرفه ولی غیر سماقی

4.جاجیم ساده یا دوتایی یا مسطح

در محصولات تخت ساده یا دو نفره برای بافت از روش پودگزاری استفاده می شود، ضخامت آن در مقایسه با سایر انواع جاجیم کمتر است، نقشه های دو طرف جاجیم یکسان است و در نهایت می توان از دو طرف آن (پشت و جلو) استفاده کرد. جاجیم قشقایی، جاجیم سنه و جاجیم ساده در اردبیل، سمنان، زنجان و… در این گروه قرار دارند، این نوع جاجیم فقط تار و پود دارد.

بیشتر بدانید

خريد زير انداز مسافرتی پارچه ای

خرید زیرانداز جاجیمی سه متری

انواع محصولات جاجیمی

قیمت کاور رختخواب جاجیمی

تولیدی جاجیم

مراحل جاجیم بافی

جاجیم ها مانند فرش پس از استقرار فرآورده های بافتی مراحل مختلفی را طی می کنند که در طی آن با مختصر زیر آشنا می شوند؛

بیشتر بخوانید
تولیدی جاجیم

تاب دادن؛ مرحله اول بافتن جاجیم است که در طی آن دو طناب به اندازه دلخواه به موازات زیرانداز بسته می شود که به آن نخ می گویند و ابتدای نخ پنبه ای را به آخرین قسمت چپ یا راست زیرانداز می بندند. درب چوب کوجی؛ چوبی است استوانه ای که معمولاً به قطر 4 سانتی متر و عرض دستگاه می باشد.

ترمیم پودها؛ چون در حین بافت برای افزایش تراکم و فشردگی پودها استفاده می شود، باید پودها را سفت کرد تا تکان نخورد و شکل جاجیم به هم نریزد برای این کار معمولاً کمی چسب روی آن می مالند.

زنجیر بافی؛ معمولاً قبل از بافت برای تسریع بافت انجام می شود.

دو روش برای بافت برای جاجیم

روش بافت؛ در این روش فقط از نخ پود و تار یا نخ پود برای بافت استفاده می شود، به این صورت که نخ های پود رنگی از زیر و روی نخ های تار عبور می کنند و با تغییر رنگ پودها، متفاوت می شود، نقش ها روی کار ظاهر می شوند و به این ترتیب زیر و روی آن صاف و یک رنگ می شود.

روش پیچ بافی؛ هنرمندان برای بافت جاجیم علاوه بر نخ های تار و پود از پود نازک دیگری استفاده می کنند به این صورت که پودها از وسط عبور کرده و سپس پود نازک از آن ها عبور می کند این روش که شبیه قالی بافی است به عنوان نقطه اتصال جاجیم بافی به پیدایش هنر قالی بافی شناخته می شود.

جاجیم بافی در مناطق مختلف ایران

بیشتر بخوانید
خرید زیرانداز جاجیمی سه متری

بلوچی

هرسین

قشقایی

سال

ترکمن

زرند

افشاری


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

قیمت جاجیم

قیمت در خرید عمده جاجیم در نقاط مختلف کشور متفاوت است زیرا در مناطق مختلف با روش ها و مواد اولیه متفاوت بافته می شود، اما به طور کلی عواملی باعث افزایش قیمت جاجیم می شود که برخی از آن ها عبارتند از؛

ظرافت

حکاکی

تنوع رنگ

قدمت یا تاریخ فرش

ابعاد جاجیم

در پایان می توان گفت که خرید عمده جاجیم انواع مختلفی دارد که می توانید نوع مورد علاقه خود را پیدا کنید، جاجیم را می توان در اقلام مختلفی مانند کیف، جا مدادی و … استفاده کرد اما بیشتر به عنوان فرش استفاده می شود، شما می توانید انواع جاجیم را در کشورهای مختلف پیدا کنید.

قبل از خرید عمده جاجیم نکاتی که باید در نظر بگیرید

قیمت گذاری در مورد ادراک بازار و اطمینان از مطابقت ارزش ارائه شده با قیمت درخواستی خرید عمده جاجیم است. تصمیمات قیمت گذاری شما باید همیشه ریشه در استراتژی داشته باشد، عواملی مانند تحقیقات بازار و موقعیت‌یابی محصول، تصمیمات شما را در مورد قیمت محصول (یعنی قیمت پایه) و مدل قیمت‌گذاری آن (یعنی هزینه‌های تکرارشونده یا اشتراک‌ها) تعیین می‌کند قبل از تعیین قیمت موارد زیر را در نظر بگیرید؛

نوع محصول

آنچه را که می فروشید مشخص کنید (مثلاً قالیچه های جاجیمی، کیف های جاجیمی و زیرانداز). آیا محصول یک راه حل جامع است یا یک پیشنهاد عمودی که یک عملکرد را انجام می دهد؟ ارزش محصول را بر اساس نوع آن و هزینه های مستقیم (هزینه، تجهیزات، نیروی کار و …) و هزینه های غیرمستقیم (هزینه های عملیاتی، نگهداری و …) مورد نیاز برای ساخت آن در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید
خرید اینترنتی کیف جاجیمی

چشم انداز بازار

عوامل بازار را که بر تقاضا و فرصت شما در خرید جاجیم در بازار تأثیر می گذارد، شناسایی کنید. به عنوان مثال؛ شما باید بدانید که مشتریان چقدر برای محصولات مشابه پول می پردازند و رقبای شما چه هزینه ای دریافت می کنند. شما همچنین باید سهم بازاری را که امیدوارید به دست آورید در نظر بگیرید، هم از نظر ارزش (درصد فروش بازار) و هم از نظر حجم (تعداد کل محصولات فروخته شده).

تثبیت موقعیت

موقعیت یابی محصول خود را مجدداً بررسی کنید اگر شما یک شرکت تولیدی با ارزش و جذاب برای عملی بودن هستید، قیمت پایین تر به احتمال زیاد مطلوب تر است، اگر به یک بازار لوکس متوسل می شوید، ممکن است قیمت شما بالاتر باشد.

تفکیک

مشخص کنید که چه چیزی شما را از سایر محصولات موجود متمایز می کند، عوامل متمایز کننده می تواند شامل همه چیزها باشد ویژگی های محصول، کیفیت، خدمات مشتری، یا داستان اصلی شرکت تولیدی. قیمت گذاری در خرید عمده جاجیم نیز می تواند نقطه تمایز باشد.

نتیجه

نیازهای سازمان خود را در تولیدات در نظر بگیرید، قیمتی که انتخاب می‌کنید بر سودآوری و پایداری بلندمدت تأثیر می‌گذارد قیمت شما همچنین نشان دهنده تلاش و هوش تیم محصول شما است، بهترین راه خرید عمده محصول از شرکت ویرا سفر است چرا که کیفیتی مطلوب را ارائه می دهد.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *