گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

نکات کاربردی در سفرخانوادگی

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟ وقتی ما سفر می کنیم، خاطره انگیزترین لحظات مکان های زیبایی است که میبینیم و افرادی که با آن ها در ارتباط هستیم. به نظر شما آیا ما با دیدن این افراد زندگی آن ها را بهتر کرده ایم؟ آیا بازدید ما تاثیری در رفتار و ارتباط این افراد داشته است؟ گردشگری اجتماعی و زیست‌محیطی برای سلامت مکان‌هایی که می‌خواهیم از آن ها بازدید کنیم بسیار مهم می باشد، گردشگری با این موضوع در سطح شخصی مقابله می کند، چگونه می توانید تفاوت ایجاد کنید؟ تلاش برای کاهش اثرات منفی اجتماعی،اقتصادی و زیست محیطی گردشگری برجوامعی که ما بازدید می کنیم.

رونق گردشگری فرصت بیشتری را برای آسیب رساندن به محیط زیست برای افراد فراهم کرده است. با این وجود، انتخاب و اقدام به جلوگیری از آسیب نکات مورد توجه گردشگران می باشد، به گونه ای که از آسیب رساندن به محیط زیست در جوامع حمایت می کنند، هدف مهم گردشگری و نکاتی كه هر گردشگر باید به آن توجه کند را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد پس با این مطلب همراه باشید، از جمله احترام به محیط زیست و بهبود آن آسیب نرساندن به کیفیت زندگی جامعه برای یک گردشگر امری مهم و ضروری است.

نکته مهم

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟ تصورات نادرست زیادی در مورد گردشگری وجود دارد، برای این که یک گردشگر مسئولیت پذیر باشید. لازم نیست نسبت به افراد که در طبیعت مواردی را رعایت نمی کنند جنگجویانه رفتار کنید. شما فقط باید یک نیروی مثبت باشید، در مقابل یک نیروی منفی.

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

نکات مورد توجه هر گردشگر

  • خجالتی نباشید

یکی از نکات مورد توجه گردشگر این است که او تمام تلاش خود را بکند تا با مردم محلی که از طریق گفتار یا عمل ملاقات می کند رفتار مناسب داشته باشد بهتر است خجالتی نباشید و تجربه فوق العاده ای را برای خود و مردم محلی رقم بزنید. به یاد داشته باشید، به همان اندازه که آن ها برای شما جذاب هستند برای آن ها نیز شما جذاب هستید.همچنین به نکات مهم توجه کنید و به یاد داشته باشید که؛ طبیعت و محیط اطراف به اندازه نگهبانان آن فضا مهم می باشد.

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

سعی کنید دریابید که چه ارتباطی بین سرزمین و مردم وجود دارد، با فرهنگ ها و سنت های آن ها در مورد مکان زندگی شان کاملا آشنا شوید.تا  این سفر شما را غنی تر کند و به شما کمک کند تا بهتر بفهمید مردم در این منطقه چگونه زندگی می کنند و چه رفتاری باید با آن ها داشته باشید. البته هر گردشگری با سفر به نقاط مختلف تجربیات بسیار زیادی کسب می کند، همچنین به حفظ فرهنگ ها کمک می کند، زیرا مردم محلی می دانند که این فرهنگ ها برای گردشگری بسیار مهم است.

بیشتر بدانید

ابزار و‌ لوازم ضروری برای مسافرت جاده ای

کامل ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

معرفی وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ

وسایل ضروری سفر کدام اند؟

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

  • اقامت شبانه

برخی از مکان‌ها دارای توریست روزانه بالایی هستند، به طوری که بازدیدکنندگان فقط در طول روز شهر را پر می‌کنند و آن را ترک می‌کنند. اقامت شبانه به حمایت از هتل های محلی و موسسات مشابه کمک بسیاری می کند.

  • حمایت از اقتصاد محلی

غذا خوردن در رستوران های محلی، خرید سوغاتی ها و هدایای محلی، بازدید از بازارهای محلی و استفاده از راهنمای تور محلی… از جمله حمایت های اقتصاد محلی آن مکان زیبا می باشد و به این ترتیب شما می‌دانید که پول شما به جامعه و افرادی که میزبان شما هستند، برگشت داده می‌شود، نه یک سازمان ناشناخته شرکتی.

  • مناطق غیر محبوب را کاوش کنید

یکی از دلایلی که «گردشگری بیش از حد» رخ می دهد به این دلیل است که مردم مایل به دیدن مناظر مشابه و محبوب هستند. هنگام بازدید از شهرها، جاذبه‌های برجسته‌ای برای بازدید وجود دارد که شما دوست دارید این ها را ببینید اما به مکان هایی فکر کنید که جاذبه های بسیار زیبایی دارند و کشف نشده باقی مانده اند.

  • احترام به اعتقادات مذهبی

یکی از نکات مورد توجه گردشگران توجه به مکان های مذهبی است، اگر به اعتقادات وسنت های آن منطقه احترام بگذارید، جوامع برای شما احترام بیشتری قائل خواهند شد. قبل از سفر، در مورد فرهنگ آن منطقه اطلاعات داشته باشید. شاید چند کلمه یا عبارت از زبان آن ها یاد بگیرید.

  • توجه به حمل نقل در سفر

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟حمل و نقل را به حداقل برسانید بسیاری از گردشگری به وسیله حمل و نقل است. بنابراین در صورت امکان مکان ها را با پای پیاده کاوش کنید و از مزایای اتوبوس/قطار شهری عمومی ارزان استفاده کنید. به دنبال تجربیات فرهنگی باشید و از آن لذت ببرید. ما میدانیم که بسیاری از مردم به طور بسیار متفاوتی به مناطق زیبا سفر می کنند. در حالی که ما از قرار گرفتن در یک مکان و لذت بردن از تجربیات فرهنگی و معتبر آن لذت می بریم، بسیاری از آن هاعاشق استراحت درجنگل ها و نوشیدن چای هستند. به طور کلی تفریح هر فرد متفاوت می باشد.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفر به دریا

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟

برای گردش نکات مورد توجه گردشگران این است که به یک تور محلی بپیوندید،از موزه‌ها، بازارهای محلی و رستوران‌ها دیدن کنید و با مردم محلی حرف بزنید تا اطلاعات خود را افزایش دهید و تجربه تعطیلات خود را گسترش دهید. اگر نمی خواهید حداقل سعی کنید از مکان سفرخود را تجربه و اطلاعات کسب کنید، ترک خانه و این همه سفر چه فایده ای دارد اگر بدون کسب تجربه باشد!.

  • در سفر فردی با اخلاق باشید

معمولا هیچ فردی دوست ندارد به گونه ای با او بد رفتاری شود و به نوعی مردم با او بد صحبت کنند، در ابتدا توجه داشته باشید در سفر سر هر موضوع کوچکی بحث نکنید و با صبوری کامل به سفر بپردازید. این ممکن است کاملاً ساده و بدیهی به نظر برسد، اما برای این که یک مسافرت خوب و لذت بخش داشته باشید، تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که یک فرد خوب باشید. با لبخند شروع کنید با حوصله گوش دهید و به اطرافیانتان مودبانه پاسخ دهید. با کسانی که با آن ها برخورد می کنید با احترام و مهربانی رفتار کنید، اگر علاقه ای به صحبت کردن یا خرید ندارید، مودبانه آن را رد کنید و به راه خود ادامه دهید.

  • در مورد پول خود هوشمند باشید

هر منبع محکمی از اطلاعات ایمنی سفر به شما  می گوید که حمل مقادیر زیادی پول نقد هرگز  ایده خوبی نیست پس یکی از نکات مورد توجه گردشگران این است که در عوض همراه داشتن پول نقد، یک حساب در یک بانک باز کنند و کارت اعتباری داشته باشند تا بتوانند از دستگاه‌های خودپرداز محلی استفاده کنند. اگر به طور قطع باید مقدار زیادی پول نقد را به یکباره برداشت کنید، بخش عمده آن را در محل اقامت خود خود نگه دارید و فقط آنچه را که در روز نیاز دارید با خود حمل کنید.

بیشتر بخوانید
راهنما ی سفر به اردبیل

هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز، سعی کنید فقط از دستگاه‌هایی استفاده کنید که به بانک‌ها متصل هستند. زیرا احتمال کمتری دارد که توسط کلاهبرداران دستکاری شده باشند. هرگز تمام پول خود را در یک مکان نگه ندارید. پول نقد و کارت های اعتباری را در دو یا سه مکان مختلف نگه دارید تا اگر یکی از مخفیگاه های شما به سرقت رفت. کاملاً دست خالی نمانید و پول کافی داشته باشید.

وسایل ضروری که هر گردشگر باید به همراه داشته باشد

تشک و زیرانداز مسافرتی؛ بیشتر تشک و زیرانداز های مسافرتی به گونه‌ای طراحی می‌شوند. که به شکل یک مربع کوچک و مستحکم جمع می‌شوند و با وزن سبک و فوق‌العاده نازک ساخته می‌شوند. به این معنی که هنگام حمل وزن زیادی به وسایل شما اضافه نمی‌شود. همانطور که در ابتدا گفته شد. همه تشک ها و زیراندازهای مسافرتی یکسان طراحی نشده اند، و اگر به دنبال تشک و زیرانداز مسافرتی هستید .که به راحتی در طول سفر بتوانید حمل کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید اطلاعات بیشتری درباره انواع مدل های تشک و زیرانداز کسب کنید.

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟ یکی دیگر از وسایل تشک های مسافرتی هم قیمت مقرون به صرفه ای دارند و هم جمع و جور هستند، این تشک 2 میلی متری و بسیار سبک وزن به صورت یک مربع 10 در 12 اینچی تا می شود. تشک تاشو به راحتی در کنار کیف لباس و کفش شما قرار می گیرد و باعث اضافه وزن کیف شما نخواهد شد. این تشک با بافتی چسبنده ساخته شده است و در رنگ های روشن و شاد مانند بنفش، پیسلی و آبی وجود دارد.

  • پاور بانک

یک پاور بانک صرف نظر از اندازه و قدرت، برای بسیاری از دستگاه های فنی بسیار مفید است. زیرا اگر، برای مثال؛ فراموش کردید که گوشی هوشمند خود را شارژ کنید یا اگر باتری در یک سفر طولانی خالی شد. می‌توانید به سادگی آن را در حین حرکت مجدداً شارژ کرده و استفاده کنید. با اکثر پاوربانک‌ها می‌توانید گوشی هوشمند خود را حداقل یک بار پر کنید. با برخی از پاوربانک‌های قوی‌تر، حتی چندین بار اطمینان حاصل کنید که پاوربانک از محتوای انرژی 100 وات ساعت تجاوز نکند. زیرا با چمدان خود مشکل خواهید داشت (به هر حال باتری در چمدان شما مجاز نیست). در غیر این صورت اجازه نخواهید داشت آن ها را با خود ببرید

  • پول نقد

حتی اگر با کارت اعتباری سفر می کنید، در مواقع ضروری باید مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید. همیشه موقعیت هایی در سفر وجود دارد که به پول نقد سریع نیاز دارید و کارت اعتباری نمی تواند به شما کمک کند. یا نمی توانید بلافاصله از آن استفاده کنید. در مواقع اضطراری می توانید به راحتی پول را در هر نقطه از کشور مبادله کنید.

بیشتر بخوانید
وسایل مورد نیاز سفرهای تابستانی

افکار نهایی

گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟،نتیجه گیری گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ؟ نکات مورد توجه گردشگران که باید به آن توجه ویژه داشته باشند این است که قبل از سفر وسایل ضروری که لازمه سفر است. را به همراه خود ببرند هنگام حرکت چک کنید که تمامی لوازم ضروری را در دسترس داشته باشید. تا سفری لذت بخش و خوب را در کنار خانواده خود تجربه کنید و بی دغدغه مدتی را از مشغله فکری به دور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *