راهنمای سفر به آبشار سنگان

راهنمای سفر به آبشار سنگان

آیا می دانید قبل از سفر به آبشار سنگان بایستی در رابطه با نکات مهم سفر اطلاعاتی به دست بیاورید؟ آیا می دانید در راهنمای سفر به چه نکاتی اشاره می شود؟ در رابطه با مهمترین جاذبه های طبیعی منطقه سنگان چه اطلاعاتی دارید؟ می دانید لوازم ضروری سفر برای اتراق در این منطقه شامل چیست؟ بسیاری از افراد دوست دارند برای دیدن آبشار سنگان به دل طبیعت سفر کنند. اما بد نیست قبل از سفر ابتدا در رابطه با این منطقه اطلاعات زیادی به دست آورید. ویرا سفر در ادامه توضیحاتی کامل برای شما عزیزان ارائه می دهد.

سفر به آبشار سنگان

اگر اهل گردش و طبیعت گردی هستید حتما به دنبال جاذبه های طبیعی بسیار زیبا می گردید. بیشتر ساکنین شهر تهران دوست دارند تعطیلات خود را به دور از شلوغی و آلودگی هوا باشند. این افراد می توانند سفر به آبشار سنگان را برای تعطیلات آخر هفته خود انتخاب کنند. آبشار سنگان در روستای سنگان از توابع سولقان تهران می باشد. در واقع سنگان قدمت بسیار زیادی دارد و از قدیمی ترین روستاهای این منطقه به شمار می رود.

این منطقه در ۲۰ کیلومتری تهران میباشد و زمزمه زیبایی آبشار سنگار بین مردم تهران بسیار است. قطعا که با شلوغی های زیاد و سرسام آور و همچنین آلودگی هوای تهران گذراندن تعطیلات خود در یک منطقه خوش آب و هوای بکر بسیار جلب توجه می کند. این آبشار که در روستای سنگان است در جاده امامزاده داوود می باشد. زیبایی این روستا زبانزد بوده و یکی از منطقه های خوش آب و هوا و زیبای اطراف تهران است.

برای سفر به این منطقه از کوچه باغ های زیبای آن دیدن کرده و نهایت لذت را می برید. گلهای رنگارنگ زیبا، درختان سرسبز و آب جاری این آبشار زیبایی این منطقه کوهستانی را بیشتر و بهتر می کند. آبشار سنگان به عنوان زیباترین آبشارهای هزار ساله این منطقه شناخته می شود. این آبشار باعث شده تا روستای سنگان شهرت بسیار زیادی پیدا کند. ارتفاع بسیار بلند آبشار سنگان بر زیبایی آن می افزاید. بسیاری از افراد معتقدند قدمت این روستا بیش از ۲ هزار سال است و امامزاده سنگال گواه این قدمت زیاد می باشد. اما در فصل زمستان زمانی که در اوج یخبندان آبشار یخ میزند می توان شاهد زیبایی این عروس سفید پوش کوهستانی این منطقه مشهور شد. آبشار سنگان به عنوان بلندترین آبشار این منطقه ۲۵۷۲ متر از سطح دریا فاصله دارد.

دسترسی به آبشار سنگان

آبشار سنگان را با نام آبشار یخی نیز می شناسند که گردشگران زیادی هر روزه برای لذت بیشتر از سفر به این منطقه می آیند. این آبشار زیبا و باشکوه به عنوان بی‌نظیرترین جاذبه‌های طبیعی برای مردم شهر تهران شناخته می‌شود. اما اگر قصد سفر به آبشار سنگان دارید ابتدا بایستی یک برنامه ریزی برای تفریح خود داشته باشید. برای لذت بیشتر حتما لوازم ضروری را به همراه خود ببرد چرا که به دل یک منطقه کوهستانی سفر می‌کنید. اما شناخت این آبشار، مسیر دسترسی و حتی دیگر جاذبه های زیبای اطراف آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. برای دیدن آبشارسنگان بایستی به روستای سنگان سفر کنید. برای دسترسی به روستای سنگان نیز محله شهر زیبا را طی کرده و به محله شهران می رسید. پس از آنکه به فلکه دوم رسیدید با پشت سر گذاشتن فلکه دوم شهران وارد جاده کوهسار خواهید شد.

از سمت کرج به این روستا باید از سمت بزرگراه همت به جاده کوهسار بروید و در نتیجه پس از رسیدن به انتهای این جاده و انتهای جاده کوهسار به جاده سولقان بروید. فاصله از تهران تا روستای سنگان ۲۰ کیلومتر است: اما برای دسترسی به آبشار سنگار باید از جاده کوهسار به روستای سولقان حرکت کنید. اکنون پس از عبور از سولقان جاده امامزاده داوود را ادامه دهید و چهار کیلومتر بعد یک تابلوی کوچک و قدیمی وجود دارد که شما را به جاده سنگال می رساند. اکنون پس از خروجی این جاده ۸ کیلومتر فاصله تا جاده صخره ای و کوهستانی روستای سنگان پیش رو دارید. شاید برای بار نخست پشت سر گذاشتن این مسیر برای شما کمی سخت و پیچیده باشد: اما تنها کافیست تا یک بار این مسیر را طی می کنید.

فصل سفر به آبشار سنگان

برای سفر به آبشار سنگان شما به دل منطقه کوهستانی می روید. بسیاری از افراد این منطقه را برای کوهنوردی انتخاب می کنند. قطعاً می دانید که مسیر کوهنوردی آبشار سنگان به عنوان مشهورترین مسیرهای کوهنوردی در تهران شناخته می‌شود. تمامی گردشگران و کوهنوردان با این منطقه آشنایی دارند. البته جدا از آبشار سنگان جاذبه های بسیار زیبای دیگری نیز در این منطقه هستند که می‌توانید از تماشای آنها نیز لذت بیشتری ببرید.

در واقع یک راه پر فراز و نشیبی را پیش رو دارید که پر از شگفتی هیجان و اما لذت بیشتر است. روستای سنگان خود به عنوان یکی از روستاهای معروفی است که آبشار سنگان در نزدیکی آن قرار دارد. این روستای قدیمی و کهن خود پر از جاذبه های زیادی می‌باشد. سنگان خود از محله های سنگان پایین، سنگان وسط، باغ دره و سنگان بالا تشکیل میشود. هر یک از این محل ها خود زیبایی ها و جاذبه های حیرت انگیز زیادی دارد.

این روستای به دلیل جاذبه های بسیار خود مورد توجه گردشگران است. البته جاذبه های روستا نیز به جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی تشکیل می شود. در واقع شما به تماشای باغ های سرسبز زیبا، رودخانه های پرآب و خروشان، آبشارهای بی نظیر با ارتفاع زیاد، باغ های رنگارنگ پر از میوه و حتی یک مسیر پر پیچ و خم و خطرناک اما جاذبه های تاریخی و مذهبی باشکوه می پردازید. تماشای جاذبه‌های این مسیر پر پیچ و خم خطرناک اما حیرت انگیز آبشارسنگان است که باعث شهرت زیاد آن می شود: به همین منظور شما یک راه دشواری را پیش رو دارید. از این رو رعایت نکات مهم سفر و به همراه داشتن لوازم ضروری برای شما توصیه می شود. پس برای راحتی بیشتر تمامی این پارامترها را به خاطر بسپارید.

لوازم ضروری سفر به آبشار سنگان

تهران به عنوان یکی از شلوغ ترین و آلوده ترین شهرهای کشور از نظر آب و هوایی است. قطعا که مردم این شهر از شلوغی و آلودگی هوای تهران رنج می برند. به همین منظور بسیاری از افراد تعطیلات آخر هفته خود را به دل طبیعت کوهستانی سفر می کنند. آبشار سنگان یکی از زیباترین آبشارهای تهران است که در یک منطقه کوهستانی اما خوش آب و هوا قرار دارد. در روزهای تعطیل این منطقه میزبان مسافران بسیار زیادی است.

قطعا که جاذبه های زیبای دیگری نیز در این منطقه خوش آب و هوا وجود دارد و همین مسئله بیش از هر چیزی باعث جلب توجه مسافران می شود. اما برای سفر به آبشار سنگان حتماً باید یکسری لوازمی را تحت عنوان لوازم ضروری سفر با خود ببرید. این لوازم نشستن، استراحت کردن، غذا خوردن و دیگر فعالیت های مهم را برای شما امکان پذیر می کند.

اما چگونگی خرید لوازم ضروری سفر نکته مهمی است که در رابطه با آن نیز بایستی حتماً به مرکز قابل اعتماد مراجعه داشته باشید. ویرا سفر مطمئن ترین دوست و معتبرترین شرکت تامین کننده لوازم ضروری صفر است. بهترین لوازم ضروری سفر را میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن از این مجموعه تهیه کنید.

  • از لوازم ضروری سفر مهم می توان به صندلی ها اشاره کرد. صندلی سفری بهترین صندلی های تاشو هستند که می توانید آنها را در جنس های چوبی، فلزی و یا حتی پلاستیکی تهیه کنید. اما توجه به سطح کیفیت مهمترین پارامتری است که حتماً باید در اولویت قرار بگیرد. این سطح کیفیت نیز روی قیمت صندلی سفری تاثیر می گذارد. به طور کلی قیمت صندلی های سفری به مشخصات آنها بستگی دارد.

ملزومات مهم سفر

  • زیر انداز جاجیمی بهترین زیرانداز ها با جنس مقاوم، سطح کیفیت عالی و البته مستحکم در برابر رطوبت هستند: اما به شرط اینکه شما از این مرکز قابل اعتماد نظیر ویرا سفر اقدام به خرید این زیر انداز های مناسب و باکیفیت کنید. یک زیرانداز جاجیمی باید سطح کیفیت بالایی داشته باشد، چرا که جاجیم خود یک متریال مناسب و ضد آب با مقاومت و طول عمر بالا است.

 

  • خرید میز تاشو مسافرتی برای راحتی بیشتر در سفر انجام می شود. چرا که شما در سفر به این میز ها برای فعالیت‌های مختلفی نظیر غذاخوردن نیاز دارید. اما برای انتخاب میزهای مسافرتی بهتر است به مزایایی چون تاشو بودن، سبک بودن، قابل حمل بودن و همچنین مقاومت در برابر تمامی شرایط آب و هوایی توجه داشته باشید.

موج شگفتی در دل منطقه سنگان

آبشارسنگان همان آبشار یخی است که به سبب یخ زدن آب این آبشار در زمستان و زیبایی قندیل هایی که در دل تپه یخی قرار گرفته است شهرت آن روز به روز بیشتر می شود.  دیدن این آبشار باعث دگرگون شدن حال شما خواهد شد. گردشگران سفر به آبشار سنگان را تنها برای تماشای این آبشار انتخاب نمی‌کنند: بلکه این افراد دوست دارند به تماشای تمام زیبایی های طبیعی، تاریخی و حتی مذهبی و فرهنگی این منطقه نیز بپردازید. از این رو بد نیست شما کاربران عزیز با چنین جاذبه‌های باشکوهی که در دل یک منطقه کوهستانی جا خوش کرده‌اند آشنا شوید.

  • یکی از زیباترین جاذبه هایی که برای سفر به آبشار سنگان می‌توانید از دیدن این منظره نیز نهایت لذت را ببرید غار بیوک آقا است. این غار نیز به عنوان جاذبه های بی نظیر آبشار سنگان به شمار می رود. برخلاف تمامی غارهایی که به مرور زمان تحت تاثیر شرایط آب و هوایی به وجود آمده اند این غار دست ساز است. در واقع غار بیوک آقا ۸۰ سال پیش توسط آقا بیوک در کنار این آبشار هفت شده و شگفتی زیادی دارد. امروزه این غار به عنوان زیباترین جاذبه‌های این منطقه شناخته می شود. آقا بیوک به عنوان یک شخص ترک زبان جهت حفر این غار نزدیک ۸۰ قلم فولادی استفاده کرده است.

امروزه این غار به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی است که حتی از دل آن می توانید به تماشای این منطقه کوهستانی زیبا بپردازید. این غار در ارتفاع کم بوده و تقریباً حدود ۳۰ نفر ظرفیت دارد  مسیر دسترسی به این غار چندان سختی نیست.به طور کلی این غار یک و نیم متر از زمین ارتفاع دارد و با ابعاد ۳ در ۲ متر آن را حفظ کرده اند.

دیدنی ترین جاذبه های سنگان

  • قلعه پهنه حصار یکی از شگفتی های منطقه سنگان است. در واقع این قلعه شامل یک پهنه یا دشتی بسیار زیبا و خوش آب و هوا است. امامزاده بی بی قمر نیز در این منطقه قرار دارد: البته در کنار این امامزاده محلی برای استراحت کوهنوردان است. این اتاقک به عنوان استراحتگاه مخصوص کوهنوردان به شمار می‌رود که برای رفع خستگی در آنجا به استراحت می پردازند. این قلعه کوهستانی در بلندی یک دشت کوهستانی مرتفع قرار گرفته است.

 

  • امامزاده های سه گانه سنگان نیز به عنوان زیباترین جاذبه‌های مذهبی این منطقه شناخته می شود. در این روستا سه امامزاده قرار دارد که آنها را با نام امامزاده های سه گانه می شناسند. هر یک از این امامزاده ها در یکی از محله های روستای سنگان قرار گرفته‌اند. امامزاده قاسم در ده سر، امامزاده سید علاالدین در ده پایین و امامزاده سید عمادالدین در ده میانی هستند.

 

  • یکی از زیبایی های باشکوه روستای سنگان شامل تکیه تاریخی آن است. افرادی که علاقه مند به آثار تاریخی هستند می‌توانند از این تکیه تاریخی بازدید داشته باشند. قدمت این تکیه متعلق به دوران صفویه است. اگرچه تاکنون این تکیه دو بار مورد بازسازی قرار گرفته اما هنوز هم شاهد زیبایی معماری دوران صفویه در این منطقه هستیم.

 

  • چنار هزار ساله یکی از دیدنی های دیگر این منطقه به شمار می رود. این چنار به امامزاده قاسم نیز شهرت دارد که شامل یک درخت بسیار قدرتمند در کنار امامزاده قاسم می شود. در گذشته این درخت تنها از چند شاخه و برگ تشکیل می شد. این درخت دارای چنان قدمتی است که در فهرست آثار طبیعی قرار می گیرد. به طور کلی هزار سال قدمت میتواند تماشاگر حوادث تاریخی تلخ و شیرین بسیار زیادی باشد که در این منطقه رخ داده است.
بیشتر بخوانید
نکات کاربردی در سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X