وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

برای یک سفر زیارتی باید، همه وسایل مورد نیاز سفر زیارتی را به همراه داشت. زیارت به عنوان یک عمل معنوی را می توان در سنت های مذهبی یافت و حتی یکی از پنج رکن اسلام و یکی از هفت عمل باستانی در مسیحیت به حساب می آید. به هر حال، شرکت‌ و تورهای زیادی وجود دارند، که می توانید برای سفر زیارت داخلی و خارجی، از طریق آن ها اقدام کنید. اما برای یک سفر زیارتی خوب بهتر است، لیستی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی داشته باشید، تا بتوانید همه وسایل ضروری در طول سفر را با خود به همراه داشته باشید.

لیستی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

صرف نظر از اینکه چه وسایلی را برای یک سفر زیارتی لازم دارید، بستن چمدان برای یک سفر 10 روزه به خصوص در یک کشور خارجی می تواند، دلهره آور باشد. بدون توجه به اینکه چه چیزی در کیف شما قرار می گیرد، مطمئناً هر سفر زیارتی بسیار هیجان انگیز است. با این حال، خوب است که تا آنجایی که می توانید، آماده باشید، تا تمام وسایل مورد نیاز سفر زیارتی را جمع آوری کنید. در اینجا ویرا سفر لیستی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی آورده است، که به سادگی شما را راهنمایی می کند، تا بدون نگرانی همه وسایل ضروری را جمع آوری کنید.

 1. اشیاء مقدس تسبیح، کارت دعا

بهتر است، هر فرد اشیایی مانند: تسبیح، کتاب دعا خود را به همراه داشته باشد. در طول سفر یا در مکان زیارتی خیلی وقت ها نمی توانید، کتاب دعا یا تسیبحی برای انجام فضیلت های زیارتی پیدا کنید. به همین دلیل همراه داشتن تسبیح، و کتاب دعا بسیار ضروری است.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز سفر به اربعین

وسایل مورد نیاز سفر به حج

وسایل مورد نیاز سفر به آنتالیا

وسایل مورد نیاز سفر با تور

وسایل مورد نیاز سفر خارجی

 1. مدارک لازم

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر زیارتی مدارک لازم است. با توجه به مکان مقدسی که می خواهید، بروید، باید مدارک مهم و لازم را به همراه خود داشته باشید. این مدارک اعم از بلیط هواپیما، بلیط هتل، کارت شناسایی، کپی کارت شناسایی و غیره است.

 1. کارت واکسن

یکی دیگر از وسایل ضروری برای سفر های زیارتی چه در داخل کشور و چه کشور های خارجی کارت واکسن است. این کارت نشان دهنده ایمنی بودن شما است. در صورت به همراه نداشتن کارت واکسن نمی توانید، در هتل ها اقامت داشته باشید، یا از کشور خارج شوید.

 1. دوشاخه آداپتور جهانی

شارژ نگه داشتن وسایل الکترونیکی شما برای ثبت لحظات خاص و همچنین ارتباط با عزیزانتان در خانه بسیار مهم است. پریزها و ولتاژهای برق در کشورهای خارجی همیشه با دستگاه های دیگر سازگار نیست. آداپتورهای جهانی و دوشاخه های تبدیل به صورت آنلاین و در بسیاری از خرده فروشان در دسترس هستند.

 1. کلاه لبه پهن و عینک

یک کلاه لبه پهن را در نظر بگیرید، که به راحتی در کیف روزانه خود نگهداری می شود. با وجود کلاه در روزهای گرم می توانید از سوختن صورتتان جلوگیری کنید. به همین ترتیب عینک آفتابی UV می تواند از چشمان شما در برابر تابش آفتاب جلوگیری کند. اینها همه راه‌های بسیار مهم و ساده برای محافظت از خود در برابر آفتاب شدید هستند.

 1. دوربین و کارت حافظه اضافی

شما نمی خواهید، یک لحظه از زیارت سرزمین مقدس خود را از دست بدهید. برای اطمینان از اینکه تمام آن خاطرات خاص با خیال راحت به خانه می رسند، یک کارت حافظه اضافی برای دوربین خود بیاورید. حتی اگر دوربین شما بخشی از دستگاه تلفن همراه باشد، یک کارت حافظه برای شما ضروری است.

 1. دستمال مرطوب

دستمال های مرطوب برای هر موقعیتی مناسب هستند. حمل و نقل آنها نسبت به محصولات بطری سبک تر است و معمولاً هیچ مشکلی برای امنیت فرودگاه ایجاد نمی کند.

 1. کفش های راحت با کف لاستیکی و جوراب های اضافی

سفرهای زیارتی شامل پیاده روی زیاد است، بنابراین یکی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی کفش است. اگر قصد خرید کفش‌های کتانی یا کفش جدیدی برای سفر دارید، حتماً قبل از سفر آن‌ها را بپوشید تا به آن‌ها عادت کنید. یکی دیگر از جنبه‌های مهم مراقبت از پا، خشک نگه داشتن پاهایتان است. یک راه آسان برای نگه داشتن پاها در حالت راه رفتن، همراه داشتن یک جفت جوراب اضافی است. یک یا دو جفت را در کیف روزانه خود ببندید.

 1. بطری آب

بطری های آب قابل استفاده مجدد در حال حاضر یکی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی است. با انتخاب یک قمقمه می توانید هم نوشیدنی ها مورد علاقه خود را به صورت گرم یا سرد به همراه داشته باشید. در سفر زیارتی ممکن است، در مکانی باشید، که امکان دسترسی و تهیه آب نداشته باشید. به همین دلیل ضروری است، که یک قمقمه پر از آب به همراه خود داشته باشید.

 • زیرانداز مسافرتی

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی زیرانداز مسافرتی است. زیراندازهای مسافرتی در اندازه ها و طرح ها متفاوتی وجود دارد. این زیراندازها وزن بسیار سبکی دارند، می توانید به راحتی در کنار دیگر وسایل خود در چمدان قرار دهید. و در مکان های مقدسی که می خواهید، واجبات زیارت را انجام دهید، می توانید به آسانی زیرانداز تمیزی را برای خود به همراه داشته باشید.

زیرانداز مسافرتی 12متری

 1. ضد آفتاب

متاسفانه پوست صورت در معرض تابش نور خورشید، بسیار آسیب پذیر است. فرقی نمی کند به چه مکان زیارتی می روید، حتماً باید از کرم ضد آفتاب با SPF 50 استفاده کنید. و هر چهار ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

 • تنقلات

نه اینکه در مکان های زیارتی نمی توانید، غذا و تنقلات تهیه کنید. بلکه بهتر است، در طی سفر برای خود غذا و میان وعده به همراه داشته باشید. وقتی صحبت از مکان های زیارتی به میان می آید، قطعاً رستوران ها و غذاخوری های مجللی در اطراف می توانید، پیدا کنید. اما بهتر است، برای احتیاط با خود غذاهای آماده یا میان وعده هایی مانند: میوه خشک و آجیل با خود به همراه داشته باشید.

 • کوله یا کیف دستی

هنگام بازدید از مکان های زیارتی، به خصوص زمانی که در یک تور زیارتی خواهید بود، از جایی به مکان دیگر سفر می کنید. در این هنگام نمی توانید، چمدان خود را به همراه داشته باشید. به همین دلیل یک کوله پشتی یا کیف دستی باید به همراه داشته باشید، تا برخی از وسایل را همیشه در دسترس داشته باشید. با در نظر گرفتن این موضوع، باید به خاطر داشته باشید، که بیشتر اوقات یک کیف را باید با خود حمل کنید. توصیه می کنیم، برای سفرهای روزانه خود یک کیف کمری و یک کوله پشتی به همراه داشته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید که هر روز چندین ساعت با کوله پشتی خود پیاده روی خواهید کرد. بنابراین فراموش نکنید، که تا حد امکان کوله پشتی خود را سبک انتخاب کنید.

 • لباس مناسب

یکی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی لباس های مناسب است. اماکن مقدس و اماکن مذهبی که قصد بازدید از آنها را دارید، با انواع خاصی از لباس ها به شما اجازه ورود نمی دهند. شما احتمالاً این را می دانید، اما باید توجه داشته باشید، که اگر به مکان های زیارتی خارج از کشور می روید، روی این موضوع سخت گیری بیشتری می کنند. هنگام بستن چمدان، از لباس های روشن و فانتزی خودداری کنید. به جای آن به سراغ لباس های معمولی و با رنگ خنثی بروید. برای احترام، همچنین باید از بسته‌بندی پارچه‌هایی که زانوها و شانه‌ها را نمایان می‌کند، مانند دامن‌های کوتاه، تی‌شرت‌های بدون آستین و شلوارک بالاتر از سطح زانو صرف نظر از جنسیت خودداری کنید.

 • پول نقد

یکی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی کارت اعتباری یا پول نقد است. اگر به مکان های زیارتی داخل کشور سفر می کنید، می توانید از انواع کارت اعتباری استفاده کنید. اما اگر به مکان های زیارتی خارج از کشور سفر می کنید، باید پول رایج آن کشور را به همراه داشته باشید. چیزی که قبل از سفر باید در نظر داشته باشید، این است که پول نقد خود را در کشورهای خارجی به تعداد 1 دلار تقسیم کنید. که هنگام خرید در بسیاری از بازارهای محلی موجود، و همچنین برای سوار شدن با تاکسی و موارد دیگر مفید خواهد بود. در صورت لزوم، نیز بسیاری از صرافی‌های موجود در سرتاسر کشور وجود دارد.

 • کفش مناسب

میانگین مسافتی که در یک تور زیارتی طی خواهید کرد، در انتخاب کفش بسیار مهم است. با توجه به این نکته لازم است، از آوردن کفش های شیک برای زیارت خودداری کنید. درعوض، کفش هایی به همراه داشته باشید، که در عین خنک و راحتی پاهای شما را پشتیبانی می کنند. کفش‌های تنیس، کفش‌های پیاده‌روی یا کفش‌های دویدن برای چنین سفرهای روزانه ایده‌آل هستند.

 • صندلی مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی صندلی مسافرتی است. این صندلی ها به صورت تاشو هستند، و وزن بسیار سبکی دارند. در نتیجه به آسانی می توانید آن ها را با خود حمل کنید. می توانید در مکان های مختلف که جای مناسبی برای نشستن وجود ندارد، از صندلی های مسافرتی استفاده کنید.

بهترین زمان برای رفتن به زیارت چه زمانی است؟

فصل زیارت معمولاً بین اسفند تا مهر است. شما می توانید، در این بازه زمانی با توجه به آب و هوا مناسب ترین تاریخ را انتخاب کنید. همچنین می توانید در این ماه ها به سفر زیارتی خارج کشور بروید.

وسایل مورد نیاز سفر زیارتی در یک نگاه

درست مانند هر سفر دیگری، وسایل مختلفی وجود دارد، که باید برای زیارت خود بسته بندی کنید. موارد زیر برخی از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی است، که به صورت مختصر برای شما آورده ایم.

کفش: با یک جفت کفش خوب و راحت بروید.

لباس: باید لباس هایی را انتخاب کنید، که به راحتی خشک شوند، تا برای خشک شدن آن ها مشکلی نداشته باشید. لباس شما باید شامل مواردی برای خوابیدن، ژاکت یا پیراهن کش ورزش و همچنین لباس گرمتر باشد.

جوراب: مهم است، که بیش از یک جفت جوراب همراه داشته باشید. در این مورد هم شما باید آنهایی را که سریع خشک می شوند، در نظر بگیرید.

 • لوازم بهداشتی: شامل حوله و صابون است.
 • کوله پشتی یا کیف ضد آب: برای حمل در حین راه رفتن.
 • صندلی مسافرتی: یک صندلی مسافرتی مهمترین وسیله ای است، که نیاز دارید به چمدان خود اضافی کنید.
 • زیرانداز مسافرتی: یک زیرانداز مسافرتی برای هر نوع سفری ضروری می باشد.
 • دارو
 • بطری آب
 • تنقلات
 • پول نقد یا کارت اعتباری

سخن پایانی

اگر قصد سفر به مکان های زیارتی دارید، با یک لیست از وسایل مورد نیاز سفر زیارتی می توانید، همه اقلام ضروری را برای سفر خود را تهیه کنید. لیست آورده شده در اینجا به همه وسایل ضروری برای سفرهای زیارتی داخلی و خارجی اشاره کرده است. البته بنابر ترجیحات شخصی و مکان زیارتی که قصد رفتن آن را دارید، می توانید برخی از اقلام را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید
سفر به روستای ماخونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *