سفر به روستای امامه

سفر به روستای امامه

راهنمای سفر به روستای امامه

سفر به روستای امامه، یکی از روستاهای خوش آب و هوا شهرستان شمیرانات است. تمامی پایتخت‌نشینان تعطیلات آخر هفته خود را در طبیعت بکر این منطقه خواهد گذراند. طبیعت فوق العاده زیبای این منطقه باعث شده تا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شناخته شود. برای سفر به روستای امامه ماجراجویی و هیجان پیش رو دارید. این روستا به عنوان یکی از بهشتی ترین مناطق ضلع شمال تهران شناخته می‌شود.

منطقه شمیرانات تهران به عنوان یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوا با طبیعتی بکر است. این روستا نیز به عنوان یکی از روستا های باشکوه و زیبای این منطقه از پایتخت می باشد. به دور از شلوغی و آلودگی هوا و دغدغه های فراوان روزمرگی می توانید یک روز تعطیل خود را در آب و هوای بکر این منطقه بگذرانید. قطعا که برای سفر به هر منطقه ای آب و هوا یا اقیلم به آن را در نظر خواهیم گرفت.

امامه نیز به عنوان یکی از روستاهای خوش آب و هوایی است که با قدم زدن در کوچه پس کوچه های آن لذت بسیار زیادی خواهید برد. درختان بسیار زیادی در این منطقه وجود دارند که باعث زیبایی و البته مطلوب شدن آب و هوای آن شده اند. فیلتر اکسیژن توسط این درختان باعث شده تا آب و هوای آن روز به روز مطلوب تر و بهتر شود. برای سفر به هر منطقه‌ای همه ما باید از قبل یک برنامه ریزی کامل داشته باشیم، در این برنامه ریزی به تمامی صفر تا صد باید ها و نباید های سفر اشاره می‌کنند. شما قرار است در این منطقه نهایت لذت را از قدم زدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، آبتنی، کوهنوردی و غیره داشته باشید. اما به طور کلی روستاگردی خود به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین سفر های بیاد ماندنی است.

بهترین فصل برای سفر به امامه

منطقه شمیرانات یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران به شمار می‌رود و بسیاری از روستاهای این منطقه برای گذراندن تعطیلات ایده آل هستند. روستای امامه یکی از روستا های ایده آل و فوق العاده زیبای این منطقه با شرایط بسیار ایده آل است. برای سفر به روستای امامه تمامی فصل ها زیبایی خود را دارند چه بسا سفر به این روستا پر از هیجان، زیبایی، لذت و شکوه ه می‌باشد. فصل بهار روستای امامه به دلیل زنده شدن طبیعت سرسبز و شکوفه های درختان زیبایی بهشتی دارد. همچنین فصل تابستان این منطقه کوهستانی سرسبز به سبب گونه های گیاهی و درختان بسیار زیاد و آب و هوای مطلوب دارای طرفداران زیادی است. اما با رسیدن فصل هزار رنگ پاییز قطعاً سفری لذت بخش پیش رو خواهید داشت. پاییز روستای امامه با درختان رنگارنگ این منطقه کوهستانی که در مه پنهان شده‌اند لذت سفر برای شما بیشتر می‌کند.

مخصوصا در فصل بهار و پاییز که بر فراز آسمان این روستا سایه می افکند. در بهار بوی شکوفه های رنگارنگ صورتی که همراه نسیم خنک این منطقه کوهستانی هوش از سر مسافران می‌پراند. از طرفی فصل تابستان با جاری شدن رودخانه های فصلی و جوش و خروش آنها سکوت طبیعت در هم میشکند. زمستان های این منطقه نیز پوشیده از برف بوده و زیبایی خود را برای علاقه مندان به یخ نوردی دارد. به طور کلی این روستا به عنوان بزرگ ترین روستای اطراف شهر تهران است که ماجراجویی در آن لذت بسیار زیادی را به همراه می‌آورد. برای عوض کردن حال و هوای خود زیبایی این منطقه را نظاره گر باشید.

بیشتر بدانید

سفر به روستا کلوگان

سفر به آبشار هریجان

سفر به روستا افجه

راهنمای سفر به روستا آبنیک

سفر به دشت آزو

قلعه هزارساله امامه

افرادی که عزم سفر به روستای امامه دارند به تماشای تمامی جاذبه های تاریخی و طبیعی آن نیز خواهند رفت. از زیباترین جاذبه‌های این منطقه می‌توان به قلعه هزار ساله مازیار اشاره کرد. امروزه آثار تاریخی بسیار زیادی از زمان های مختلف به جای مانده است. در بین بسیاری از این آثار تنها قسمت های فرو رفته ای از آن باقی مانده اند که هنوز هم ارزش و زیبایی خود را خواهند داشت. از تاریخی‌ترین جاذبه های روستای امامه همین قلعه مازیار است که آن را با نام قلعه امامه نیز می‌شناسند. این قلعه که هزار سال قدمت داشته از سنگ و ملات ساخته شده است. امروزه پس از گذشت هزار سال تنها قسمتهایی از برج، بازو، دیوارهای سنگی دفاعی، اتاق، قنات و قسمتی از شاه نشینان را نظاره گر هستیم. همین قدمت بسیار زیاد قلعه باعث شکوه و عظمت آن میشود. بسیاری نیز بر این باورند که این قلعه ۱۱۰۰ سال قدمت دارد.

تماشای این قلعه بسیار تاریخی از دور زیبا است. روستای امامه در گذشته به دلیل داشتن راه صعب العبور پناهگاه برای حاکمان بود، از این رو قلعه هایی نظیر این قلعه را در چنین مناطقی میساختند. ناصرالدین شاه قاجار در فصل تابستان به این روستای خوش آب و هوا سفر می کرد. از طرفی همسر ناصرالدین شاه به نام انیس الدوله فاطمه خانوم جزو اهالی این روستا بود. جدا از ناصرالدین شاه حتی بسیاری از شاهان قاجار برای شکار و تفریح به این منطقه سفر می کردند و بسیاری از آنها نیز در این قلعه سکونت داشته اند. در نگاه اول شما یک برج را در قسمت پرتگاه بلند جنوب قلعه را می بینید که شامل همان قسمت شاه نشین میشود. طی زمان های مختلف برای جستجوی گنج این قلعه از دست مهاجمین در امان نبوده و به همین سبب نیز خسارت های زیادی به آن وارد کرده اند.

جاذبه های باشکوه امامه

سفر به روستای امامه با تماشای چشمه های پر جوش و خروش آن نظیر چشمه بزرگ پیرحمزه لذت بیشتری به همراه می آورد. یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این روستا چشمه پیرحمزه آن است که نسبت به دیگر چشمه های این منطقه وسعت بزرگتری دارد. قرار گرفتن این چشمه در قله های مهرچال باعث زیبایی و شکوه آن شده است. در واقع این قله به عنوان قله هایی با ارتفاع بلند و با راه دسترسی بسیار سخت و پیچ در پیچ هستند. دسترسی به چشمه پیرحمزه راحت تر بوده و با پیاده روی می توانید به این منطقه برسید. آب آشامیدنی روستا توسط همین چشمه تامین و همین چشمه زیبا و بزرگ باعث خنک شدن آب و هوای این منطقه می شود. از طرفی جوش و خروش این چشمه و صدای طنین دلنواز آن روح آدمی را نوازش می دهد. این چشمه مسیری بسیار زیبا و طبیعتی بکر دارد.

در نزدیکی این چشمه کتیبه تاریخی نیز به همین نام وجود دارد‌. این کتیبه نیز در ارتفاعات مهرچال قرار گرفته است. این چشمه و حتی امامزاده نزدیک به آن مورد احترام اهالی این روستا می باشد.

از زیبایی های دیگر این منطقه می‌توان به باغ تنگه آن اشاره کرد. این جاذبه‌های دیدنی روستا زیبایی باشکوهی را به رخ می کشند. در واقع این مسیر قله مازیار است که شما به تماشای آن خواهید رفت. این منطقه را پوشش های گیاهی و درختان بسیار زیادی احاطه کرده اند، از طرفی رودخانه بسیار پر آب این منطقه باعث شده تا برای گردشگری و پیکنیک مورد توجه گردشگران و مسافران قرار بگیرد. اما در همین مسیر چشمه‌هایی برای رفع تشنگی وجود ندارد، پس حتما آب آشامیدنی مورد نیاز را به همراه ببرید. وجود باغ های فراوان در وسط کوه و در سراشیبی زیبایی این تنگه را شگفت انگیز تر می کند.

جاذبه های مذهبی روستای زیبای امامه

یکی از امامزاده های بسیار با شکوه این منطقه امامزاده نور آن است. این امامزاده حیاط کوچکی دارد که در یک قسمت آن کتیبه قرار داشت‌. به دلیل اینکه این امامزاده حفاظت نمیشد این کتیبه که قدمت بسیار زیادی داشته دزدیده شد. برای دسترسی به این امامزاده بایستی از مسیر جاده امامه به سمت پایین حرکت کرده تا در طی مسیر امامزاده را ببینید. همچنین در نزدیکی امامزاده یک سرو کهن و تنومندی وجود دارد که قدمت آن به ۴۰۰ سال می رسد. این سرو ۴۰۰ ساله نیز برای مردم این منطقه قابل تقدس است.

سفر به روستای امامه پر از جاذبه و هیجان است. یکی از جاذبه های تاریخی و مذهبی این روستا امامزاده شاه حسین آن می‌باشد. این امامزاده از نصب امام موسی کاظم است. بقعه امام‌زاده متعلق به دوره ایلخانی می باشد. این امامزاده دارای طراحی بسیار ساده اما سقف شیروانی آن زیبایی این معماری را باشکوه تر می کند. این امامزاده دارای یک ضریح کوچک است که از جنس چوب می باشد. امامزاده شاه حسین در بافت قدیمی روستا است و در زمان قاجار یک بار مورد بازسازی قرار گرفت. کتیبه‌ای در قسمت سر در ورودی بقعه این امامزاده وجود دارد که نشان می‌دهد در سال ۱۳۲۸ خورشیدی آن را مرمت کرده‌اند.

نگاهی بر جاذبه های اطراف امامه

در نزدیکی روستای جاذبه‌ های دیگری نیز وجود دارد. برای سفر به روستای امامه میتوانید حتی از این جاذبه‌های باشکوه نزدیکی منطقه نیز دیدن کنید‌. آبشار بلند گلوکان از زیباترین جاذبه های طبیعی این منطقه از شمیرانات است. شما به تماشای یک آبشار بسیار بزرگ و باشکوهی می‌نشینید که حوضچه های کوچک و بزرگ بسیار زیادی برای ذخیره آب آن وجود دارد. همین جوش و خروش صدای شر شر آبشار طبیعت این منطقه را دل انگیز تر می کند. سرسبز بودن صخره های سنگی اطراف این آبشار باعث زیبایی طبیعت آن شده است. همچنین در نزدیکی آن و مسیر رسیدن به آبشار دره بسیار زیبا را مشاهده می کنید. آبشار از کف این دره عبور و بر زیبایی های این دره می‌افزاید.

قطعا با تماشای این منظره لذت سفر برای شما بیشتر خواهد شد، چه بسا که بوته های کوهی، بادام تلخ و زرشک را می بینید که همانند نگینی در دل این منطقه جا خشک کرده‌اند. حتی با وجود بابونه وحشی و گلهای زرد با شقایق های وحشی باعث رویایی شدن این منطقه و خلق یک تصویر زیبا میشوند.

اقامت در روستا

امامه به عنوان بزرگترین روستاهای منطقه شمیرانات شناخته می‌شود. جدا از اینکه وسعت این روستا بیشتر بوده حتی جاذبه های طبیعی و زیبای آن نیز قابل تحسین تر هستند. همین زیبایی های امامه و روستاهای اطراف آن باعث شده تا مسافران زیادی به این منطقه سفر کنند. بسیاری از گردشگران دوست دارند تا روزهای بسیار زیادی را در دل این طبیعت خوش آب و هوا و بکر حضور داشته باشند، از این رو سوئیت های اجاره ای را در اختیار مسافران عزیز قرار می دهند تا شب های خود را در این سوئیت‌ها بگذرانند. اما چنانچه در یک فصل مناسب با آب و هوای مطلوب به این منطقه سفر کرده باشید می توانید حتی در دل طبیعت چادر بزنید. اما توجه داشته باشید برای چادر زدن در طبیعت بکر و خوش آب و هوای این منطقه حتماً باید لوازم ضروری بسیار زیادی را به همراه خود داشته باشید.

نکات مهم انتخاب بهترین صندلی سفری

صندلی تاشو مسافرتی برای سفر به روستای امامه لذت سفر شما را به این منطقه باشکوه شمیرانات بیشتر میکند. صندلی های سفری یا صندلی های تاشو جزو بهترین لوازم ضروری سفر است. امروزه تمامی مسافران با امکانات بسیار زیادی نظیر به همراه بردن لوازم ضروری سفر خود را آغاز می کنند. همانگونه که مستحضرید همه ما برای رفع خستگی و دور بودن از دغدغه های زندگی به سفر میرویم. اما راحتی این سفر نیز روی لذت آن تأثیر می گذارد. این لوازم نیز برای آسایش بیشتر شما مسافران عزیز خواهد بود. صندلی های تاشو مسافرتی در متریال های مختلفی تولید شد‌اند. شما مسافران عزیز با در نظر قرار دادن مشخصات هر یک از این متریال ها و البته قیمتی که دارند می توانید بهترین آنها را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که قیمت صندلی تاشو مسافرتی نیز بر اساس سطح کیفیت، جنس صندلی، برند، مدل و امکانات آن تعیین می گردد.

البته مرکز فروش نیز برای سود خود قیمتی را روی این مبلغ تولیدی می‌افزاید. پس با این حال سعی کنید از مراکز شناخته شده اقدام به خرید نمایید. ویرا سفر یکی از شرکت های معتبر توزیع کننده لوازم ضروری سفر است. هم اکنون بهترین لوازم ضروری سفر را می توانید از این مجموعه معتبر و شناخته شده با قیمت ارزان تهیه کنید. لازم به ذکر است که این مجموعه با سالها تلاش و فعالیت در بازار توانسته با ارائه لوازم ضروری سفر به قیمت ارزان و کیفیت بالا باعث جلب رضایت مشتری شود. از طرفی تنوع صندلی های سفری این مجموعه بسیار زیاد است. پس حق انتخاب بیشتری در این مجموعه معتبر و بزرگ خواهید داشت.

لوازم ضروری سفر به روستای امامه

زیر انداز جاجیمی برای تمامی افرادی که اهل گردش و تفریح هستند ضروری است. زیر انداز خود به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لوازم ضروری سفر شناخته می‌شود‌. حال اینکه برای سفر به روستای امامه و یا هر نقطه باشکوه از کشور شما بایستی لوازمی را تهیه کنید. زیراندازها به عنوان اصلی‌ترین لوازم شناخته می‌شوند که در متریال های زیادی مورد توجه کاربران قرار گرفته است. معمولاً زیر انداز های جاجیمی دارای تار و پود با کیفیت تر، تنوع رنگ بهتر و سنتی و قیمت مقرون به صرفه تر هستند. زیر انداز ها را با توجه به ظرفیت گردشگری خود باید در ابعاد مناسبی انتخاب کنید.

میز چوبی تاشو از دیگر ملزومات سفر شناخته می شود. میز های تاشو امروزه در چندین مدل مختلف برای سفر طراحی شده است. شما کاربران عزیز موظف هستید تا با رعایت راهنمای خرید بهترین میز سفری را انتخاب کنید. تمامی میزهای سفری در مدل های تاشو طراحی شده است: اما نحوه تا شدن در این میزها و مکانیزم باز و بسته شدن آنها با یکدیگر تفاوت دارد. قطعاً این تفاوت روی میزان ظرفیت میزها نیز تاثیر می‌گذارد. به طور کلی این میزها را نیز می توانید در ابعاد و برندهای مختلفی تهیه کنید که قیمت های متفاوتی نیز دارند. تجربه ثابت کرده که میزهای چوبی در مقایسه با دیگر متریال ها بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند. هنگام خرید به قابل شستشو بودن میز توجه داشته باشید.

بسیاری از همین متریال های چوبی توسط رنگ ها یا مواد مخصوصی پوشش داده می‌شوند: در نتیجه می توانید پس از گردش یا طبیعت گردی به راحتی آنها را شستشو دهید.

بیشتر بخوانید
سفر به آبشار آب سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *