نکات کاربردی در سفرخانوادگی

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

سفر های خانوادگی از جمله سفرهای بسیار لذت بخش هستند. هر سفری که شما در آن به ماجراجویی و کسب اطلاعات بپردازید لذت بخش می باشد. نکات کاربردی در سفرخانوادگی وجود دارد که ما به چند مورد آن در این مقاله اشاره خواهیم کرد؛ امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

در برنامه سفرخود همراه کودکان سرعت سفر خود را باید تنظیم کنید. در بیشتر موارد سرعت سفر باید به اندازه مناسبی تنظیم شود تا کوچکترین فرزند شما بتواند تحمل کند. پس قبل شروع حرکت باید برنامه توقف در طول مسیر برای استراحت،و برای میان وعده را در نظر بگیرید و در دستورکارخود قرار بدهید. در نتیجه تجربه سفرهای خانوادگی بسیار دلپذیر است.

 

نکات کاربردی سفر خانوادگی

  • اطلاع از آب و هوا

نکات کاربردی در سفرخانوادگی این است که قبل از حرکت و آغاز سفر شما باید وضعیت آب و هوا را در طول یک هفته بررسی کنید، که چگونه است و سپس با تعیین یک تاریخ سفر خود را آغاز کنید.

  • کیف مدارک موردنیاز سفر

مدارک سفر برای تمام اعضای خانواده یکی از مهمترین نکات کاربردی در سفرخانوادگی است، هنگام سفر شما باید برای تمام اعضای خانواده اگر می خواهید به سفر های بین الملی بروید گذرنامه تهیه کنید. حتی کوچکترین کودکان هم به گذرنامه نیاز دارند‌. سپس همه چیز را چک‌ کنید، تا مشکلی پیش رو نباشد. در سفرهای داخلی کارت های شناسایی، مانند؛ کارت ملی،شناسنامه، کارت بیمه اتومبیل ،کارت ماشین و تمام مدارک خانواده را بررسی کرده و بردارید که در سفر به آن ها نیاز دارید‌. همچنین از برداشتن پول نقد یا کارت عابر بانک خود غافل نشوید.

بیشتر بدانید

وسایل سفر و کوهنوردی

لوازم آشپزی برای سفر جاده ای

لیست لوازم سفر که برای هر فرد ضروری است

لوازم و تجهیزات ضروری سفر آفرود

وسایل ضروری برای سفر دخترانه

  • توجه به سن کودک

قبل از شروع سفر و مهم ترین نکات کاربردی در سفرخانوادگی این است که باید سن کودکتان را در نظر بگیرید. سن کودک نکته بسیار حائز اهمیتی است، سفر با کودکان نوپا سخت ترین نوع سفر به شمار می رود. سفرهای خانوادگی تمام وقت، سفرهای جاده ای با اتومبیل،برای سنین پایین مناسب می باشد، چرا که شما با اتومبیل خود به سفر می روید و هر موقع احساس کردید کودک خسته شده می توانید توقف کنید.

البته قبل از سفر شما باید برنامه سفر خود را متناسب با سن کودک خود تنظیم کنید. هنگام سفر با کودکان سعی کنید حداقل چند تا از اسباب بازی های محبوب کودک را همراه خود داشته باشید، هر یک از اسباب بازی ها را مدتی در اختیار کودک بگذارید، زمانی که جذابیتی برای کودک نداشت اسباب بازی بعدی را به کودک بدهید تا سرگرم باشد و در سفرخسته نشود.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر شمال

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

نکته سفر با نوجوانان

یکی از نکات کاربردی در سفرخانوادگی توجه سفر کردن با نوجوانان است. این سفر نیز سخت ترین نوع سفر محسوب می شود، چرا که نوجوانان مستقل هستند، و می خواهند تجربه بیشتری از سفر کسب کنند.هیچ چیز مانند سفر با خانواده و فرزندان باعث انعطاف پذیری شما نمی شود.

اگر می خواهید برای سفر هزینه کنید و خوش بگذرانید بهتر است حساب شده این کار را انجام دهید. این که شما به بازدید از  موزه ها بروید، یا باغ وحش، آکواریوم های عمومی، این موارد در همه جا به طور یکسان است پس سعی کنید از این مکان ها بازدید نکنید. چون برای بچه ها جذابیتی ندارد. از مکان های گردشگری جدید بازدید کنید تا تجربه کسب کرده و کودکان نیز لذت ببرند.

نکات مهم درباره والدین

نکات کاربردی در سفرخانوادگی، والدینی که بچه‌های کوچک‌تری دارند، ممکن است نیاز باشد هر از چند گاهی با بچه‌ها به  زمین بازی بروند. معمولاً بچه ها زمین بازی را دوست دارند چرا که در برنامه سفر بسیار سرگرم کننده است. سفر خود را برنامه ریزی کنید زیرا؛ سفر با خانواده نباید زیاد گران باشد. در مورد بودجه سفر راحت تصمیم بگیرید که برای خانواده شما مناسب باشد و شامل مواردی مانند سوغاتی، سرگرمی و چند فعالیت غیر منتظره باشد اما نه مسافرتی گران و پرهزینه.

وسایل کودک

نکات کاربردی در سفرخانوادگی، کریر کودک یا وسایل سفر کودکاتان را در سفر همراه خود بردارید. کالسکه نیز می تواند خیلی کمک کننده باشد، حتی اگر کودک شما بتواند راه برود. این می تواند به عنوان مکانی برای استراحت آن ها در سفرهای که پیاده رویی دارید مفید باشد. همچنین می توان مثل یک تخت موقت در هنگام بیرون رفتن برای کودک باشد، می توانید از آن برای حمل کیف و وسایل دیگر نیز استفاده کنید. در این حالت کودک خسته نمی شود و می تواند بدون اذیت کردن والدین به سفر خود ادامه دهد و هر زمان خسته شد درون آن بخوابد.

چمدان مسافرتی

چمدان برای هر نفر بهترین گزینه است، چرا که هر نفر وسایل خود را جداگانه بسته بندی می کند و هنگام برداشتن از چمدان، چمدان بهم ریخته نمی شود. البته چمدان های بزرگ گزینه بسیار مناسبی هستند. شما فقط سعی کنید چمدان بزرگ بردارید تا تمام وسایل تان جای گذاری شوند.

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

لباس و پوشاک

لباس ها و پوشاک یکی از  نکات کاربردی در سفرخانوادگی است که باید رعایت شود. چرا که همه خانواده باید چند دست لباس متناسب برای مکانی که سفر می کنید را داشته باشند. همچنین لباس هایی بردارند که اگر هوا سرد یا گرم شد بتوانند تعویض کنند و لباس ها به تنهایی به چند چمدان نیاز دارد، تا اعضای خانواده همگی پوشاک خود را بردارند. برای بسته بندی لباس های اعضای خانواده بهتر است از معکب های بسته بندی استفاده کنید تا لباس های هرفرد به طورجداگانه در قسمتی قرار گیرد و هر فرد به قسمت لباس های خود دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به دزفول

تشک مسافرتی

تشک مسافرتی به یک لایه نرم از جنس پشم یا پنبه گفته می شود، که روی زمین یا روی تخت برای راحتی خواب هر فرد قرار داده می شود. داخل تشک ممکن است از موادی مانند؛ پارچه‌های سنگین، مو، پنبه، فوم، اسفنج و غیره تشکیل شده باشد. این تشک ها قابل حمل بود و برای خواب راحت مناسب می باشند.

صندلی مسافرتی

صندلی های مسافرتی قابل حمل و نقل بوده و در عین استحکام و محکم بودن قابلیت تاشو دارند و جمع می شوند شما می توانید در سفرهای خانوادگی آن ها را همراه خود ببرید.

میز مسافرتی

میزهای مسافرتی از سایز کوچک تا بزرگ وجود دارند، از جنس آلومینیوم بوده و ضد رنگ  می باشند برخی از آن ها از فایبر گلاس درست شده اند و قابلیت حمل نقل دارند. میز مسافرتی برای راحتی خانواده می تواند یکی وسایل مهم سفرهای خانوادگی باشد.

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

پتو و بالش مسافرتی

پتو و بالش های مسافرتی نرم و سبک در بسته بندی قرار گرفته و فوق العاده نرم می باشند، در مواقع سفر قابل حمل نقل است. هنگامی که شما برای مسافرت های طولانی آماده می شوید که شب را باید بیرون بگذرانید پتو و بالش مسافرتی بسیار کاربردی هستند. به ویژه زمانی که شما با خانواده سفر می کنید و کودکان همراه تان هستند. بالش مسافرتی خود را همراه داشته باشید تا به راحتی بتوانید استراحت کنید و سپس با انرژی بیشتری به سفر خود ادامه دهید. همچنین پتو مسافرتی جز نکات کاربردی در سفرخانوادگی است که در چادر یا در فضای باز شب اقامت دارید مناسب است و می توانید از آن بهرمند شوید.

کیف لوازم آرایشی و بهداشتی

اکثر خانم ها می خواهند هنگام سفر وسایل آرایشی بهداشتی خود را همراه داشته باشند، تا در حین سفر از آن بهرمند گردند. بهتر است قبل از سفر شما هم کیف لوازم آرایشی بهداشتی مسافرتی خود را همراه داشته باشید، چند مورد از لوازم آرایشی بهداشتی را در داخل این کیف قرار دهید تا هنگام سفر فقط همین کیف را بردارید و در سفر از آن استفاده کنید.

وسایل بهداشتی و شخصی

وسایل بهداشتی و شخصی هر فرد ویژه همان شخص می باشد. یکی از نکات کاربردی سفرهای خانوادگی این است که قبل از سفر هر فرد وسایل شخصی خود را بردارد تا هنگام سفر اگر به آن ها نیاز پیدا کرد از آن ها بتواند استفاده کند و بابت وسایل شخصی هزینه را پرداخت نکند. این وسایل عبارت اند از ؛«مسواک ،خمیردندان ،حوله ،شانه .نخ دندان ،کش مو ،وغیره.»

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

تلفن همراه

نکات کاربردی در سفرخانوادگی، تلفن همراه، لپ تاب خود را قبل از سفر حتما شارژر کنید که در حین سفر استفاده کنید، تلفن های همراه برای تماس ضروری و امدادی، عکس برداری، گوش دادن به موسیقی و جی پی اس مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام سفر با خانواده و فرزندان شما می توانید فیلم مورد علاقه کودکان را در تلفن همراه یا لپ تاپ ها بریزید تا فرزندتان سرگرم باشند و والدین را حین سفر اذیت نکنند.

کابل ها و شارژر ها

برای همه سفر ها شارژر و کابل لازم است، این موارد را همراه خود داشته باشید تا در صورتی که تلفن همراه شما شارژ نداشت بتوانید تلفن همراه خود را شارژ کنید.

آب و خوراکی

نکات کاربردی در سفرخانوادگی، هنگامی که با وسایل نقلیه هستید خوراکی های خوشمزه را حتما با خود بردارید. این خوراکی ها می تواند شما یا فرزندان تان را سرگرم کند، شاید در طول سفر فروشگاهی در دسترس شما نبود تا خرید کنید. بهتر است خوراکی های مفید را بسته بندی کرده و همراه خود با بطری آب بردارید تا در صورت نیاز و گرسنگی میل کنید.

جمع بندی

سفرهای خانوادگی همیشه لذت بخش بوده و هستند. شما باید نکات کاربردی در سفرخانوادگی را رعایت کنید؛ حتما آب و هواب را بررسی کنید، سفرهای خانوادگی در آب هوای بهاری اردیبهشت، و آب و هوای تابستانی شهریور لذت بخش است این فصول بهترین زمان سفرهای خانوادگی هستند. تاریخ و روز سفر را تعیین کنید؛

قبل از سفر وسایل سفر را طبق لیست نوشته شده بررسی کنید. فلاکس چای بردارید که حاوی آب جوش باشد این فلاکس بهتر است همراه با چند لیوان و قند و یک بسته چای کیسه ای باشد تا هنگام خستگی در حین سفر چای بنوشید. زمان رانندگی اگر خواب آلود هستید رانندگی نکنید، ابتدا کمی استراحت کنید سپس به راه خود ادامه دهید.

زمان سفرهای خانوادگی با اتومبیل شخصی خود حتما قبل از سفر اتومبیل خود را بررسی کنید، اگر مشکلی داشت به تعمیرگاه رفته مشکل را حل کنید این بهتر از آن است که در شهر غریب به دنبال تعمیرگاه باشید. جک، آچار های اتومبیل، و لاستیک زاپاس را همراه خود داشته باشید، و از سالم بودن زاپاس اطمینان حاصل کنید سپس با خیالی آسوده سفر خود را آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *