لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

قبل از آماده شدن برای سفر یک روزه قبل از حرکت باید وضعیت آب و هوا را بررسی کنید. ببینید آب و هوا در روزی که قصد سفر و تفریح را دارید چگونه است. نکته مهم در سفر یک روزه این است که بتوانید چمدان سفرتان را به طور کامل ببندید تا هیچ یک از موارد ضروری سفر را فراموش نکنید و در طی سفر همه لوازم مورد نیاز سفر یک روزه را بسته بندی کنید.

سفرهای یک روزه راهی عالی برای کنجکاوی و جستجو در مقصد بدون تغییر مکان می باشد. در این سفر ها شما اگر قصد دارید با قطار یا اتومبیل سفر کنید. فقط کافی است سوار قطار بشوید یا به یک سفر یک روزه با راهنما بپیوندید و یا با ماشین شخصی بروید و از سفر خود لذت ببرید.

اما برای این که سفر لذت بخشی را تجربه کنید ابتدا باید چند کار را انجام دهید. ما توصیه می کنیم شما یک لیست بسته بندی سفر یک روزه را نوشته و طبق آن لیست لوازم مورد نیاز سفر یک روزه را جمع آوری کنید.

تا هنگام بسته بندی یک چمدان چیزی را از یاد نبرید. آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی تصمیم می‌ گیرید به سفر تک نفره بروید. با خود بیاندیشید چه وسایلی را برای یک سفر یک روزه ببندید، مقصد چقدر از محل اقامت تان دورتر است، تا ساعت چند یا تا چه زمانی آن جا می مانید؟ جایی که می روید آب و هوا چگونه است؟

لباس یکی دیگر از لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

چه لباس هایی مناسب این سفر یک روزه است؟ این موارد سوالات متداول هنگام سفرهای یک روزه می باشد. در این مقاله شما با انواع وسایل مسافرتی که  شامل؛ چمدان، لباس مسافرتی، صندلی مسافرتی، میز مسافرتی، زیرانداز و تشک مسافرتی، وسایل و تجهیزات عکاسی، ظروف و لوازم مورد نیاز سفر یک روزه می باشد. که به تضمین امنیت شخصی در هنگام دوری از خانه کمک می کند.

علاوه بر این، انواع وسایل الکترونیکی و وسایل مراقبت شخصی در سفر الزامی است. بعضی از افراد ممکن است، به انواع وسایل سفر یا فعالیت، مانند وسایل کامپیوتری، ورزش یا پیاده روی نیاز داشته باشند. نیاز به لوازم سفر به طول سفر و همچنین منطقه ای که مورد بازدید قرار می گیرد بستگی دارد.

چمدان

چمدانی را انتخاب کنید که جادار و بزرگ باشد و تمام وسایلی که برای سفر یک روزه خود نیاز دارید را در چمدان بتوانید جای دهید. این چمدان باید با مواد محکم، مقاوم در برابر لک و ضد آب نیز ساخته شده باشد، به این  ترتیب که اگر تمایل داشتید بیرون از خانه و در مناطق بارانی مانند شمال کشور که آب و هوای بارانی دارد نیز بمانید و از هوای منطقه لذت ببرید. چمدان خود را بتوانید همواره همراه خود داشته باشید.

بیشتر بدانید

لیست لوازم سفر با کودک

بوی بد بالش را چگونه از بین ببریم؟

لوازم سفر چند روزه

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

وسایل سفر و کوهنوردی

زیر انداز مسافرتی

هنگامی که شما برای سفر یک روزه آماده می شوید زیر انداز مسافرتی نیز یکی از لوازم مورد نیاز سفر یک روزه است. به ویژه زمانی که شما قصد سفر یک روزه برای تفریح به طبیعت را دارید، و می خواهید اندکی روی زمین بنشینید بودن زیرانداز برای شما الزامی است. می توانید از سایت ویرا سفر این محصول را خریداری کنید.

لوازم مورد نیاز سفر یک روزه
لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

صندلی مسافرتی

اگر نگران این هستید که اگر صندلی مسافرتی برای سفر یک روزه بردارید فضای کافی برای مابقی لوازم مورد نیاز سفر یک روزه ندارید کاملا در اشتباه هستید. صندلی های مسافرتی انواع مختلف دارند. این صندلی ها از کوچک گرفته تا بزرگ دارای ابعاد مختلفی می باشند،صندلی های مسافرتی پس از تاشدن فضای کمی را می گیرند.

این صندلی ها را شما می‌ توانید در سفر و حتی در مکان های دیگر مانند محل کار، تراس منزل تان، نیز استفاده کنید. صندلی مسافرتی را می ‌توانید در صندق عقب ماشین خود یا حتی در قسمتی دیگر قرار دهید و هر موقع که لازم بود از آن استفاده کنید. حمل صندلی های تاشو مسافرتی بسیار راحت است.

لوازم مورد نیاز سفر یک روزه
لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

میز مسافرتی

میز های مسافرتی مانند صندلی های مسافرتی انواع مختلفی دارند. این میزها قابل حمل و تاشو می باشند. میزهای مسافرتی در عین حال که استحکام دارند، قابلیت ارتجاعی نیز دارند و گذاشتند و چیدن وسایل روی این میزهای مسافرتی راحت است. این میز ها با قابلیت تاشو‌بودن و همچنین در اندازه و ایعاد مختلف در دسترس هستند. میزهای مسافرتی برای مسافرت یک روزه بسیار کاربردی می باشند، و یکی از لوازم مورد نیاز سفر یک روزه محسوب می شوند.

لوازم مورد نیاز سفر یک روزه
لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

پوشاک، کیف، کفش

هنگام سفر یکی از سوالات مهم که از خود خواهید پرسید این است که برای سفر یک روزه چه لباسی باید بپوشید، شما باید دو دست لباس بسته بندی کنید و با خود بردارید هنگامی که اتفاقی افتاد لباس شما کثیف شد بتوانید لباس خود را تعویض کنید.

ظروف مسافرتی

هنگامی که برای سفر یک روزه حاضر می شوید. باید برای خوراکی های سفر خود فکری کنید. شما می توانید از رستوران غذا بگیرید، یا اگر می خواهید غذا را خودتان آماده کنید. و «ظروف مسافرتی، سفره، ادویه ها در صورت نیاز نان، سیخ جوجه، نوشیدنی ها، سینی، لیوان، و غیره ..» را بردارید و در مکانی که می خواهید برای سفر مستقر شوید غذا خود را آماده کرده و میل کنید.

تشک مسافرتی

تشک مسافرتی برای هنگامی که می خواهید استراحت کنید و خوابی راحت داشته باشید. همچنین هنگام سفر یک روزه مفید خواهد بود سعی کنید از تشک های مسافرتی تاشو استفاده کنید، تا هم حمل نقل آن برای شما راحت باشد و هم از مزایای این تشک مسافرتی ها استفاده کنید.

می توانید محصولاتی مثل: زیرانداز، میز و صندلی مسافرتی و… را از سایت شرکت ویرا سفر خریداری کنید چرا که محصول باکیفیت و مقاوم در راستای کار این شرکت قرار دارد. در نتیجه رضایت مشتریان امر بسیار مهمی می باشد.

وسایل الکترونیکی

اگر می خواهید سرگرم باشید و کودکان خود را حین حرکت در اتومبیل سرگرم کنید باید وسایل الکترونیکی «تبلت، تلفن همراه، لبتاپ،» را شارژ کنید تا بتوانید فیلم ها و بازی ها را تماشا کنید. تلفن همراه به غیر از سرگرمی قابلیت های دیگر مانند پیدا کردن نقشه راه، دوربین و فیلمبرداری و غیره را نیز دارند که می توانید استفاده کنید.

شارژر و کابل قابل حمل 

هنگام کاوش و جستجو در مقصد سفر یک روزه خود، مطمئن شوید که شارژ گوشی شما از بین نمی‌رود. قبل از حرکت برای سفر یک روزه یک شارژر قابل حمل بردارید که کوچک و سبک بوده و گزینه ایده آلی برای قرار دادن در کیف روزانه شما می باشد‌.

بطری آب 

اگر به مناطقی سفر می کنید که آب در دسترس شما نیست بهتر است مقداری آب با خود بردارید. آب یکی از مهم ترین لوازم سفر یک روزه برای شماست. شما اگر بخواهید چای بنوشید حتما به آب نیاز خواهید داشت. بهتر است نوشیدنی مورد علاقه تان را از خانه به همراه خود ببرید و در طول سفر پول اضافی برای خرید نوشیدنی نپردازید. معمولا سفرهای یک روزه پر از ورزش  و فعالیت است و شما نیز زود احساس خستگی خواهید کرد.

عینک آفتابی

عینک های آفتابی انتخاب خوبی برای سفرهای یک روزه در فضای باز هستند. شما در فضای باز و در مقابل خورشید باید از عینک آفتابی استفاده کنید. شاید برای شما سوال باشد که چرا ما باید از عینک آفتابی استفاده کنیم؟ به دلیل قرار گرفتن چشم به مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید ما باید از عینک آفتابی استفاده کنیم. البته توجه داشته باشید که از عینک های استاندارد استفاده کنید به دلیل این که درصد قابل توجهی از عینک آفتابی ها که عرضه می شوند غیر استاندارد هستند.

این عینک ها نه تنها مفید نیستند بلکه بهتر است استفاده نکنید! چرا که می تواند موجب آسیب بیشتر به چشم های شما شود. چون نمی‌تواند از ورود پرتو های مضر نور خورشید جلوگیری کند، و تیره بودن شیشه های عینک آفتابی منجر می شود که مردمک چشم ما برای این که دقت زیادی در بینایی داشته باشیم بیشتر باز شود و چشم ما آسیب ببیند.

تنقلات، خوراکی

برای سفر یک روزه حتما تنقلات و خوراکی را همراه خود داشته باشید. تا همیشه با میان وعده های سالم سفر کنید و در صورت لزوم به وعده غذایی در دسترس داشته باشید به ویژه هنگامی که با کودکان به سفر یک روزه می روید. تجربه بد در سفر این است که در طول سفر گرسنه شوید و خوراکی همراه خود نداشته باشید که بخورید. در واقع تفریح کردن بدون انرژی اصلا خوشایند نیست و کسی که قصد تفریح و خوش گذرانی را دارد ابتدا باید خودش را تقویت کند و انرژی داشته باشد.

مدارک شناسایی

این مدارک را در تمام سفرها همراه خود داشته باشید. حتی برای سفر یک روزه ممکن است به مدارک نیاز پیدا کنید. این مدارک عبارت اند از؛ بلیط، پاسبورت، کارت ملی، کارت اتومبیل، کارت بیمه اتومبیل و غیره.

وسایل بازی

وسایل بازی برای سرگرم شدن کودکان و بزرگسالان مفید است سعی کنید اگر با کودکان به سفر یک روزه می روید دوچرخه، اسباب بازی، بیل چه، یا عروسک محبوب کودک را همراه داشته باشید، تا به کودکان نیز خوش بگذرد. برای بزرگسالان نیز توپ والیبال یا فوتبال مناسب است. این وسایل باعث می شوند سفری لذت بخش داشته باشید.

جمع بندی

سفر یک روزه بسیار لذت بخش می باشد چرا که شما برای یک روز به فضای باز یا روستا یا یک شهر دیگر سفر می کنید. این سفر طولانی و خسته کننده  نیست. پس بهتر است شما با دقت وسایل را بررسی کنید و بردارید قبل از سفر حتما آب و هوا را چک کنید. سپس مقداری پول نقد و مدارک خودتان را بردارید و در جمع کردن مابقی وسایل دقت کنید.

اگر با قطار، هواپیما یا اتوبوس می خواهید سفر کنید بلیط را همراه خود بردارید تا از سفر خود جا نمانید. ما تمام لوازم مورد نیاز سفر یک روزه را لیست کرده ایم امید است برای سفر یک روزه شما بسیار مفید باشد، سفر خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به کردستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *