وسایل ضروری سفر کدام اند؟

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

وسایل ضروری سفر کدام اند؟بعد از برنامه ریزی برای سفر و قبل از شروع هر سفر خانوادگی کوتاه یا بلند، نوبت به تهیه وسایل ضروری سفر می رسد. بسته به مقصد سفر که چه آب و هوا و چه اقلیمی دارد و بسته به تعداد روز هایی که در سفر خواهیم بود، وسایل ضروری سفر متفاوت خواهد بود. همچنین نوع فرهنگ خانواده و حجم فضایی که وسایل در آن جای می گیرند نیز در اولویت بندی آن وسایل ضروری تاثیر می گذارند.

برای مثال اگر به اقلیم های مرطوب می رویم تشک مسافرتی و صندلی مسافرتی به عنوان دو مورد از وسایل ضروری سفر به شمار می روند. زیرا در این نواحی دیگر زیر انداز مسافرتی پاسخگو نخواهد بود. چه بسا در زمین های گل آلودی که در معرض باران های دائمی هستند، اصولاً زیر انداز هم کثیف و گل آلود خواهد شد. چرا که زیر انداز های مسافرتی فقط به درد نواحی گرم و خشک می خورند. یا اگر در بین همراهان شما، عزیز سالخورده ای وجود دارد که دچار آرتروز و بیمار های پادرد و کمر درد هستند، استفاده از صندلی مسافرتی برای آن ها حیاتی است. زیرا این عزیزان به هیچ وجه نمی توانند بر روی زمین بنشینند و در سفر و حضر، نشستن آن ها بر روی صندلی راحت تر است.

به علاوه اگر سفر شما یک سفر چند روزه به شهری دیگر باشد و مجبور به خوابیدن و کمپینگ در بین مسیر باشید. استفاده از تشک مسافرتی نیز برای خوابیدن در شب ضروری می شود. دیگر وسایل ضروری سفر بسته به نوع خورد و خوراک اهالی خانواده که قصد دارند وعده های غذایی را از بیرون تهیه کنند و یا خود آشپزی کنند، متفاوت خواهد بود.

تشک مسافرتی
تشک مسافرتی

صندلی مسافرتی یکی از وسایل ضروری سفر

همان گونه که اشاره شد، یکی از وسایل ضروری سفر چه در سفرهای یک روزه درون شهری به پارک ها و اطراف شهر و چه در سفر های چند روزه برون شهری و کمپینگ در طبیعت، صندلی مسافرتی است. زیرا در طبیعت برون شهری که صخره ها و سنگ های نوک تیز و ناهموار وجود دارند، حتی نشستن بر روی ضخیم ترین زیر انداز های مسافرتی نیز راحت نخواهد بود.

بیشتر بدانید

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

وسایل مورد نیاز سفر شمال

لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس

نکات ضروری قبل از آغاز سفر

تجهیزات لازم برای سفر با خودروی شخصی

علاوه بر آن بسیاری از افراد سالخورده و پدران و مادران مسن که مبتلا به انواع دردهای مفصلی و استخوانی هستند، امکان نشستن بر روی زمین را ندارند و اصولاً نمی توانند بر روی سطوح پایین زمین بنشینند. برای نشستن و برخاستن این دسته از عزیزان در سفرها، صندلی مسافرتی یک وسیله ضروری اجتناب ناپذیر است. زیرا بدون این صندلی ها قطعاً امکان نشستن و استراحت کردن برای این عزیزان مهیا نمی شود و عملاً سفر برای آن ها عذاب آور خواهد بود.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به اورامان

"<yoastmark

به همین دلایل نیز به همراه داشتن یک یا چند صندلی مسافرتی تاشو در همه سفر ها برای اکثر خانواده ها الزامی است. به ویژه اگر در بین همراهان سفر خود عزیزان سالمندی نیز شما را همراهی کنند.علاوه بانوان باردار و افراد چاق نیز از جمله کسانی هستند که امکان نشستن آن ها بر روی زمین و زیر انداز مسافرتی وجود ندارد. برای راحتی این دسته از افراد خانواده ها نیز همراه داشتن به تعداد کافی صندلی مسافرتی الزامی است.

حتی در طبیعت هایی که زمین خشک نیست و یا قبلاً باران آمده است و سطح زمین گل آلود و شل است، امکان پهن کردن زیر انداز مسافرتی وجود ندارد. در این گونه مواقع نیز نشستن در طبیعت فقط بر روی صندلی های مسافرتی امکان پذیر است.

تشک مسافرتی یکی دیگر از وسایل ضروری سفر

وسایل ضروری سفر کدام اند؟ یکی دیگر از وسایل ضروری سفر به خصوص در سفر های چندین روزه برون شهری و کمپینگ در طبیعت تشک مسافرتی است. به ویژه که بخواهید شب ها بر روی زمین ناهموار و یا داخل چادر مسافرتی بخوابید. در این صورت سنگ های ناهموار و تیز موجود در طبیعت از لایه ضخیم زیر انداز مسافرتی هم کمر شما را اذیت خواهد کرد و امکان یک خواب راحت را در طبیعت از شما خواهد گرفت. مگر این که با استفاده از یک تشک مسافرتی یک لایه محافظ در زیر کمر خود ایجاد کنید.

تشک مسافرتی علاوه بر این که یکی از وسایل ضروری سفر است. در مواقع غیر سفر و در منزل نیز می تواند به عنوان تشک مهمان استفاده شود. بنابراین تصور نکنید که هزینه اندکی را که برای خرید تشک مسافرتی پرداخت می کنید، فقط محدود به مواقع سفر می شود. بلکه در همه  روزهای سال در منزل نیز کاربرد دارد. حتی برای افرادی از اعضای خانواده که تمایل به خوابیدن بر روی تخت خواب های چوبی را ندارند و می خواهند بر روی زمین بخوابند. تشک مسافرتی یک تشک سبک و کم حجم و طبی برای خواب شبانه همه افراد است.

به خصوص اگر در اعضای خانواده خود دارای نوزاد یا کودک خردسالی هستید و قصد دارید شب را در سفر داخل چادر مسافرتی بخوابید. حتماً بایستی در مواقع خوابیدن بر روی زمین در زیر بدن این عزیزان یک تشک مسافرتی پهن کنید. زیرا بدین وسیله هم از آسیب دیدن استخوان های آن ها بر اثر ناهمواری های سنگ های زمین جلوگیری می کنید و هم خواب راحت تر و طولانی تری را برای این عزیزان فراهم می کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به قم

دیگر وسایل ضروری سفر

وسایل ضروری سفر کدام اند؟از دیگر وسایل ضروری سفر می توان به زیر انداز مسافرتی و چادر مسافرتی نیز اشاره نمود. در هر فصل از سال که مسافرت کنید و به هر منطقه و اقلیم شهری، روستایی، کوهستانی یا دشت و صحرایی که بخواهید مسافرت کنید. برای نشستن بر روی زمین نیاز به یک زیر انداز مسافرتی دارید. چرا که زیر انداز های مسافرتی علاوه بر محافظت لباس های شما از خار و خاشاک روی زمین، مکان تقریباً نرم و راحتی را برای نشستن های طولانی مدت در طبیعت برای شما و خانواده اتان فراهم می کند.

سفر در فصل گرم و سرد

اگر چنان چه در فصل های سرد و بارانی سال قصد مسافرت داشته باشید و یا قصد کمپینگ در طبیعت بیابانی و خشک را در زیر آفتاب داغ تابستان داشته باشید. استفاده از چادر مسافرتی یکی دیگر از وسایل ضروری سفر برای شما محسوب می شود. چادر های مسافرتی علاوه بر محافظت شما و وسایل سفرتان از خیس شدن در زیر باران، محافظ بسیار خوبی در برابر باد های سرد پاییزی نیز هست.

وسایل ضروری سفر
وسایل ضروری سفر

چادر های مسافرتی همچنین مانند یک حریم شخصی در اماکن عمومی شلوغ مانند پارک ها عمل می کنند و اموال و وسایل شما را از دستبرد دزدان یا گم شدن و بی نظمی وسایل در طبیعت نجات می دهند. به علاوه اگر به هر دلیلی به دنبال ایجاد یک مکان خصوصی ایمن در طبیعت و یا مکان های عمومی مانند پارک ها هستید. چادر های مسافرتی می توانند بهترین راهکار برای ایجاد این فضا باشند. زیرا هر چادر مسافرتی مانند یک خانه موقت برای اهالی منزل عمل می کند و بانوان می توانند در روشنایی روز نیز با پوشش راحت منزل به استراحت درون چادر های مسافرتی بپردازند.

بنابراین قبل از راهی شدن به سفر حتماً به فکر خرید یک زیرانداز مسافرتی و یک چادر مسافرتی به تعداد اعضای خانواده خود باشید.

خرید وسایل ضروری سفر

جهت خرید آسان و یکباره همه وسایل ضروری سفر فروشگاه های عرضه کننده لوازم سفری مجهزی در همه شهر ها تاسیس شده اند. این فروشگاه ها که مجهز به همه انواع زیر اندازهای مسافرتی تاشو، انواع مختلف صندلی های مسافرتی و تشک های مسافرتی مقاوم سبک هستند. کار خرید لوازم سفر را برای خانواده ها راحت تر و سریع تر می کنند. زیرا شما در همان یک فروشگاه می توانید همه وسایل ضروری سفر را با یک نگاه انتخاب کرده و از یک محل خرید کنید. این کار در صرفه جویی وقت و زمان خرید و هزینه های خرید بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

بیشتر بخوانید
سفر به آبشار شیرآباد

از لحاظ تنوع محصولات و گستره انتخاب خرید نیز این فروشگاه ها انتخاب های بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد و با تجربیاتی که در طی سالیان فروش لوازم سفری بدست آورده اند. می توانند مشاوره های خوبی را نیز در هنگام خرید به شما ارائه دهند.

به علاوه اگر شما خرید های عمده ای را از این فروشگاه ها انجام دهید. اغلب می توانید تخفیف های بیشتری را از این فروشگاه ها دریافت کنید. به خصوص اگر آن فروشگاه لوازم سفری وابسته به یک تولیدی لوازم سفری عمده و بزرگ باشد. در آن صورت علاوه بر اطمینان از کیفیت و گارانتی کالا ها می توانید از قیمت مناسب تولیدی آن محصول نیز برخوردار شوید و یک خرید کاملاً به صرفه و اقتصادی برای لوازم سفری خود انجام دهید.

جمع بندی در مورد وسایل ضروری سفر

در هر فصل سال که قصد داشته باشید به یک سفر برون شهری یا درون شهری بروید، تهیه برخی وسایل سفر ضروری و الزامی است.  به غیز از زیر انداز مسافرتی و چادر مسافرتی که اغلب خانواده ها برای همه سفر های خود به همراه دارند. خرید صندلی مسافرتی و تشک مسافرتی نیز لازم و ضروری است. چرا که برای آن دسته از افراد سالمند و یا دارای بیماری های آرتروز نشستن بر روی زمین امکان پذیر نیست. حتی برخی افراد دارای اضافه وزن و یا خانم های باردار نیز اصولاً نمی توانند بر روی زمین بنشینند. برای راحتی این افراد در سفر های خانوادگی حتماً استفاده از صندلی مسافرتی الزامی است.

بنابراین اگر به دنبال راحتی همه اعضای خانواده خود در سفر های یک روزه یا چند روزه هستید. باید به فکر خرید یک یا چند صندلی مسافرتی نیز باشید. به خصوص اگر پدران و مادران عزیز خود را نیز به همراه می برید.

علاوه بر صندلی های مسافرتی که حضورشان در سفر ضروری است، اگر قصد خوابیدن در سفر را در داخل چادر های مسافرتی یا در دل طبیعت دارید. استفاده از تشک های مسافرتی نیز برای راحتی خواب شبانه اعضای خانواده ضروری است. زیرا تشک مسافرتی همانند یک لایه محافظ و سبک، از آسیب دیدن بدن شما در برابر سنگ های تیز طبیعت محافظت می کند. و خواب راحت شبانه را برای شما و اعضای خانواده فراهم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *