بهترین مارک زیرانداز جاجیمی

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی

به طور کلی افرادی که به سفر علاقه زیادی دارند یکی از ملزومات مهم که هنگام سفر باید آن را به همراه خود داشته باشند زیرانداز می باشد، بین دونوع زیرانداز موجود در بازار افراد می توانند بهترین مارک زیرانداز جاجیمی را انتخاب و در نهایت خریداری کنند، چرا که همواره انواع مدل ها و مارک های مختلف زیرانداز جاجیمی تولید شده توسط شرکت های مختلف وجود دارد، در واقع یک زیرانداز باکیفیت و خوب می تواند هنگام استراحت، خواب و غذاخوردن به افراد کمک کند و سفری بسیار عالی و به یادماندنی را برای هر فرد به وجود آورد. در حال حاضر کشورمان ایران در صنعت جاجیم بافی و هنرهای دستی محصولات باکیفیتی را در شهرهای اصفهان و یزد تولید می کند و روانه بازار می کند، به دلیل مواد اولیه بسیار مرغوبی که در ساخت بهترین مارک زیرانداز جاجیمی استفاده می شود.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

 چه تفاوتی بین انواع زیراندازها وجود دارد؟

وجه تمایز اولیه بین بهترین مارک زیرانداز جاجیمی این است که سبک قابل توجه در زیرانداز از رشته های مختصری با رنگ های مختلف تشکیل شده است که روی تارها بسته شده و با فشار دادن محکم پارچه ها، جاجیم، به یکدیگر متصل می شوند، طرح‌بندی‌ها با تغییر رنگ‌های مختلف سلول‌ها و همچنین تارها ساخته می‌شوند و از این رو بافت سطحی فرضی تولید می‌شود، بافندگان پارچه را محکم می‌پوشانند تا کاملاً تار را بپوشانند و همچنین معمولاً از الگوهای زاویه‌دار استفاده می‌کنند تا از آسیب‌دیدگی چارچوب زیرانداز با شکاف‌های عمودی جلوگیری کنند، این الگوهای پر جنب و جوش و تیز تولید می کند که بافندگان دوست دارند حتی با انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بافت ساده تولید کنند، به همین دلیل است که زیرانداز جاجیمی بسیار دقیق به تصاویر هندسی مربوط می شود، اگرچه زیرانداز با تصاویر گل نیز به همین ترتیب است.

بیشتر بدانید

زیرانداز 6 نفری جاجیم

فروش عمده زیرانداز طرح جاجیم

زیرانداز ضدآب جاجیم

خرید عمده زیرانداز مسافرتی جاجیم

لیست قیمت انواع حصیر

 

معنای نقوش به کار رفته در جاجیم

نقوش جاجیم اشاره ای مفید به خاستگاه انواع جاجیم می باشد. نقوش از منابع متعددی از جمله مذهبی، فرهنگی و محیطی استخراج شده است، بسیاری از معانی آن ها در غبار زمان گم شده است، در حالی که برخی دیگر اخیراً معرفی شده اند، چندین موضوع و نقوش مشترک در قالی‌هایی دیده می‌شود که در مکان‌هایی از بالکان و ایران تا افغانستان، چین و شمال آفریقا تولید می‌شوند.

سبک استفاده از نقوش در زیرانداز جاجیمی

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی دو سبک اصلی متمایز بافته می شوند؛ هندسی و گلدار. در حالی که در زیراندازهای گلدار از نقوش منحنی استفاده می شود. سبک هندسی در درجه اول سبک بافت عشایری و روستایی است. طرح ها از نسلی به نسل دیگر با مثال و دهان به دهان منتقل می شوند. طرح های منحنی احتمالاً در اواخر قرن پانزدهم معرفی شدند و سپس در طول قرن شانزدهم در ایران توسعه یافتند. آن ها از نمای ایرانی باغ بهشت ​​سرچشمه می گیرند. که یکی از ریشه دارترین تصاویر در فرهنگ سرزمین گرم و خشک آن هاست.فرش‌های آن‌ها اغلب آینه‌ای است، جاجیم های طرح منحنی توسط یک طراح چیره دست ایجاد می شود  بافندگان و تولیدکنندگان از الگو پیروی می کنند.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

 فرهنگ و هویت جاجیم ایرانی

وقتی صحبت از فرهنگ و هویت ایرانی می شود. بی شک جاجیم ایرانی یکی از نمادهای برجسته ای است که این فرهنگ و هویت را نشان می دهد. این هنر ایرانی کارکرد فرهنگی نیز به خود گرفته است؛ به طوری که نقوش هر یک نه تنها نشان دهنده یک دوره تاریخی خاص است، بلکه نمادهایی از فرهنگ بافندگان آن را که از مناطق خاصی از ایران هستند، نمایان می کند، به نوعی فرش ایرانی که بافت آن بدون پر است را جاجیم می گویند، این محصول معمولاً از پشم طبیعی تهیه می شود و گاهی از مخلوط پشم و موی بز در هم می آمیزد جاجیم بافی یک هنر زنانه است و بیشتر در مناطق روستایی و عشایری ایران دیده می شود.

 جاجیم ایرانی

نقوشی که در جاجیم های ایرانی به کار می رود عموماً نقوش هندسی است که اشکال مختلفی مانند مثلث، لوزی، شش ضلعی و مستطیل دارد. البته نقوش اصیل و سنتی بسیاری چهره جاجیم ایرانی را می آراید که گاه به شکل حیوانات و طبیعت و گاه ترمه و گل و گیاه به خود می گیرد، طرح های مختلف مورد استفاده در این هنرها به نوع و ناحیه ای که در آن بافته می شود بستگی دارد.

نحوه تولید زیرانداز جاجیم

زیراندازجاجیمی با نخ‌های رنگارنگ و ظریف پشم یا مخلوط ابریشم و پشم بافته می‌شود، جاجیم بافی یکی از صنایع دستی کشور به شمار می رود که از قدیم در ایران بافته می شده است، جاجیم به عنوان روتختی انواع کیف و زیرانداز  استفاده می شد، جاجیم بر روی دار افقی بافته می شود، جاجیم بافی یکی از هنرهای سنتی عشایر و خانواده های عشایری در استان های مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه، کردستان، همدان، زنجان، لرستان و فارس است، جاجیم یکی از شاخص ترین صنایع دستی استان می باشد. توسط افراد کوچ نشین بافته می شود، فیگورهای زن اغلب به عنوان نمادهای مادری و باروری ظاهر می شوند و به صورت مجسمه های چوبی با بازوها و دامن نشان داده می شوند.

نتیجه

بهترین مارک زیرانداز جاجیمی، از جمله منسوجات متنوع و زیبایی است که برای هر خانه‌ای جذاب هستند. مردم از آن ها به عنوان زیرانداز، انواع کیف یا روکش مبلمان استفاده می کنند. زیرپایی های عثمانی، که منشأ آن نیز در امپراتوری عثمانی یافت می شود. نمونه های خوبی از محصولات جاجیم در گذشته است. ما در شرکت تولیدی ویرا سفر طیف گسترده ای از جاجیم ها را در انبار خود ذخیره می کنیم. از جمله بسیاری از محصولات جاجیمی. توصیه می کنیم چند مورد از بهترین مارک زیرانداز جاجیمی را در نظر بگیرید و بعد بهترین آن را خریداری کنید.


برای خرید عمده تماس بگیرید 03136939999

بیشتر بخوانید
انواع محصولات جاجیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *