سفر به شهر نور

سفر به شهر نور

سفر به شهر نور،آیا میدانید در راهنمای سفر به شهر نور چه نکاتی ذکر می شود؟ در رابطه با زیبایی های این شهر چه اطلاعاتی دارید؟ آیا میدانید لذت سفر به راحتی بیشتر آن است؟ برای تفریح مناطق سرسبز و خوش آب و هوای زیادی در جای جای ایران وجود دارد. شهر نور به عنوان یکی از زیباترین شهرستان‌های شمالی مازندران به شمار می رود. برای سفر به این شهر زیبا بد نیست برخی از لوازم ضروری سفر را نیز به همراه خود ببرید. ویرا سفر یکی از شرکت‌های توزیع کننده لوازم ضروری سفر با اعتبار زیاد است. این مجموعه در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

نور و سراسر شگفتی

شهرستان نور یکی از شهرهای زیبای همیشه سرسبز سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی می باشد. البته این شهرستان در گذشته با نام رستم دار شناخته می‌شد که آثار تاریخی بسیار زیادی در آن کشف شده اند. آخرین آثار کشف شده در این شهرستان مربوط به دوران اشکانیان می باشد. این شهرستان زیبا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است و تمامی این جاذبه ها باعث زیبایی و شهرت این تکه گمشده از بهشت شده‌اند. برای سفر به شهر نور قطعاً که بایستی با تک تک این جاذبه ها، مکان های اقامتی، سوغات این شهر و همچنین لوازم ضروری سفر آشنایی پیدا کنید. پوشش گیاهی جنگلی بسیار سرسبزی با درختان توسکا، افرا، بلوط، خاکشیر، ختمی، گل گاوزبان، زرشک، کاسنی و غیره ارتفاعات این شهرستان را پوشانده اند. همچنین محصولات این منطقه نظیر سیب، گردو، هلو، گیلاس، آلبالو، تمشک، کیوی، گلزار و غیره شهرت بسیار زیادی دارند.

در این منطقه نیز مراسم های سنتی بسیار زیادی است که هنوز هم در برخی از روستاهای آن برگزار می شود. اما مهمترین مسئله در رابطه با سفر به هر نقطه از کشور امکانات رفاهی و گردشگری آن است. باید گفت که امکانات شهر نور بسیار زیاد می باشد و در هر منطقه از جاذبه های زیبای آن امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیادی نیز برای راحتی مسافران فراهم کرده اند. در این منطقه شما دسترسی بسیار راحتی به تمامی جاذبه های طبیعی خواهید داشت و هیچ گونه ترافیکی در این شهر وجود ندارد.

قطعاً که جدا از امکانات رفاهی و تفریحی وجود امکانات مناسب پزشکی درمانی نیز برای شما مهیا است. از آنجا که این منطقه مسافر پذیر می باشد دارای امکانات پزشکی درمانی بسیار زیادی نیز خواهد بود. در گام نخست بد نیست ابتدا با زیباترین جاذبه های این شهر مشهور به بهشت آشنا شوید.

طبیعت ناب نور در نگاه مسافران

 • دریاچه الیمالات

از زیباترین جاذبه‌های طبیعی نور می توان به دریاچه الیمالات آن اشاره کرد. ایلمالات را با نام دریاچه پنهان در دل جنگل‌های همیشه سرسبز نور نیز می‌شناسند. زیبایی این دریاچه غیرقابل توصیف است و یک منطقه بسیار رویایی برای انتخاب صفر یا گردش می باشد. درختانی بسیار سرسبز و پر شاخ و برگ دور تا دور این دریاچه آن را در آغوش گرفته اند. قطعاً که لذت تماشای دریاچه الیمالات بیشتر از لذت تماشای دیگر جاذبه های طبیعی این شهرستان زیبا خواهد بود. چرا که این منطقه حس و حال عجیبی دارد و احساس آرامش به شما دست خواهد داد.

 • آبشار آب پری

اگر به دنبال زیبایی های دیگری در شهر نور هستید می توان به آبشار آبپری اشاره کرد. این آبشار که در نزدیک شهر رویان است به عنوان زیباترین آبشارهای شمال کشور نیز شناخته می شود. حال اینکه در نزدیکی آبشار درختان بسیار زیادی وجود دارند که زیبایی این منطقه را بیشتر و رویایی تر میکنند. آبشار آب پری از تکه سنگ های ریز و درشتی وجود می آید که در مسیر آب قرار گرفته و زیبایی آن را چند برابر کرده اند. البته شباهت آبشار آبپری به آبشارهای معمولی نیز کم است و دلیل این زیبایی رویایی به سبب رانش زمین و جابجایی سنگ ها می باشد.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به اسفراین

ابشار اب پری

 • پارک جنگلی نور

نور زیباترین و بدون توصیف ترین پارک جنگلی شمال کشور و حتی ایران است. شما ساعت ها در این پارک جنگلی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا می توانید قدم بزنید و از طبیعت منحصر به فرد آن نهایت لذت را ببرید. قطعا برای سفر به شهر نور تماشای این پارک جنگلی پر از شوق و اشتیاق خواهد بود. در واقع این پارک جنگلی جزو پارک جنگلی های جلگه ای است که بنیانگذار آن سعیدی آشتیانی میباشد.

نور و تکیه های بهشتی آن

 • روستای لاویج

روستای لاویج یکی از زیباترین روستاهای نور است. برای سفر به شهر نور تمامی بازدیدکنندگان به تماشای زیبایی این منطقه می روند. این روستای ییلاقی در نزدیکی شهر نور قرار دارد. حال اینکه چشمه های آب گرم این منطقه باعث شده تا مسافران زیادی جذب آن شوند. البته این چشمه های آب گرم دارای خواص درمانی بوده و برای درمان بیماری های روماتیسم، استخوانی و حتی پوستی تاثیر گذار خواهد بود. آب و هوای خنک این منطقه بهترین موقعیت برای گردشگری در فصل تابستان است. همچنین که طبیعتی بسیار سرسبز و جنگل های انبوه و زیبای درختان راش همانند یک تابلوی نقاشی شده این منطقه را جلوه میدهند. جدا از طبیعت سرسبز و درختان متراکم آن می توان به بافت ها و نمای ساخت خانه های آن نیز اشاره کرد. زیبایی خانه های شمالی همیشه زبانزد هستند.

حال با این تصور این که این خانه ها در دل یک منطقه سرسبز با درختان متراکم قرار گرفته باشند حال و هوای شما دگرگون می‌شود. به دلیل رطوبت منطقه مهی بر فراز این روستا سایه می افکند که از دور زیبایی آن را خیره کننده تر خواهد کرد.

 • نور پر از زیباییهای زبانزد و خیره کننده میباشد. از دیگر زیباییهای نور میتوان به خانه نیمایوشیج اشاره کرد. این خانه جزو مشهورترین عمارت های ایران است که افراد زیادی برای تماشای آن به شمال کشور سفر می کنند. این خانه در روستای یوش قرار دارد. خود روستای یوش به عنوان زیباترین روستاهای شمالی است که سراسر زیبایی می باشد. خانه نیمایوشیج یک خانه زیبا با طراحی سنتی است که در این منطقه کوهستانی قرار دارد. این خانه متشکل از تعدادی اتاق و یک حیاط بزرگ با وسایل قدیمی نیما برای بازدید است. معماری این خانه معماری شمال کشور را فریاد میزند. شکل پنجره ها و درب آن و طراحی گچ کاری خانه همگی پر از زیبایی هستند.

دو آبشار زیبای نور

 • آبشار حرم او

برای سفر به نور آبشار حرام او را به خاطر بسپارید. از جاذبه‌های بسیار دیدنی این منطقه همین آبشار است. البته آبشار های بسیار زیادی در این منطقه جریان دارند اما آبشار حرام او زیبایی خاصی داشته و به همین سبب طبیعت‌گردان را جذب خود می کند. آبشار حرام او در نزدیکی آبشار آبپری قرار دارد و می توانید در یک روز به تماشای زیبایی این دو آبشار بنشینید. آب آبشار خاصیت درمانی دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از پرجاذبه ترین مکان های گردشگری شمال کشور به شمار می رود. در واقع مردم این منطقه آب این آبشار را مقدس می دانند چرا که در قسمت بالای آن امامزاده ای قرار دارد و به همین سبب نیز معتقدند آب این آبشار خواص درمانی خواهد داشت.

 • آبشار سی سنگان

آبشار دیگری با نام آبشار سیسنگان در شهرستان نور وجود دارد. البته این آبشار یک تنگه ای است که رودی از آن جریان داشته و زیبایی این منطقه را دیدنی میکند. این آبشار نیز از زیباترین آبشارهای این منطقه به شمار می رود. در واقع آبشار سیسنگان نسبت به دیگر آبشار ها دارای آب کمی است اما زیبایی تراوش آب از بالای صخره های جلگه ای به پایین منظره زیبایی را خلق می کند. جلگه های رشد کرده روی صخره های آبشار هر یک در اشکال مختلفی هستند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها نشسته و از زیبایی این منطقه نهایت لذت را ببرید. اگر از جوش و خروش آب آبشارهای پر آب ترس دارید می‌توانید نهایت لذت را در آبشار سیسنگان داشته باشید. حال اینکه همین تراوش آب به صورت الماس های ریز و درشت و درخشش نور آفتاب باعث شده تا رنگین کمانی در این محدوده تشکیل شود.

بیشتر بخوانید
ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

لازم به ذکر است که درختان بسیار سرسبز و تنومند اطراف این آبشار زیبایی آن را چند برابر بیشتر می کنند.

جاذبه های تاریخی زیبای نور

 • قلعه پولاد بلده

برای سفر به شهر نور از زیبایی های تاریخی آن می توان به قلعه پولاد بلده اشاره کرد. بلده به عنوان یکی از منطقه های وسیع نور است که چندین روستا در آن قرار دارد. جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی در این منطقه قرار گرفته اند که به همین سبب مسافران برای سفر به نور بیشتر این منطقه را برای گردش و تفریح انتخاب میکنند. گردشگری نیز به عنوان یکی از مهمترین قطب‌های درآمد اقتصادی مردم این منطقه شناخته می شود. قلعه بسیار باشکوه به نام قلعه پولاد بلده در این منطقه قرار دارد و از زیبایی های تاریخی بسیار زیبای این منطقه همین قلعه است. ایت قلعه تاریخی دارای سه بخش است که اما امروزه تنها قسمت های کمی از آن باقی مانده است. حال اینکه همین قسمت های باقیمانده روی تپه ای در شمال منطقه بلده قرار گرفته اند.

در گذشته قسمت های مختلف این قلعه شامل اتاق های نگهبانی، برج دیده بان، اصطبل؛ اتاق شاه نشین و غیره بوده‌اند و هم اکنون تنها قسمت هایی از آنها باقی مانده است. البته آثار تاریخی بسیاری نیز از این قلعه کشف کرده‌اند که گواه قدمت زیاد آن می‌باشد.

 • کلیسای آنتوان

کلیسای آنتوان یکی از کلیساهای باقیمانده در ایران و شمال کشور می باشد. این کلیسای امروزه به عنوان یکی از جاذبه تاریخی در شهرستان نور است. در واقع ارامنه مذهب کاتولیک این کلیسا را در قرن ۵۰ هجری شمسی ساخته‌اند. این کلیسا در شهرک ساحلی هایکاشن قرار دارد و زیباترین کلیسای کشور به شمار می رود. در واقع پلان این کلیسا به صورت هشت ضلعی طراحی شده و دیوارهای بیرونی آن توسط گچ و سیمان زیبایی آن را جلب توجه تر می کنند. این کلیسا حدود دو متر از سطح زمین فاصله دارد و از زیبایی های دیگر آن می‌توان به سقف گنبدی آن اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
اصلی ترین وسیله ضروری سفر
کلیسای آنتوان
کلیسای آنتوان

لوازم ضروری سفر به شهر نور

نور زیباترین و هیجان انگیزترین شهری است که میتوان برای سفر آن را انتخاب کرد. اگر اهل گردشگری و تماشای جاذبه های طبیعی زیادی هستید می توانید این منطقه را انتخاب کنید. برای سفر به شهر نور ویرا سفر بزرگترین شرکت توزیع کننده لوازم ضروری اطلاعاتی را در رابطه با جاذبه های دیدنی این شهر در اختیار شما عزیزان قرار داد. اما بهتر است بدانید برای سفر بایستی یک سری لوازمی را به همراه خود ببرید: این لوازم ضروری قطعاً که به هنگام سفر مورد نیاز شما عزیزان خواهند بود. به طور کلی برای خرید و یا تامین لوازم ضروری می‌توانید با کارشناسان توزیع این مجموعه در تماس باشید. چراکه سطح کیفیت محصولات این مجموعه بسیار عالی هستند و قیمت ارزان دارند.

 • قیمت صندلی مسافرتی در ویرا سفر مقرون به صرفه تر از سایر مراکز فروش لوازم ضروری سفر است. به طور کلی صندلی های مسافرتی شامل صندلی های می‌شود که آنها را با نام صندلی تاشو نیز می شناسند. این صندلی ها در جنس های مختلفی هستند اما شما به تناسب راحتی خود بهترین متریال سبک را با ابعاد استاندارد انتخاب می‌کنید. قطعاً که یک صندلی راحت می‌تواند خستگی شما را کاهش دهد. پس هنگام خرید صندلی مسافرتی تمامی نکات مهم را مورد توجه قرار دهید.

 

 • زیر انداز مسافرتی به عنوان یکی از لوازم ضروری سفر به شهر نور است. زیر انداز می تواند از متریال های مختلفی انتخاب شود اما توصیه می کنیم زیر انداز هایی را تهیه نمایید که مقاومت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین زیراندازها بایستی در برابر رطوبت نیز از خود مقاومت نشان دهند. زیراندازهای مسافرتی جدا از اینکه مقاومت و استحکام بالایی داشته باشند وزن سبکی دارند. البته مدل هایی را انتخاب کنید که قابل شستشو باشد اما تنوع طرح و رنگ نیز به سلیقه شما عزیزان بستگی دارد.

چگونگی خرید میز سفری

 • خرید میز مسافرتی همین حالا در کوتاه ترین زمان ممکن از ویرا سفر امکان پذیر است. این مجموعه بهترین شرکت تامین کننده لوازم ضروری سفر میباشد. بهترین لوازم سفری را با کیفیت عالی می توانید از این مجموعه تهیه کنید. اما به طور کلی میزهای سفری این مجموعه بسیار مقاوم هستند و انتخاب متریال و مدل میز به شما بستگی دارد. بهتر است میزهایی را با وزن سبک انتخاب کنید که جابجایی آنها به راحتی انجام شود. میز مسافرتی در جنس های چوبی، فلزی، آلومینیومی، گالوانیزه و یا حتی گاهی ترکیب چند نوع متریال مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X