تولیدی جاجیم در اصفهان

تولیدی کیف جاجیمی

تولیدی جاجیم در اصفهان

یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین صنایع دستی مورد استفاده در منازل، گلیم جاجیم و انواع آن است. جاجیم سطحی صاف و بدون پرز دارد و برای مرغوبیت آن باید گفت که هر چه نخ نازک تر و لطیف تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است، در تولیدی جاجیم در اصفهان طرح های جاجیمی با پیچاندن رنگ های مختلف بافت ها و تارها ایجاد می شود و در نتیجه بافتی به اصطلاح صاف ایجاد می شود.

شما می توانید جهت خرید از تولیدی جاجیم در اصفهان به کارشناسان تولیدی ویرا سفر تماس بگیرید. ویرا سفر معتبرترین تولیدی جاجیم در کشور است. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت کافی که با کارشناسان ما تماس بگیرید.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

تاریخچه و پیشینه جاجیم و جاجیم بافی

تاریخچه جاجیم به دوران باستان باز می گردد، تقریباً می توان گفت جاجیم بافی یکی از اولین هنرها و صنایع دستی بشر است، باید فهمید که اولین بار مشخص نیست از کجا و توسط چه قومی بافته شده است، اما در این میان اسناد جمع آوری شده توسط باستان شناسان نشان می دهد که اثرات پرورش بز و گوسفند و نخ ریسی پشم و موی آن ها در فلات ایران و مکان هایی مانند غارهای جنوب شرقی مازندران (نزدیک شهر امروزی) در هشت هزار سال پیش رایج بوده است، یک تکه پارچه 8000 ساله بافته شده از موی بز نیز در این منطقه کشف شده است.

بیشتر بدانید

تفاوت بالش الیاف با بالش پنبه ای

مهم ترین مزایا استفاده از بالش

مرکز فروش جاجیم

حراج بالش در تهران

خريد عمده بالش پر

پیشینه جاجیم

اما با تمام اسناد و مدارک نمی توان تاریخ دقیقی برای بافت اولین قالی جاجیمی پیدا کرد، اما با وجود قدیمی ترین فرش کشف شده در جهان، مربوط به سال های 350 تا 500 هجری قمری است، کارشناسان و نتیجه گیری هایی که آن ها انجام داده اند، نشان می دهد که قبل از بافت قالی، بافت جاجیم بوده است، اما تاریخ احتمالی آغاز بافت جاجیم به سال 1380 برمی گردد.

بیشتر بخوانید
انواع کیف جاجیمی

نحوه بافت جاجیم در تولیدی اصفهان

در فرایند تولیدی جاجیم در اصفهان معمولاً با تکنیک چاک‌بافی بافته می‌شود، شکاف به فضای بین دو بلوک رنگی اشاره دارد این امر با برگرداندن بافت اطراف آخرین تار در ناحیه رنگ ایجاد می شود و بافت رنگ مجاور بعداً به اطراف تار مجاور برمی گردد، بافندگان پارچه را محکم می‌پیچند تا تار را کاملاً بپوشاند و اغلب الگوهای مورب را ترجیح می‌دهند تا از تضعیف ساختار جاجیم با شکاف‌های عمودی جلوگیری کنند. این روش الگوهای برجسته و تیز ایجاد می کند که بافندگان دوست دارند با آزادی بیشتری نسبت به بافت ساده بسازند، همچنین به همین دلیل است که جاجیم ها با نگاره‌های هندسی ارتباط نزدیکی دارد.

ابزار مورد نیاز برای بافت جاجیم

ماشین بافندگی، شانه، شاتل (اختیاری) و چاقو یا قیچی فقط ابزار مورد نیاز شما برای بافت جاجیم هستند و پشم ماده اصلی است. از پرهای پنبه، ابریشم و حیوانات (بز، شتر یا اسب) نیز گاهی عمدتاً همراه با پشم استفاده می شود، همچنین گاهی اوقات نخ های طلایی یا نقره ای، مهره ها و سایر ریزه کاری های تزئینی در طرح گنجانده می شود که بافت را زیباتر می کند.

مواد اصلی بافت جاجیم در تولیدی اصفهان

پشم اصلی ترین و اغلب تنها ماده ای است که در تولیدی جاجیم در اصفهان استفاده می شود، بسیاری از قالی‌های جاجیمی به طور کامل از پشم ساخته می‌شوند، محبوبیت جاجیم پشمی به دلیل خواص ذاتی آن است. منعطف، بادوام، آسان برای جابجایی، پیچ خوردگی یا بافته شدن، جذب سریع رنگ و مهمتر از همه، عرضه غنی در مناطق تولید جاجیم است.

بیشتر بخوانید
انواع محصولات جاجیمی

علاوه بر این، به دلیل این که شکل خود را در استفاده به خوبی حفظ می کند، سفیدی طبیعی خود را با افزایش سن دارد، و از آن جا که می توان آن را به رشته های ظریف و نازک پیچاند، معمولاً در مکان هایی بافته می شود تا جنبه های خاصی از طرح کلی را برجسته کند.

برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

 

نکات خرید جاجیم از تولیدی

هنگام خرید جاجیم از شرکت تولیدی ویرا سفر به پشت آن نگاه کنید، گره ها باید از نظر اندازه و تراکم تقریباً یکسان باشند، مخصوصاً هنگام خرید قالیچه جاجیمی سایز بزرگ، آن را در دو جهت از وسط تا کنید تا مطمئن شوید که ابعاد آن دقیق است و مثلاً یک سر آن پهن تر از سر دیگر نباشد. این اتفاق در برخی از جاجیم های دست‌بافت می‌افتد، زمانی که گره‌ها در طول فرآیند بافت متفاوت هستند. نکات زیادی در خرید جاجیم دستباف وجود دارد که فقط کارشناسان آن را می دانند و اگر قصد دارید پول زیادی روی قالی جاجیمی سرمایه گذاری کنید، بهتر است به طور کامل درباره آن مطالعه کنید.

مزایای خرید جاجیم از تولیدکننده

خرید محصولات در مقادیر کم

اکثر تولیدی جاجیم در اصفهان محصولات خود را در دسته های بزرگ به تامین کنندگان می فروشند و اگر قصد خرید جاجیم را دارید، خرید از تولید کنندگان کار درستی نیست، در چنین مواردی، خرید محصولات از بهترین توزیع کنندگان یا تامین کنندگان در بازار یک مزیت آشکار است.

کاهش هزینه ها در برخی شرایط

برای هر شرکت تولیدی جاجیم در اصفهان که محصولات را مستقیماً به کاربران نهایی می‌فروشد، آموزش و حفظ نیروی فروش بسیار دشوارتر و گران‌تر است. تولیدکنندگانی که عموماً با حاشیه سود ناچیز سر و کار دارند، می‌توانند با توزیع‌کنندگانی تجارت کنند که به آن ها کمک می‌کند تا از برخی هزینه‌ها اجتناب کنند. بنابراین، در برخی موارد، خرید محصولات از توزیع‌کنندگان می‌تواند به شما کمک کند تا آن ها را با قیمت‌های پایین‌تر تهیه کنید.

بیشتر بخوانید
تولیدی کیف جاجیمی

مخاطب گسترده و مقیاس پذیری آسان تر

هنگامی که شرکت فروش مبتنی بر توزیع را انتخاب می کند و با چندین توزیع کننده شریک می شود، آنگاه می توانید به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید یک شریک تجاری را انتخاب کنید که مخاطبان زیادی دارد، یعنی حضور آنلاین خوب. تولید کننده می تواند محصولات خود را از دو طریق وارد بازار کند؛ فروش مستقیم و کانال های توزیع.علاوه بر این، فروش مستقیم محصولات به مشتریان، چالش‌های زیادی را برای تولیدکنندگان به همراه دارد و آن ها باید سریع باشند

نتیجه

با این حال، رابطه تولیدکننده و توزیع کننده از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است، در حالی که برخی استراتژیک و برخی تاکتیکی هستند. در یک رابطه استراتژیک، تولید کننده و توزیع کننده برای بازاریابی، برندسازی و توسعه محصول با یکدیگر همکاری می کنند. همچنین در این نوع روابط، اهداف بلندمدت در حال برآورده شدن هستند. اگر رابطه بین تولید کننده و توزیع کننده مانند یک فروشنده و خریدار یا یک کارفرما و کارمند باشد، آنگاه ممکن است جواب ندهد. در عوض، هر رابطه تولیدکننده و توزیع کننده باید مانند یک مشارکت باشد.

برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *