وسایل مورد نیاز سفر در کرونا

وسایل مورد نیاز سفر در کرونا

وسایل مورد نیاز سفر در کرونا

دانستن وسایل مورد نیاز سفر در کرونا موجب سفری بی خطر و لذت بخش می شود. امروزه با وجود کرونا سفر کردن بسیار سخت شده است، بسیاری از افراد از خانه ماندن خسته شده اند، و قصد سفر کرده اند. اما از طرفی شرایط تغییر کرده و باید بسیار مراقب و محتاط عمل کنید تا گرفتار این ویروس نشوید. در اینجا ویرا سفر برای کسانی که قصد مسافرت در روزهای کرونایی را دارند، لیستی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا را آورده است. این وسایل را به طور کلی می توان به دو دسته وسایل ضروری و و سایل عام تقسیم بندی کرد. برای آشنایی با این وسایل تا انتهای با ما همراه باشید.

وسایل ضروری مورد نیاز سفر در کرونا

برای سفر با وجود ویروس کرونا دیگر نمی توان مثل قبل بی احتیاط و ساده عمل کرد. این ویروس بسیار خطرناک بوده، و برای مبتلا نشدن به کرونا باید برای حتماً لیستی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا تهیه کنید. این موارد برای همه مسافران ضروری می باشد. تا سفری بی خطر و خاطر انگیز را تجربه کنید. ویرا سفر برای راهنمایی شما در اینجا این لیست را برای شما آورده است.

 1. ضدعفونی کننده دست

یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا که بسیار ضروری است، ضدعفونی کننده های دست است. ضدعفونی‌کننده‌های دست با اتانول بیش از 60 درصد یا ایزوپروپانول 70 درصد برای از بین بردن ویروس کرونا توصیه می شود. موقعیت‌های مختلف در سفر خود چند بطری با اندازه‌های مختلف به همراه داشته باشید. بهتر است، همیشه یک بطری اسپری از ضد عفونی کننده ها در کیف دستی خود داشته باشید، تا در صورت به آسانی از آن استفاده کنید. اما شاید بطری بزرگ‌تری برای ماشین، اتاق هتل نیاز داشته باشید.

بیشتر بدانید

وسایل مورد نیاز سفر به ترکیه

وسایل مورد نیاز سفر به دریا

وسایل مورد نیازسفر ساحلی

بدون بالش خوابیدن

پارچه مناسب روبالشتی

 1. الکل یا دستمال مرطوب ضد عفونی کننده

همه ما کمتر نگران سطوح در انتقال کووید-19 هستیم، اما این ویروس به آسانی از سطوح مشترک منتقل می شود. برای ضدعفونی سریع و آسان سطوحی مانند میزهای سینی هواپیمای از دستمال‌های ضدعفونی‌کننده استفاده کنید. خوشبختانه، این دستمال‌ها دیگر به ندرت کمبود پیدا می‌کنند، و بسته بندی هایی در اندازه های متفاوتی برای سفر در دسترس هستند.

 1. ماسک

یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا که حتماً باید همه جا به همراه داشته باشید، ماسک است. دو سال است، که ماسک بخشی از زندگی روزمره ما شده است. اما بسیاری از افراد در برخی از مکان ها ماسک زدن را رعایت نمی کنند. اما بسیار مهم است، که در مکان های شلوغ همیشه از ماسک استفاده کنید.

اگر در مکان‌های مانند فرودگاه‌ها و هواپیماها هستید، که ممکن است در نزدیکی فرد بیمار قرار بگیرید، استفاده از ماسک‌هایی باکیفیت مانند 95KN یا KF94 بسیار ضروری‌تر هستند. صرف نظر از نوع ماسک هایی که به همراه دارید، ممکن است، ببینید که نوع دیگری از ماسک ها، در دماهای مختلف بهتر عمل می کند. اگر ماسک های پارچه ای دارید، شستن استفاده مجدد آن ها نیاز به ماشین لباسشویی یا شستن با آب و مایع شوینده دارد. از این رو ممکن است، دسترسی به آن ها نداشته باشید. در نتیجه از ماسک های یکبار مصرف استفاده کنید.

 1. آزمایش آنتی ژن سریع

اگر توانسته‌اید قبل از سفر حتماً چند تست کووید-19 را انجام دهید. کیت های تست سریع کرونا امروزه در بیشتر داروخانه ها قرار دارد. این تست‌ها در هر سفری در سال 1401 ضروری هستند.

 1. داروهای اولیه

امیدواریم هیچ کس در خانواده شما در سفرها بیمار نشود، اما اگر کسی مریض شد، بهتر است، که داروهای لازم را همراه خود داشته باشید. بهتر است، در لیست وسایل مورد نیاز سفر در کرونا داروهای کاهنده تب بدون نسخه مانند: تایلنول، استامینوفن قرار دهید. اگر بچه‌های کوچک‌تری دارید، حتماً نسخه‌های کاهنده تب برای نوزاد، نوپا یا کودکان را نیز به همراه داشته باشید. همچنین برای درمان سرفه و سرماخوردگی نیز می توانید، از قرص های سرماخوردگی و شربت نیز استفاده کنید.

 1. دماسنج

شاید به نظر آید که به همراه داشتن دماسنج زیاد ضروری نمی باشد، اما ممکن است در صورتی که فردی ناگهان بیمار شود مفید باشد، تا بتوانید به طور مناسب دمای بدن بیمار را بسنجید. همچنین قبل از ورود به بسیاری از مکان ها یا سوار شدن به هواپیما، هنوز بررسی های دما انجام می شود. بنابراین ممکن است، بخواهید قبل از رسیدن به مکان های عمومی یکی از آن ها را به همراه خود داشته باشید، تا دمای خود را بررسی کنید.

 1. کارت واکسن و اثبات منفی بودن آزمایش کووید-19

داشتن مدارک بهداشتی تان در حال حاضر مهم تر از همیشه است. اطمینان حاصل کنید، که کارت خود را در کیف پول خود داشته باشید و در نظر بگیرید که از کارت عکس بگیرید تا به عنوان پشتیبان در تلفن خود نگه دارید. مسافران قبل از حرکت باید ثابت کنند، که یا به طور کامل واکسینه شده اند، یا آزمایش COVID-19 منفی دارند. چه در حال سفرهای داخلی یا کشورهای خارجی باشید، این کارت از الزامات هر سفر است. همچنین ممکن است، برای گردش در شهر یا کشور مقصدتان به سوابق واکسیناسیون نیاز داشته باشید.

رستوران ها و کافه ها در بسیاری از شهرهای بزرگتر برای صرف غذا در فضای داخلی به مدرک واکسیناسیون نیاز دارند. تعدادی از مکان های بزرگتر مانند: موزه‌ها، پارک‌های موضوعی در برخی مقاصد نیز به این مدارک نیاز دارند. اگر نگران گم شدن یا آسیب رساندن کارت واکسن اصلی خود در سفر هستید، می توانید، از آن نسخه ای کپی تهیه کنید، همچنین می توانید با گوشی خود از مدارک عکس تهیه کنید، که همیشه به همراه داشته باشید.

 1. بطری های آب شخصی

در دوره کرونا در بسیاری از مکان ها آبسرد کن ها و شبکه آب های عمومی به دلایل ایمنی خاموش شدند. بهترین کار این است، هر شخص بطری های آب خود را به همراه داشته باشد.

 1. کیسه های زیپلاک

یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا که بسیار کاربردی است، کیسه زیپلاک یا زیپدار است. کیسه‌های زیپلاک برای هدف های مختلفی در سفرها استفاده می شوند. می توانید از آن ها برای جداسازی ماسک‌های تمیز از کثیف استفاده کنید. همچنین این کیسه ها برای مواقعی که مجبورید، ماسک خود را در مکان عمومی بردارید، مانند زمانی که در حال خوردن و نوشیدن هستید، گزینه ای عالی است. بسیار سبک وزن و در عین حال بادوام، ضد گرد و غبار و رطوبت است، تا در صورت عدم استفاده از ماسک محافظت شود. بسیاری از افراد حتی از آن برای ذخیره ماسک های اضافی در کیف خود استفاده می کنند، بنابراین بهتر است، همیشه چند کیسه زیپدار با خود به همراه داشته باشید.

 1. کارت های اعتباری یا روش های پرداخت بدون لمس

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا کارت های اعتباری است. پول نقد ممکن است، دیگر در بسیاری از مکان ها مورد استفاده نباشد، تعدادی از مقاصد و جاذبه‌ها در طول همه‌گیری کرونا به کارت‌های اعتباری یا روش‌های پرداخت بدون لمس مانند Apple یا Google Pay یا سفارش اینترنتی روی آورده‌اند، و هرگز پول نقد را قبول نمی کنند. مطمئن شوید که کارت اعتباری خود را به همراه دارید.

وسایل عمومی مورد نیاز سفر در کرونا

لیست بالا لیستی از ضروریترین وسایل مورد نیاز سفر در کرونا است، که باید همیشه به همراه داشته باشید. با این حال، وسایل و موارد دیگری هم وجود دارد که بهتر است، در سفر به همراه داشته باشید، تا در طول سفر به چیزی نیاز پیدا نکنید.

 1. صندلی مسافرتی

صندلی مسافرتی نیز یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا است. این نوع صندلی های تاشو را می توانید، جمع کنید و با خود به هر مکانی که قصد سفر دارید، ببرید. با وجود این نوع صندلی ها می توانید، در هر مکانی مانند: پارک، فضای باز، جنگل، کویر صندلی را باز کنید و روی آن بنشینید. صندلی های مسافرتی در مدل های مختلف بسیار وجود دارند، و بسیار محکم هستند. همچنین وزن سبکی دارند، به همین دلیل قابل حمل هستند.

صندلی مبله ساحلی

 1. صابون

اگر در سفر به هتلی می روید، حتما صابون تهیه می شود. اما اگر خانه ای اجاره می کنید، یا کمپینگ می کنید، داشتن یک صابون معمولی یا صابون مایع ضروری است.

 1. پاک کننده چند منظوره

پاک کننده های چند منظوره یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا هستند. بسیاری از پاک کننده های همه منظوره برای تمیز کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است، همیشه یک اسپری پاک کننده چند منظوره برای تمیز کردن سطوح مختلف به  همراه داشته باشید. زیرا این پاک کننده ها ماده چربی رابه آسانی تمیز می کنند.

 1. دستمال کاغذی

با همه این موارد برای اسپری کردن و پاک کردن و تمیز کردن، به دستمال کاغذی نیاز خواهید داشت. دستمال کاغذی هنوز در بسیاری از مکان‌ها کمبود دارد، بنابراین این یک کالای مهم زمانی است، که می خواهید از خانه بیرون بمانید.

 1. تشک مسافرتی

یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا تشک مسافرتی است. در زمان کرونا اگر برای اقامت خانه ای اجاره می کنید، یا به هتل یا کمپینگ می روید، بهتر است، که تشک مسافرتی به همراه ببرید. تشک های مسافرتی انواع بسیار مختلفی دارند، می توانید آن ها به آسانی جمع کنید. وزن بسیار سبکی دارند، که قابلیت حمل آن ها را آسان می کند.

 1. دستکش

بیشتر پزشکان مدتی پیش در مورد استفاده از دستکش برای جلوگیری از کوید 19 توافق کردند. اما اگر عادت به استفاده از دستکش ندارید، یا کارکردن با دستکش برایتان سخت است، بهتر است، مداوم دست هایتان را ضد عفونی کنید.

 1. مواد شوینده

اگر از ماسک های پارچه ای استفاده می کنید، به چیزی برای تمیز کردن آنها نیاز دارید. اگر به مقصدی می روید که به ماشین لباسشویی دسترسی دارید، مواد شوینده معمولی را بسته بندی کنید. اگر قصد دارید ماسک ها را با دست بشویی حتماً مایع شوینده داشته باشید.

 1. تنقلات و غذا

با آوردن تنقلات خود از خانه، از فروشگاه های رفاهی کنار جاده یا توقفگاه های فست فود خودداری کنید. اگر به سفر طولانی مدت می روید، ممکن است بخواهید مواد غذایی کافی برای کل سفر نیز بسته بندی کنید. مسئله غذای بهداشتی همچنان یک نگرانی اصلی است، و بسیاری از مقاصد ممکن است غذاهای بهداشتی را با رعایت نکات بهداشتی نداشته باشند، که امروزه بسیار خطرناک است.

 1. پوشش های محافظ صندلی

این روکش صندلی های یکبار مصرف به طور ویژه برای پوشش صندلی در انواع وسایل حمل و نقل عمومی از جمله هواپیما، اتوبوس، قطار و غیره طراحی شده است. آنها از مواد درجه پزشکی ساخته شده اند، و دارای یک پشتی الاستیک هستند، که به آنها کمک می کند تا صندلی هایی با اندازه های مختلف را در خود جای دهند. به صورت تکی و در بسته های چهار یا هشت تایی فروخته می شود. این نوع روکش ها در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند. در نتیجه می تواند یکی از وسایل مورد نیاز سفر در کرونا باشد، که احساس راحتی و تمیزی را به فرد می‌دهد.

بیشتر بخوانید
سفر به شهر اردکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *