نکات انتخاب بالش

خريد عمده بالش پر

 نکات انتخاب بالش

نکات انتخاب بالش، یکی از لازمه های تجربه خوابی راحت و بی دغدغه انتخاب بالشی مناسب و مطلوب است. امروز در مجموعه ویرا سفر نکات انتخاب بالش مناسب را با شما دوستان در میان می گذاریم. لطفاً با ما همراه باشید.

بالش همانند یک تشک نقش بسیار پررنگی برروی کیفیت خواب دارد. چنانچه که شب ها برروی بالش نامناسب سر خود را جای دهید، به دور از عقل نیست که پس از مدّت زمانی، احساس درد در ناحیه ی گردن به سراغ شما بیاید. دردی همیشگی که می تواند رویای داشتن یک خوابی شیرین و دل انگیز را به واهی ببرد. امّا در این میانه ها انتخاب بالش مناسب هم چندان آسان نیست.‌ شما ملزم می باشید، جهت خرید بالش مناسب به برخی از نکات در این راستا توجه نمایید. پس بهتر است ما این نکات را با شما دوستان عزیز در میان بگذاریم.

نکات انتخاب بالش

 کدام جنس از بالش های موجود در بازار را انتخاب کنیم!

یکی از نکات انتخاب بالش باز می گردد به جنس بالش. لازم است در انتخاب جنس بالش به این نکته توجه نمایید که؛ با چقدر نرمی یا سفتی بالش احساس راحتی خواهید داشت!

·     چنانچه که شما بالشی می خواهید که حسابی نرم و لطیف باشد، از بالش های تهیه و پُر شده از الیاف طبیعی بخرید. بالش های تهیه شده از کرک یا کرک و پَر حسابی نرم و لطیف هستند. امّا در صورتی که قیمت برای شما مهم است. بالش های پلی استر هم تقریباً همان میزان نرمی را دارد.

·     اگر شما مایل هستید، بالشی انتخاب کنید که در عین نرمی مقداری هم سفت باشد، پس به احتمال بسیار گزینه پلی استر می تواند برای شما مناسب باشد. چرا که بالش های پلی استر در عین حال که نرم هستند، مقداری از بالش های پُر شده از کرک سفت تر می باشند.

بیشتر بخوانید
خرید بالش متناسب با حالت خواب

·     در صورتی که شما بالشی می خواهید، فشرده و متراکم باشد، توصیه می کنیم انواع بالش تهیه شده از مموری فوم را امتحان کنید. البته این نوع از بالش ها هم در اثر استفاده طولانی مدّت و با گذر زمان مقداری نرم می شوند. امّا در کل دارای ویژگی محافظت کنندگی می باشند‌.

از جنس بالش که عبور کنیم، از جمله دیگر نکات انتخاب بالش، سایز و ضخامت آن می باشد.

بیشتر بدانید

۱۵ مدل بالش جدید

بررسی بهترین مدل بالش

خريد آنلاين بالش

فروش آنلاین بالش

فروش بالش عمده

سایز و ضخامت بالش انتخابی

اتخاذ سایز و میزان ضخامت بالش به ترجیحات شخصی و البته طرز انتخاب خواب آنها بستگی خواهد داشت. بالش هایی که دارای ابعاد بزرگتر هستند، فضای بیشتری برای هر دو سمت سر فراهم می سازند. این نوع از بالش ها، برای افرادی که در طول شبانه غلت زده و طرز قرار گرفتن خود برروی تخت را تغییر می دهند. بسیار مناسب است. حال ما در بازارهای اینترنتی با ابعاد و اشکال های متنوع نیز روبه‌رو می شویم. برای نمونه؛ اگر که شما شب ها بالش خود را بغل نموده و خوابیدن به پهلو را انتخاب می کنید، بالش های مخصوص درازی وجود دارد که شما می توانید از آن علاوه بر بغل نمودن، به عنوان بالش اصلی زیر سر خود استفاده نمایید.

مازاد بر طول و عرض بالش، ضخامت و در واقع ارتفاع آن هم در راحتی نقش بسیار پررنگی را ایفاء می کند. جهت انتخاب بالش با ارتفاع استاندارد به موارد بیان شده در قسمت ذیل توجه نمایید؛

✓ طرز خوابیدن خود

·         خوابیدن به پهلو

زمانی که به پهلو خود میخوابید، ارتفاع شانه شما نمی گذارد که سر هم تراز با ستون فقرات واقع شود. بنابراین شما به بالش کلفت تر یا به عبارتی بلند تر نیاز خواهید داشت. به اینصورت سر شما هم راستای گردن بالا خواهد آمد.

·         برروی شکم

در صورتی که شما عادت دارید برروی شکم خود بخوابید، بهتر است بالش نازک و کم ارتفاع را انتخاب کنید.

·         خوابیدن به پشت

خوابیدن به پشت خود، به خوبی به حفظ راستای طبیعی سر، گردن و ستون فقرات کمک می نماید. از این جهت چنانچه که اغلب به پشت خود می خوابید، انتخاب بالش های کم ارتفاع می تواند برای شما بهترین و مناسب ترین باشد.

 شیوه قرار گرفتن بالش در زیر سر

دیگر نکات مهم بالش نحوه قرار گرفتن ان در زیر سرمی باشد .در یک تعریفی کلّی اگر شما از آن دست افرادی هستید که بالش را کاملاً در زیر سر خود جای می دهید، به احتمال زیاد برروی بالش های دارای ارتفاع کم و متوسط احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. ولو چنانچه که مایل هستید، بالش کاملاً زیر سر شما قرار نگیرد، چون در این حالت تمامی سر به واسطه بالش محافظت نمی شود، پس احتمالاً انتخاب بالش هایی با ارتفاع بلندتر برای شما مناسب خواهد بود. 

برای انتخاب ارتفاع بالش به نکات زیر توجه کنید:

 وزن بدن و انتخاب بالش

افرادی که سنگین وزن هستند، برای مثال؛ افرادی که بیش از صد کیلو وزن دارند، بدنشان به میزان بیشتری در تشک فرو خواهد رفت. به ویژه زمانی که جنس تشک آنها از لاتکس و یا فوم است. پس سر آنها بالاتر قرار خواهد گرفت. بنابراین ما برای این قبیل از افراد خرید بالش هایی با ارتفاع کم را توصیه می کنیم. حال برای سبک وزن ها، برای مثال؛ کمتر از شصت کیلو، خرید بالش هایی بلندتر را پیشنهاد می نماییم. افرادی هم که وزن آنها میان سبک وزن ها و سنگین وزن ها قرار می‌ گیرد، غالباً برروی بالش هایی با ارتفاع متوسط احساس راحتی بیشتری می کنند.

 و نهایتاً سفتی بالش

سفتی بالش یکی دیگر از نکات انتخاب بالش است که امکان دارد برای شما هم جای سؤال داشته باشد. اگر راست ماجرا را بخواهید، میزان سفتی بالش به سلیقه شما بستگی دارد. امّا در کل می توانیم این گونه بگوییم، بالش های نرم تر برای افرادی که به شکم خود میخوابند مناسب تر خواهد بود و بالش های سفت تر برای افرادی که رو به پهلو خود میخوابند. اگر شما نیز از گردن درد رنج می برید، ما خرید بالش های سفت را به شما توصیه می کنیم.

در پایان

نکات انتخاب بالش،شاید که فکر هم نمی کردید، انتخاب بالش مناسب این همه نکات را به خود اختصاص دهد. حال ما در مجموعه ویرا سفر سعی نمودیم شما را به خوبی با این نکات آشنا نموده و خاطر نشان شویم که تقریباً یک سوّم عمر شما در خواب سپری می‌ شود. پس چرا به تعویض بالش خود همین حالا و در همین لحظه اقدام نمی کنید! کارشناسان ما همیشه و در همه شرایط در کنار شما هستند تا بهترین ها را در اختیارتان قرار دهند. تنها کافی است به ما اعتماد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *